Saygı değer forumdaki arkadaşlar ve yaşı küçük olan kardeşlerim. Son zamanlarda bir çok konu görüp, tecrübe edindiğim bilgilere istinaden bu yazıyı yazma gereği duydum. Çünkü çoğu kullanıcı aldığı seo paketlerinden bir nevzede olsa şikayetcidir. Belki bendende şikayetci olan vardır, yaptığım çalışmalarda "uff adam bir şey yapmadı" diyende vardır. Eyvallah diyorum Ama bir çok konu görüpte, çalışma raporu istediğimde aldığım çalışma raporlarınından anladığım ve kendi tecrübelerim ile, seo çalışmaları hakkında ufak bir kaç bilgi vermek istiyorum. Doğru yada yanlış :) benim bildiğim ve anladığım kadarı

Örnek olarak kaydı olmayan bir site göstereceğim:

bensuperwebmasterim.com - adında bir alan adı aldınız ve bu alan adına bazı kelimelerde çalışma yaptırmak istiyorsunuz. ( ben super webmasterim) kelimesinde, Sitenize Wordpress kurduğunuzda, ortalama 1,2 ay sonrasında zaten ilk sayfaya getirir. SEO Çalışmalarının çoğu, bu şekilde.
Baktığımda adamın site adı, titlesi ile aynı.

SEO sektörünü, bilmiyen insanların seo yapmaya çalıştığı bir internet ortamında durmak gerçekten kötü. Bende bilmiyorumdur, burda milletin bildiğini eleştirecek değilim ama, birazcık insaf etmek lazım. Burda bazı arkadaşlar ekmek yiyor, SEO işlerini hakkı ile yapmanızı rica ediyorum.
Kesinlikle, tekrar söylüyorum, site adı ile (title)başlığı ile aynı olan ve kelime popülaritesi düşük olan bir siteye yapılan seo seoculuk değildir. Son kez bazı paketleri, görüyorum seo paketi yazmışlar ama seo ile alakası olmayan paketlerdir. Bu suretle, alacağınız paketi iyi kontrol etmenizi öneriyorum

Belki yanlış belki kötü, düşüncem bu yöndedir.