dmdnz adlı üyeden alıntı

Benimki mükemmel gidiyor hiçbir sıkıntım yok çok şükür.Sadece bir ara domainim ana kayıt firması tarafından suspend edilmişti gerekçesini felan bilmiyorum isim tescil aracılığıyla bu sorunu hallettim ama uzun bir süre kapalı kaldı domainim bu kötü birşey.Yani domainin seoya etkisi vs. gibi konularda felan sıkıntı yaşamadım, yaşadığım suspend olayıda belki kendi tarafımızdan kaynaklanan bir problemdi.Facebookda bir ön yargı olduğu açık ancak proje güzel giderse facebookda sorun çıkartamıyor.Sitemiz şu anda aranma sayısı milyonluk kelimelerde birinci sayfada.

Kendi Mesajımdan alıntı yaparak konuya şöyle bir güncelleme getireyim 1 yıl önceki görüşümü şu an koruyamıyorum malesef.Artık ciddi düşündüğüm projelerde xyz uzantısını aklımın ucundan bile geçirmiyorum.Daha öncedende bahsettiğim bu projeme ben .tk uzantı ile başlamıştım ve xyz'de güzel bir domainin boşta olduğunu görünce 4-5 aylık .tk maceramı xyz uzantısına taşıdım.Domain jenerik ve aylık aranması 3 milyon.Her neyse günlük 100-150 kişi ile .tk'dan xyz uzantısına taşıdığım site 1 yıl içerisinde çok güzel sıçramalar yapıp kendi kelimesinde birinci sayfaya oturdu ve günlük tekil ziyaretci minimum 5k'ya dayandı.Üstelik adsense geliride türkiye şartlarına iyiydi, 1k başına 5tl civarı.Uzun bir süre böyle gitti ve sonradan ufak tefek sorunlar çıkmaya başladı ve en sonunda domain komple kapandı, domain firmasıyla iletişime geçtim ve bana ana firmadan bir adres linki verip buradan başvuru yapın domaini suspend etmişler dedi.Başvuruyu yaptım domain tekrar kullanıma açıldı ve asıl hatam burada oldu bu aşamada siteyi başka domaine taşımam gerekirken aynı domainle devam ettim ve bir süre sonra domain tekrar kapandı aynı yerden nerdeyse 15 defa felan başvuru yaptım kaldırmıyorlar.Sitenin kategorisi çok yasal olmamakla birlikte aşırıda yasadışı bir kategori değildi, yani adsense bile alabildiğim bir kategoriydi siz düşünün.Demem o ki kullanmayın demiyorum, ancak bu tarz şeylere hazırlıklı olun özellikle uzun vadeli yatırımları bu tarz domainler üzerine yapmayın yapacaksanızda eliniz tetikte bekleyin ve hazırlıklı olun, eğer ben bu yanlışları yapmamış olsaydım şu an aylık asgari ücreti alabildiğim bir web sitem vardı.Hepinize bol şanslar.