vfstech adlı üyeden alıntı

Bilgisayar Mühendisliği hakkında öğrenim görülen şeylerin çoğu meslek liselerinde 10. Sınıfta BTT (Bilişim Teknolojileri Temelleri) dersinde öğretiliyor. Ve bu yazdığınız çoğu şeyi, özellikle Ağ Mimarisi başlığı altında yazdıklarınızla ilgili şeyleri deneysel olarak yapıyorlardır umarım, çünkü bunlarla ilgili bir sıkıntı olduğunda deneme-yanılma yöntemiyle çözüleceği için teorik olarak edinilen bilgi pekte işe yaramayacaktır. Konuda tartıştığınız olaya gelirsek, üniversite dediğimiz ortamda Bilgisayar Mühendisliğini seçiyorsa bir şahıs, ve gerçekten teknolojiye, yeni şeyler bulmaya ve hayata geçirmeye odaklıysa "hosting" kelimesinin anlamını dahi uzaktan yakından bilmemesi büyük bir ayıp. Bu benim kişisel görüşüm ve sonuna kadar savunabilirim, çok tartışmasını yapmamak için kısa tutuyorum fakat bu sektöre giren biri bilgisayarı ilgilendiren bütün terimleri, bu piyasayı yakından takip etmeli. Sonra üniversite bittikten sonra en ufak tecrübe edinememiş öğrenciler diploma aldık ama iş yok diye yakınıyorlar. Eğitim sisteminin güzelliğini videoda çok güzel göstermişler bence. Kolay gelsin. ( Konuya itafen; mcayapim )

Bir bilgisayar mühendisliği öğrencisinin okulda ne gördüğü hakkında zerre bilginiz olmadığını düşünüyorum. 4 sene okutulan bir sürü bilginin 10. sınıfın 1 döneminde okutulan bir derste verilebilir olmasına inanmanız ayrı ironik :) Tartışılacak bir şey bile yok bence mesajınızda size hayatta başarılar :) Umarım siz de o meslek liselerinden birinde okuyupta 10. sınıfta aldığınız bir dersten dolayı kendinizi bir bilgisayar mühendisiyle eş bilgide görerek yanıltmıyorsunuzdur :)