wmaraci reklam

Bitcoin türkiyede yasal mı, kullanan var mı?

20 Mesajlar 2.175 Okunma
smmexpress

ugurdogan7 ugurdogan7 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek İnternet Girişimcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** D**
  • Mesajlar 267
  • Beğeniler 25 / 49
  • Ticaret 0, (%0)

adm34 adlı üyeden alıntı

sağlam yatırım ve ekran kartlarıyla BTC mining yapılabilir tabiikide

Ekran kartları ile BTC günümüzde pek mümkün gözükmüyor altcoinler ile karıştırıyor olabilir misiniz?

wmaraci
reklam

• Üyelik 26.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** D**
  • Mesajlar 267
  • Beğeniler 25 / 49
  • Ticaret 0, (%0)

TekUmut adlı üyeden alıntı

BTC mining bitti artık karlı degil yanlış bilgilendirmeyelim kimseyi. Genel olarak mining yapan kişiler altcoinler üretilerek BTC'ye çevrilir. Altcoinler verim oranlarına göre değişiklik gösterir.

BTC mining bitti diyemeyiz, üretilen özel cihazlar(antminer) sayesinde mining yapmak hala mümkün ve kârlı.Hatta 2 ayda cihazın parasını çıkaran makinalar mevcut, tabi yurt dışından nasıl getirilir orası meçhul.

TekUmut TekUmut Kişiye Özel Karikatür Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Graphic Designer
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 243
  • Beğeniler 70 / 70
  • Ticaret 15, (%100)

ugurdogan7 adlı üyeden alıntı

BTC mining bitti diyemeyiz, üretilen özel cihazlar(antminer) sayesinde mining yapmak hala mümkün ve kârlı.Hatta 2 ayda cihazın parasını çıkaran makinalar mevcut, tabi yurt dışından nasıl getirilir orası meçhul.

Öncelikle yakışıklı bir fotoğrafımla merhaba demek istedim. Bu işlerin içerisindeyiz. Kaynak kodları artık neredeyse tükenmek üzere olan bir şeyi üretmek neredeyse imkansız. İnternet üzerinde bir çok bilgi kirliliği var bu konuda. Altcoin üretmek her şekilde karlı.
XGSpirit

kişi bu mesajı beğendi.

Decimas Decimas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 821
  • Beğeniler 1 / 302
  • Ticaret 1, (%100)
Türkiyede yasaklanması söz konusu, paypalı şutlayanlar biraz daha popülerleşince bitcoin'e de girecekler. Pek umut yok, umarım yanılırım bu defa.

no time for caution
wmaraci
wmaraci

adm34 adm34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi / Fotoğra
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 518
  • Beğeniler 338 / 208
  • Ticaret 2, (%100)

ugurdogan7 adlı üyeden alıntı

Ekran kartları ile BTC günümüzde pek mümkün gözükmüyor altcoinler ile karıştırıyor olabilir misiniz?

sanırım tam anlamıyla yorumumu ifade edemedim SAĞLAM yatırım ve ekran kartıyla mümkündür Günümüzde madencilik gerçekten zor altcoinler de dahil (alttaki yorumda arkadaşın rig'ini görebilirsiniz)
BTC üretmek istiyorsanız her halükarda ekran kartı yardımı almanız gerekir fakat öyle 1-2 taneyle olacak iş değildir. (gerçi altcoinler için bile 1-2 tane yeterli olmayabilir)
yani oradaki yorumumu açacak olursam evet BTC üretmek normal şartlarda imkansız üst düzey yatırımlar gerektiren bir iş eğer madencilik yapılmak isteniyorsa elbetteki altcoinler daha karlıdır.
yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın

adm34 adm34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi / Fotoğra
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 518
  • Beğeniler 338 / 208
  • Ticaret 2, (%100)
bu arada bitcoinin ülkemizde illegal olduğunu gösteren herhangi bir ibare yoktur.
bitcoinin legal olduğu ülkelerin haritasını bu siteden görebilirsiniz arkadaşın dediği gibi çoğu ülkede illegal değil çoğu ülkede legal olma yolunda ilerliyor. bir kaç ülkede BTC bankamatikleri de kullanılıyor.
http://map.bitlegal.io/

balporsugu balporsugu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 510
  • Beğeniler 85 / 84
  • Ticaret 3, (%67)
ben bir arkadaşa uzun uzun yazdım buradan da biraz bahsedeyim.öncelikle ben bu işten para kazanıyorum dolayısıyla size araştırıp bulabileceğiniz ufak kapılar açabilirim sadece.şöyle başlıyayım btc üretimi halen yapılıyor sadece alt coin değil yani.nasıl üretiyoruz diyorsanız belirli algoritmalar ile üretim yapılıyor ama hangi coin daha çok kazanıyor hangi kart hangisinde daha iyi derseniz o olay uzmanlık gerektiriyor.ben kendi yazdığım yazılım ile alt coin ve btc üretimi yapan algoritmaların hangisinin daha uygun olduğunu anlayan ve onu kazan bir yazılım kullanıyorum.dolayısıyla hangi coin ürettiğim beni ilgilendirmiyor benim cüzdanıma btc olarak geliyor.donanım olarak da nvidia ekran kartlarını tavsiye ederim. amd daha iyi fakat ısınma ve bozulma işlemi fazla oluyor ayrıca btc ye uygun amd kartlarını türkiye de bulmak neredeyse imkansız.ek olarak mining cihazları var çin den getirilen fakat onların dezavantajları 2.el piyasası olmaması ve sürekli çalışmasından dolayı yıpranma olması ve türkiye de fazla tamir yapılaması.ama ekran kartı kullanırsanız 2.el satış yapabilirsiniz.donanım olarak 1060,1070,1080,1080ti ekran kartlarını kullanabilirsiniz.benim önerim 1060 ekran kartı.asus alırsanız 3 sene garanti olanlarından.geri kalan donanım celeron işlemci ssd kart vs.tabi kaçlı rig kurucaksanız ona göre anakart almanız lazım hepsi 8 li olmuyor.burada pci soketleri dönüştürücü ile pci-e e çevirip kullanıyoruz.tabi donanım seçenekleri ve yazılımdan ben para kazandığım için daha fazla açamam bu konuyu.%25 komisyon alıyorum üretimden.kazanç a gelince 1060 ekran kartı 1.1 dolar kazandırıyor günlük ama elektrik parası çıkınca 0.9 dolar kalıyor elde.tabi burda ekran kartının parasını şu güne çıkarıyorum diye düşünmeyin çünkü 100 milyon tl ile faiz yapsanız ayda 1milyon anca geliyor kazanç olarak acaip fazla btc.fakat şuanda bu kazanç var ben 5 senedir yapıyorum bu işi,daha yeni btc 4800 dolar oldu.daha fazla sorusu olan olursa benim cevabımı kullanarak yazarsa görüp cevaplandırırım.soruları burdan sorunki msj yolu ile tek tek anlatmıyayaım.acelem var Türkçe hataları için çok özür dilerim.bir ayrıntı daha tek bir 1060 ekran kartı ile de üretim yapabilirsiniz büyük yatırım demiş bir arkadaş,şuanda benim notebook gs502 ve 1070 ekran kartı var o bile çıkarıyor para.fakat şunun altını çiziyim ya ben iş yapıcam o arkada para çıkarsın olayı zor çünkü donanımı kasıyor ve donanıma zarar vererek para çıkarıyor yani kendi bilgisayarınızda açmanız değil yatırım olarak aldığınız bilgisayarı kullanmanızı tavsiye ederim.

• Üyelik 26.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** D**
  • Mesajlar 267
  • Beğeniler 25 / 49
  • Ticaret 0, (%0)

TekUmut adlı üyeden alıntı

Öncelikle yakışıklı bir fotoğrafımla merhaba demek istedim. Bu işlerin içerisindeyiz. Kaynak kodları artık neredeyse tükenmek üzere olan bir şeyi üretmek neredeyse imkansız. İnternet üzerinde bir çok bilgi kirliliği var bu konuda. Altcoin üretmek her şekilde karlı.

Hala Btc üretimi yapmakta olan tanıdıklarım var, ve oldukça karlı, ha şu var BTC üretmek mi altcoin mi derseniz şu aşamada altcoin ama eğer yurtdışında olan 60 günde parasını çıkaran makinalar olacaksa BTC derim, tabi buda olmayacağı için altcoin karlı.Çünkü antminer ile sadece BTC üretimi yapılmakta (başka coin duymadım yanlışsa uyarın) ama altcoin için kurulan sistemlerde ise bir çok coin kazılabiliyor ve kazancı arttırmak veya azaltmak size kalıyor.(Bu arada hangi coini kazıyorsunuz ?)
adm34

kişi bu mesajı beğendi.

myKnow myKnow Sys & Network Sec Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 328
  • Beğeniler 26 / 64
  • Ticaret 1, (%100)

Turkgucu21 adlı üyeden alıntı

thy bitcoin atmsi gelmiş bile

2015 yılında vardı zaten

alibarisaktas alibarisaktas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 8 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Spk'nın 2016 da bu konuda yayınladığı rapor Mobilde olduğum için link uzun oldu
https://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://spk.gov.tr/yayingoster.aspx%3Fyid%3D1130%26ct%3Df%26action%3Ddownloadfile&ved=0ahUKEwjuu_iJxZrWAhVSalAKHRQHCREQFggbMAA&usg=AFQjCNFt9xkGjAXMxhOkJzJFWpI_xJ3CDQ

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al