Merhaba arkadaşlar ben bir gezi bloğu açmak istiyorum. Yurtiçi ve yurtdışı her yeri gezmek görmek deneyimlemek ve bunları insanlarla paylaşmak istiyorum ama benim planım diğer gezi bloglarından biraz daha farklı. Gittiğim yerlerdeki yerel halkla tanışıp kaynaşıp onların yaşamlarını öğrenip deneyimlemek istiyorum. Mesela Çanakkale'nin bir köyünde insanlar ne yapar. Geçimlerini nasıl sağlarlar. Oranın adetleri örfleri nelerdir. Şehirde yaşayan insandan ne gibi farkı vardır(burda bahsetmek istediğim kültürel farklar yanlış anlaşılmasın). Başka bir örnek mesela Kamboçya ya gidip oranın yerlileri ile tanışmak, konuşmak, mümkünse izin verirlerse bir veya birkaç günlerini beraber geçirip oranın hayatını deneyimlemek. Bu konu hakkında daha neler yapılabilir başka fikirler verebilecek birilerini arıyorum ve en önemli sorun şurda bu geziler deneyimler paylaşımlar için ciddi bir masraf gerekiyor. Bu konuda nerden sponsor bulunabilir? İlk başta ne kadar bir bütçe ile başlamam gerekir? Bilen arkadaşlardan yardımlarını esirgememelerini rica ediyorum.