wmaraci reklam
lidertakipci

Köye Yerleşmek

29 Mesajlar 3.746 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

cwt cwt Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1469
  • Beğeniler 384 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
Özellikle İstanbul gibi bir şehirde yaşıyor olmanızı ve ülkenin durumunu da göz önüne aldığımda, bana göre en doğru şeyi yapmış olursunuz. Tam olarak Karadeniz sayılmasada Düzce ve Akçaca'da yaklaşık 2 yıl yaşadım... İnsanıyla, yaşamıyla İstanbul'a 5 basar

wmaraci
reklam

OmerGunay OmerGunay https://omergunay.net Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1207
  • Beğeniler 374 / 381
  • Ticaret 16, (%100)
dursunyilmaz herkes gibi bende tavsiye ederim etmesine de garanti verebilirim bundan 4-5 yıl sonraki fikirlerin bu şekilde olmayacaktır. Evlilik olacak ölüm kalım olacak vs birsürü şeyler olacak o zaman da başka şeyler düşünmeye başlayacaksın. Ama anı yaşamak istiyorsan kesinlikle tavsiye ederim.

Herkes yediğinden ikram eder..(Yavuz Sultan Selim)

pubhane pubhane Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Konya
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 158 / 140
  • Ticaret 9, (%100)
Benimki köy hayatı denilemez ancak şehir içinde şehirden uzak bir bölgeye bahçeli ev yaptırdık. Şuan için sadece ev içi dolapların takılması kaldi. Ne araba geçiyor nede farklı bir motorlu taşıt. Sadece kuş seslerini duyuyorsunuz Temelli olarak ev hazir olmadigi için tasinamasakda haftanın 2-3 günü gidiyorum. Ve o temiz hava bahçeyle uğraşmak temiz havada kahvaltı yapmak kadar keyifli bişey yok 😊 Birde dost edindim ki bu konudaki hayallerim gerçekleşti diyebilirim.. 😊

Okeskin dursunyilmaz komedyatube

kişi bu mesajı beğendi.

dursunyilmaz dursunyilmaz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek UI Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** Y**
  • Mesajlar 242
  • Beğeniler 24 / 128
  • Ticaret 3, (%100)
Okeskin ticari bi bekentim yok hocam. Dediğiniz gibi net bir gelir olduğu için kafam rahat birazda. O kahvaltıların tadını çokca aldığım için sürekli özlem duyuyorum köye. :)

ulas2016 Köyde de tasarım ve diğer freelance işlerime devam edeceğim hocam. Şimdilik bize yetecek kadar organik tarımla uğraşmak ve 3-5 tane Saanen (süt) keçisi beslemeyi düşünüyoruz tabi ek olarak tavuk.. :)

Yeninesil44 En önemli sorunlardan biri temiz hava. Bende şehirde yaşamama rağmen çok nadir dışarıya çıkıyorum. Yani sinema, avm, kafeler vs. hiç ilgimi çekmiyor. En büyük hobim her akşam bahçede semaver yapıp laptobumla ilgilenmek, maç izlemek ve aile sohbetleri. Çok sıradan ama gayette yetiyo.

TEKNOATU Benim sistemde bu seneye kadar sizinki gibiydi hocam. Yarı şehirde yarı köyde. Üniversite bitti ve ikinci üniversite okuma hayalimi rafa kaldırdım. :)

csnv5353 Büyükbaş hayvancılığı becerebilir miyiz bilmiyorum hocam :) Ama keçilerden başlamayı düşünüyoruz. Et ve süt ihtiyacımızı karşılamak için.

cwt Maalesef büyükşehirler kozmopolit bir yapıda ve bu benim için iyi değil. Hele ki İstanbul artık kotasını doldurdu ve çok kötü bir yere doğru ilerliyor. Bu kadim şehir başka ülkede olsa nüfusu 7 milyonu geçmez ve beton ormanlarıyla kaplanmaz. :)

ÖmerGünay Hocam evleneceğim kişi de benimle aynı fikirde. Bu kararı almama birazda onun etkisi oldu. Zaten ben gemileri yaktım, evleneceğim kişiye göre şekil almak istemiyorum bu hayatı birkere yaşıyoruz. Bu konuda fikirleri benimle uyuşan bi ton insan vardır. Tabi ki fikirlerimde değişiklikler olabilir ama şehrin beni bağlamadığı gibi köyde bağlamaz. :)

pubhane Bende de sibirya kurdu var hocam :) Maşallah siz de hayallerinizi gerçekleştirmişsiniz hemde şehirden o kadar uzaklaşmadan.

Herkese çok teşekkür ederim. Bu konu benim gibi düşünen diğer insanlara da fikir verecek güzel yorumlarınız sayesinde.

wmaraci
wmaraci

wpuzman wpuzman WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2773
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)
Tecrübelerimden size bahsedeyim.
1. Kışın kaloriferinizi yakan olmayacak. Kendi odununuzu ve kömürünüzü alıp sabah erkenden siz yakacaksınız.
2. Evin etrafını süpüren temizleyen olmayacak. Çöpünüzü siz atacaksınız. Ve çevre düzenlemesi ile temizliği siz yapacaksınız.
3. Max internet hızınız 4-5 mbit olacak ve sürekli arıza çıkacak. Aynı şey elektrik için de geçerli.
4. Kazanç için inek bakayım diye düşünme çünkü satın alacağın ot neredeyse aynı fiyata denk geliyor.
5. Bakkal market vs uzak. Bi tane arabanız olması gerekiyor.
Bunların dışında iyi şeyler bana göre daha çok.
1. Gürültü ve kirlilik yok.
2. Bardağını musluktan doldur rahat rahat iç.
3. Her taraf yeşillik.
Bence başka saymaya gerek yok. İyi düşünün sadece.
Okeskin dursunyilmaz MeMo

kişi bu mesajı beğendi.

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam yatırım yapmayı düşüünüyorsan Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, KOSGEB, Avrupa Birliği ve TUBITAK yüksek meblağlarda destek sağlıyor.

En son imzalanan sözleşmelere buradan bakabilirsin:
http://www.tkdk.gov.tr/ProjeIslemleri/ImzalananSozlesmeler

Mesela Aydın'dan bir kişinin aldığı destek:

Aydın ALI TOPALOĞLU 120 BAŞLIK SÜT SIĞIRI İŞLETMECİLİĞİ

AB KAtkısı: 1108185,53 TL
TC Katkısı: 369395,18 TL
TKDK Desteği: 1477580,71 TL
PaTRoN dursunyilmaz

kişi bu mesajı beğendi.

Bayro Bayro Opencart e-ticaret PRO Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek e-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 305 / 304
  • Ticaret 27, (%100)

LiDYASIZ adlı üyeden alıntı

Daha 22 yaşında böyle şeyler için erken değil mi?

Bence tam zamanı hocam insanlar şehirlerde erken yaşta yaşlanıyor ki en basit örneği arkadaşımız bu genç yaşında yaşlanmış.
Benim de en büyük hayalim köye yerleşmek burada bir nebze olsa da rahat stressiz bir yaşam sürmek rabbim bu düşüncenizi gerçekleştirmeyi ve bana da gerçekleştirmeyi nasip etsin
dursunyilmaz

kişi bu mesajı beğendi.

PaTRoN PaTRoN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 730
  • Beğeniler 136 / 100
  • Ticaret 17, (%100)
Çokta iyi olur bence bende İstanbul'da okuyorum. Bir an önce bitirsem de kendi köyümün bulunduğu Kocaeli Kandıra'ya atanabilsem diyorum. Köy gibisi yok. Hele de kendin yetiştirip kendin tüketiyorsan senden kralı yok.
dursunyilmaz

kişi bu mesajı beğendi.

İstanbul Medipol Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ' Sosyal Hizmet

DrupalMan DrupalMan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 2, (%100)
en güzeli hocam internetiniz olsun yeter.bende yakında sizin gibi yapiyorum.şehir pisligi sıkıntısı stresi yaşanılmaz.

dursunyilmaz dursunyilmaz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek UI Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** Y**
  • Mesajlar 242
  • Beğeniler 24 / 128
  • Ticaret 3, (%100)
bilimokur çok gerçekçi +/- tablosu olmuş hocam elinize sağlık. İnternet hızı Youtube'dan video izleyecek seviye de olsa yeterli. Elektrik için ek olarak solar panel de düşünüyoruz. Yaygınlaşmaya başladı zaten.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al