wmaraci reklam
lidertakipci

Geniş kapsamlı forum sitesi için tavsiye lazım.

9 Mesajlar 640 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
    • Üyelik 18.10.2012
    • Yaş/Cinsiyet 37 / E
    • Meslek Uzman Biyolog
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad C** Ö**
    • Mesajlar 4042
    • Beğeniler 77 / 1356
    • Ticaret 37, (%100)
    Merhaba arkadaşlar,

Modifiye sektörü üzerine geniş kapsamlı bir adres oluşturma planım mevcut.
    Konuyla ilgili vbulletin, SMF ve wp sistemlerine hakimim.

Ancak 10 üst kategori ve her biri altında yaklaşık 10 alt kategori olacak şekilde 100 üstünde sadece kategori olacağını planladığım forum adresi için ciddi bir yoğunluk ön görüyoruz.

Konuyla alakalı olarak IPS Community, Xenforo, vBulletin, myBB gibi sistemlere hakim veya kullanmışlığı olan arkadaşlarımızın uzun vadeli bir proje için değerli fikirlerine ihtiyacım var.

Sizce nasıl bir yol izlemeliyiz? Forum tercihiniz siz olsaydınız hangisinden yana olurdu?

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com
    wmaraci
    reklam

SefaCanDemir SefaCanDemir Front-End Developer Kullanıcı
    • Üyelik 10.11.2013
    • Yaş/Cinsiyet 26 / E
    • Meslek Front-End Developer
    • Konum Adana
    • Ad Soyad S** D**
    • Mesajlar 1345
    • Beğeniler 234 / 472
    • Ticaret 12, (%100)
    Maddi sıkıntı yok diyorsanız hiç düşünmeden IPS diyorum ben. Forum sistemin de üstlerine yok bence (VBulletin, Xenforo) dahil.

sefacandemir.com.tr

• Üyelik 18.10.2012
    • Yaş/Cinsiyet 37 / E
    • Meslek Uzman Biyolog
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad C** Ö**
    • Mesajlar 4042
    • Beğeniler 77 / 1356
    • Ticaret 37, (%100)
    Maddi olarak yatırım yapmak sorun değil ancak her adımda bir ödeme ekranıyla karşılaşmaktan korkuyorum, inceledim, oldukça tatlı ve stabil görünüyor. Ancak acaba diyorum. vBulletin vs Xenforo arasındayım açıkçası. Bana tecrübeler lazım :)

Turkgucu21 Turkgucu21 CheffAvsar Kullanıcı
    • Üyelik 18.10.2013
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek Commis de Cuisine
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad M** A**
    • Mesajlar 918
    • Beğeniler 158 / 207
    • Ticaret 2, (%100)
    Ciddi olarak yapacaksan ipb gibi bir forum scripti daha yazılmadı var olan vb5 xf2 bile ipb benzemeye çalışıyor açık ve net

wmaraci
    wmaraci

SefaCanDemir SefaCanDemir Front-End Developer Kullanıcı
    • Üyelik 10.11.2013
    • Yaş/Cinsiyet 26 / E
    • Meslek Front-End Developer
    • Konum Adana
    • Ad Soyad S** D**
    • Mesajlar 1345
    • Beğeniler 234 / 472
    • Ticaret 12, (%100)
    CenkOnsoy full özellikli lisansı 725$ Sadece forum lisansı 200$. (SelfHosted).

https://invisioncommunity.com/buy/self-hosted

buradan inceleyebilirsiniz.

sefacandemir.com.tr

adm34 adm34 WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 21.02.2016
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Meslek Bilgisayar Mühendisi / Fotoğra
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad A** Y**
    • Mesajlar 518
    • Beğeniler 338 / 208
    • Ticaret 2, (%100)
    Şahsen benim daha çok VBulletin hoşuma gidiyor(hiç kullanmadım) Aktif bir SMF kullanıcı olarak bence SMF için geliştirmeler çok eskide kaldığı için artık eski tadı yok.

• Üyelik 18.10.2012
    • Yaş/Cinsiyet 37 / E
    • Meslek Uzman Biyolog
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad C** Ö**
    • Mesajlar 4042
    • Beğeniler 77 / 1356
    • Ticaret 37, (%100)
    vBulletin çekirdek kadrosunun Xenforo için çok ciddi çalıştığı ve ileriye götürdüğü söyleniyor, Xenforo kullanan arkadaşlardan karşılaştırma için fikir alma şansım var mı?

SMF tarzı ücretsiz ve manuel bir sistemle başım ağrısın istemiyorum, yoksa bir şekilde index aldırır hite boğarız siteyi sorun değil, uzun vadeli bir plan olsun istiyoruz. Ancak masrafları da çok yüklü tutmak mantıklı değil gibi görünüyor. Veya ne kadar ekmek o kadar köfte demeliyiz, karar aşamasındayız ;)

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
    • Üyelik 14.08.2015
    • Yaş/Cinsiyet 36 / E
    • Meslek Yatırımcı
    • Konum Antalya
    • Ad Soyad T** L**
    • Mesajlar 1895
    • Beğeniler 1159 / 1158
    • Ticaret 51, (%100)
    Sevgili dostum Cenk;
    Senin de söylediğin gibi, yıllarca alışılmış olan vBulletin bitti. Sadece ülkemizdeki bu vBulletin algısını bitiremedik çünkü herkes buna alıştı, tertemiz dosyalarını w4rez olarak bulabildikleri için hep tercih sebebi olduğundan dolayı herkes vBulletin diyebilir. Muhtemelen çoğu da XenForo ile tanışmamıştır.

Ben yaklaşık 1 yıldır XenForo kullanıyorum. 2 adet forum projem var ve biri şu an deneme aşamasında kapalı beta. Yani XenForo'nun resmi sitesindeki eklenti veritabanında geziniyorum, işime yarayabilecek eklentiler var mı diye bakınıp, bazılarını indirip deniyorum vesaire. O yüzden forum henüz kapalı.

XenForo'yu burada övebilmek adına tüm ayrıntıları yazmak isterdim ama çok vakit alır. Dilersen skype üzerinden XenForoya dair bütün sorduklarını yanıtlarım.

Yüzeysel olarak kilit olan özelliklerini söyleyebilirim;
    XenForo satın alıp kurduktan sonra, SEO için ekstra bir eklenti veya çaba sarfetmene hiç bir koşulda gerek yok. Diğer forum yazılımlarında bu durum için eklenti yüklemen gerekir. XenForo'da bu tümleşiktir. Admin panelinden tüm değişimleri yapmana olanak tanır.

Arayüzü oldukça basittir, kullanımı kolaydır. Her ne kadar Türkçe desteği zayıf ve alışılmış şeyler olsa da kesinlikle kullanmaya değer. Yabancı kaynaklarda çok fazla karşılaştırmalar var ve XenForo'nun bu bağlamda lider olması muhtemel. Çünkü Türk webmaster arkadaşların çoğu İngilizce bilmedikleri için XenForo'yu tanımıyor.

Yazılımsal olarak, CPU tüketimi diğerlerine oranla düşük, stabil çalışan bir sistem. Resmi siteden demo talep edip kullandın mı?

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!

• Üyelik 18.10.2012
    • Yaş/Cinsiyet 37 / E
    • Meslek Uzman Biyolog
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad C** Ö**
    • Mesajlar 4042
    • Beğeniler 77 / 1356
    • Ticaret 37, (%100)
    Hayır hocam ancak bu tavsiye ardından yapacağım ilk iş o olacak gibi görünüyor. Ekibin vBulletin bırakıp Xenforoya geçiş yaptığı makaleleri okudum; ciddi geleceği olan bir sistem gibi görünüyor. Benim endisem sistemi kurduktan sonrası; onlarca hafta uğraşıp sonra sistem değişikliği yaşamak bizleri bunalıma itebilir :) Denemek lazım dediğin gibi, mutlaka demo inceleyip iletiyi tazeleyecegim.

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al