wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress DB'm çok şişman zayıflatamıyorum

16 Mesajlar 2.375 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

bcakir bcakir http://bcakir.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Web Uygulama Geliştiricisi
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 21 / 13
  • Ticaret 4, (%100)
etiketleri çekerken rand() kullanma, o kısımda değişiklik yap wp de, biraz daha rahatlatacaktır
örneğin;
select * from tag order by rand() limit 60
yerine
select * from tag order by id limit 20

rastgele etiket çekeceksen de etiket sayını baz alarak bir sayı ürettirip, o kısımda belirli sayıda etiketi çek (kısaca veritabanı sorgusunda rand kullanma :D)

wmaraci
reklam

karaperde karaperde Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Hemşir
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 20 / 37
  • Ticaret 0, (%0)

bcakir adlı üyeden alıntı

etiketleri çekerken rand() kullanma, o kısımda değişiklik yap wp de, biraz daha rahatlatacaktır
örneğin;
select * from tag order by rand() limit 60
yerine
select * from tag order by id limit 20

rastgele etiket çekeceksen de etiket sayını baz alarak bir sayı ürettirip, o kısımda belirli sayıda etiketi çek (kısaca veritabanı sorgusunda rand kullanma :D)

randın ne oldugunu bilmiyorum :D birde her film için 5 etiket ayarladım otomatik filmin isminden sonra yok hd izle yok zırt izle yok pırt izle felan diye , bu randı nerden bulablirim ve toplu şekilde nasıl yok ederim birde ekledğim ve ekliyeceğim etiketlerde sorun olmaz dimi?

wpuzmann wpuzmann Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek seo uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 772
  • Beğeniler 108 / 61
  • Ticaret 4, (%100)
Benim wp sitem bir ara resim galerisi gibi kullandım. Günlük 30 bin tekil hite çıktı. Sıralamam fırladı. Çok sevindim çok heyecanlandım derken site elimde patladı. Kardeşim wp sadece blog için kullanılmalıdır. Wp den video ve benzeri bir şey kurarsan elinden patlar kalırsın öyle.

• Üyelik 24.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Hemşir
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 20 / 37
  • Ticaret 0, (%0)

wpuzman adlı üyeden alıntı

Benim wp sitem bir ara resim galerisi gibi kullandım. Günlük 30 bin tekil hite çıktı. Sıralamam fırladı. Çok sevindim çok heyecanlandım derken site elimde patladı. Kardeşim wp sadece blog için kullanılmalıdır. Wp den video ve benzeri bir şey kurarsan elinden patlar kalırsın öyle.

hocam ona görede artık nasıl bi yatırım gerekiyorsa yapılır. Yalnız senin yerinde olsam 30k hitli bir siteye herşekilde yatırım yapardım asla çekinmezdim ki getirisi bunun kat kat fazlası olurdu

wmaraci
wmaraci

wpuzmann wpuzmann Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek seo uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 772
  • Beğeniler 108 / 61
  • Ticaret 4, (%100)

karaperde adlı üyeden alıntı

hocam ona görede artık nasıl bi yatırım gerekiyorsa yapılır. Yalnız senin yerinde olsam 30k hitli bir siteye herşekilde yatırım yapardım asla çekinmezdim ki getirisi bunun kat kat fazlası olurdu

Haklısınız, Google'dan indirdiğim resimleri düzenleyerek google tekrar yüklüyordum. 10 Gün içinde geri dönüş mükemmel oluyordu. Ama host dayanmıyorki. Ne yaptıysam yetiştiremedim. Sildim tüm sayfalarımı.

• Üyelik 24.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Hemşir
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 20 / 37
  • Ticaret 0, (%0)

wpuzman adlı üyeden alıntı

Haklısınız, Google'dan indirdiğim resimleri düzenleyerek google tekrar yüklüyordum. 10 Gün içinde geri dönüş mükemmel oluyordu. Ama host dayanmıyorki. Ne yaptıysam yetiştiremedim. Sildim tüm sayfalarımı.

sizi çok iyi anlıyorum gecende bana oldu 10k hit ile aştım cpuyu resmen elimde kaldı ama sonra bayagı bir çalışma yaptım sitede şuan cpu felan aşmıyorum ama nolur nolmaza karşı bir vds var kenarıda tekrar cpuyu aşarsam onu alıcam

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al