Evrim Teorisi Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

36 Mesajlar 7.358 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

sokakroportajlari sokakroportajlari WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilisim uzmani
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 492
  • Beğeniler 177 / 126
  • Ticaret 0, (%0)
Evrim nedir, teorisi nedir? Nereden geldik, nereye gidiyoruz? Atalarımız kimlerdi, kimler geleceğimiz?

Sokak Röportajları sunar; "Evrim teorisi hakkında ne düşünüyorsunuz?"

Daha fazlası YouTube Kanalımızda!

wmaraci
reklam

akcesmeli akcesmeli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 624
  • Beğeniler 166 / 165
  • Ticaret 4, (%100)
Bir Müslüman olarak ben inanıyorum. Ateizme inanmıyorum. İnanmak için bana big bang'in 1 saniye öncesini ispat etmelidirler. Ve kimse size maymundan geldiniz demiyor. Aynı ortak atadan geldik diyorlar. Kuranda da sizi topraktan çamurdan yarattım demiyormu? O zaman evrim gerçek.

DAĞILIN :D

Inchredible Inchredible WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek front-end developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1130
  • Beğeniler 318 / 359
  • Ticaret 15, (%100)
akcesmeli Ateizm'e inanmak için, big bang'ın 1 saniye öncesini bilmek istiyorsun; peki, hiç görmediğin, hissetmediğin, taptığın varlığa dair bir kanıt var mıdır?
MesuT darknov4 Lions

kişi bu mesajı beğendi.

"En çok inandığımız şeyler, en az bildiklerimizdir."
- M.D. Montaigne.

Lions Lions WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)
Evrime "inanmak" diye bir şey söz konusu olamaz. 2+2=4'e inanıyor musun gibi salakça bir soru olur bu. Evrim bir gerçekliktir ve dinler bunu kabul etse iyi olur yoksa ilerleyen yıllarda kendi otoritelerini sarsacaklar. Evrim adı üstünde "bir teoridir!" diyen bilgi yoksunu zihinlerin de önce bir teori nedir onu araştırması, neye teori dendiğini, bir taraftan uydurma şeylere teori denmediğini bilmesi gerekir. Evrim, hali hazırda çevremizde gördüğümüz hemen her canlıda (en basiti bakterilerde) yaşanan doğal bir mutasyon zinciridir. İnsanın kaburga ve iskelet yapısı ve dahi bedenindeki birçok yapı (Erkeklerde meme ucu olması) vs. buna örnektir. Birçok ara geçiş formu ve primat fosilleri bulunmuştur.
crookersss ahmetp

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

bekirbulut bekirbulut AdSense, Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 2319
  • Beğeniler 384 / 1212
  • Ticaret 17, (%100)

akcesmeli adlı üyeden alıntı

Bir Müslüman olarak ben inanıyorum. Ateizme inanmıyorum. İnanmak için bana big bang'in 1 saniye öncesini ispat etmelidirler. Ve kimse size maymundan geldiniz demiyor. Aynı ortak atadan geldik diyorlar. Kuranda da sizi topraktan çamurdan yarattım demiyormu? O zaman evrim gerçek.

DAĞILIN :D

Bir gün, insanoğlu kara deliklere yapay uydu gönderecek ve evrenin nasıl yaratıldığını hep birlikte göreceğiz. Bakalım dinler insanlardan çıkma mı, Tanrı'dan çıkma mı?

westlife westlife Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 475
  • Beğeniler 29 / 131
  • Ticaret 0, (%0)
Evrim gerçekte, ateizmin bunu bir düşünce akımı haline getirip Tanrı'nın var olmadığının dayanağı olarak öne sürmesini anlamış değilim. Evrim, canlıların belli bir süreç içerisinde bir takım dış faktörlerden dolayı değişime uğraması değil midir? Ben böyle biliyorum. Ama bu varlıkların yoktan nasıl var olduğunun formülü değildir, sadece değişimin formülüdür. Ateizm, bizlerin yoktan nasıl var olduğunu "evrim" kelimesi ile açıklıyor. Bu komik, insanlarında değişime uğradığını var sayalım, tamamda ilk mikroorganizma nasıl var oldu? Varsa buna dayanakları göstersinlerde "haaaa tamam" diyelim.

Lions Lions WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)
westlife

Bilimin ilk mikroorganizmanin nasil oluştuğunu açıklayamamasi onu üstün bir gücün, bir tanrının yarattığı tezini desteklemez. Bundan 200 yil once bilim depremleri, şimşekleri açıklayamiyor diye Tanrinin gazabı, öfkesi denirdi. Bundan 200 yıl sonra bilim ilk canlılığı da açıkladığında öğrenecek insanlar hakikati. "Ilk canlılığı açıklayamıyorum o halde onu üstün bir güç yaratmıştır" demekle "ilk canlılığı açıklayamiyorum o halde onu uçan spagetti canavarı yaratmıştır" demek arasinda hiçbir fark yoktur. Ikisi de varsayim, ikisi de dogmatik bir tahmindir.
crookersss metapak ahmetp

kişi bu mesajı beğendi.

suskun009 suskun009 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Şuan işsiz...
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 127 / 85
  • Ticaret 17, (%88)
Tesadüfen oluştum ve evrildim, tesadüfen tat alma organım gelişti, tesadüfen kavun oluştu ve yine tesadüfen kavun tatlı bir tada sahip oldu ve ben tesadüfen sahip olduğum tat alma organımla bu kavunu tadarak haz alıyorum...

Yaratıcı var ya da yok bilemeyiz dersiniz anlarım da kesinlikle yoktur diyerek cool olmaya mı çalışıyor bazı insanlar anlayamıyorum...
krm Toxic

kişi bu mesajı beğendi.

erden89 erden89 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 18 / 55
  • Ticaret 1, (%100)
Yaratıcının var olduğunun en büyük kanıtı ölümdür. Çünkü Ruh bedenden ayrılınca artık bu bedeni çalıştıramazsınız. Eğer Yaratıcı yoksa insanda bir motor gibi organları onarıldıktan sonra tekrar yaşayabilmesi gerekmektedir. Ölüm insanlar için bir milattır öldükten sonra geri dönüş yok ve tüm gerçekleri öğreneceği gündür.
Toxic

kişi bu mesajı beğendi.

akcesmeli akcesmeli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 624
  • Beğeniler 166 / 165
  • Ticaret 4, (%100)

bekirbulut adlı üyeden alıntı

Bir gün, insanoğlu kara deliklere yapay uydu gönderecek ve evrenin nasıl yaratıldığını hep birlikte göreceğiz. Bakalım dinler insanlardan çıkma mı, Tanrı'dan çıkma mı?

Bigbangin 1 saniye öncesini bize göstericekse neden olmasın. 5. Boyutuda görmek isterşm :)
Çok sorguladım, elimden geldiğince araştırmaya çalıştım. Hep bir yerlerde tekrar sorgulama başlıyor

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al