wmaraci reklam
lidertakipci

Sahte Banka Domainlerini Kimler Açıyor?

20 Mesajlar 2.410 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Siberdanismanlik Siberdanismanlik Google Adwords Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Google Reklam Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 227 / 228
  • Ticaret 48, (%100)
Merhaba konuyu hiç uzatmadan direk balıklama dalıyorum.

2016 yılında bir bankanın danışmanlığını yapmak zorunda kaldım, banka ile ilgili işlemlerde sürekli olarak dolandırılan kişiler olduğunu parası kaptıran kişilerin fazla olduğunu gördüm.

İlk etapta bankanın hangi yazılımları ve kimler ile işler yaptığını ve kimler ile ilişkileri kestiğini araştırdım.

Bir kaç araştırmadan sonra adını yazmak istemediğim bir firma bankalara şöyle bir hizmet sunduğunu gördüm bizim hizmetimiz sizin dolandırmanızı engeller nasılmı ? adınıza açılan domainlerden bizlerin haberi oluyor nasıl? bizim deepweb vb yerlerde olan yazılımımız sizin adınızın geçtiği domain açılınca anında bize bilgisini verir ve biz bu domaini kapatırız?

bunu biraz araştırınca firmanın bu domainleri nasıl kapatığını gördüm ve şöyle bir durum ortaya çıkıyor : bey efendilerin çok tanıdıkları varmış heryerde..

deepweb de domain keşfi aman Allah'ım dedim..
Heryerde tanıdık Allah Alalh baksen dedim.

bey efendileri toplantıya çalırdılar ve konuşmanın bitmesini bekledim tek soru sormadım çünkü planım belliydi anlaşmayı kabul edilmeyecek ve gelecek saldırıyı bekleyecektim ve öylede oldu hatta bir domain açıp http olarak siteyi kolonlamışlar :) üstelik google reklam bile çıkmışlar :D hemide yurtdışı bazlı bir domain firmasından dandik biryerden sunucumu ölü desek yeri..

bu şekilde firmanın yaptığını bulmuştuk anlaşma olmadı fakat bir kaç salak :) anlaşma yapmak için direndiler. ben işimiz yaptım geriis hukuk mücadelesi.

yani demem o ki bu bankalarda çalışan adamların çoğunun cahil olduğunu ve illegal yolları bilmedikleri için siz banka müşterileri çekmeye devam edersiniz daha çok konuda varda fakat herşeyi ap açık yazamıyoruz..

Banka çalışanları işin karanlık yüzünü bilmeden orada duruyor işleri gerçekten zor..Allah yardımcıları olsun çünkü buna benzer bir kaç şirket var ve saldırıyı yapanda yaptıranda onlar oluyor neden mi? bir yazılım size senelik 600 milyar kazandıracaksa her riske değiyorda ondan :)

Saygılarımla.
sulerktas

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Hhasan Hhasan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 279
  • Beğeniler 3 / 39
  • Ticaret 1, (%100)
600 milyarmı
(hangi ulkelerde suclu iadesi yok)
Siberdanismanlik

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 227 / 228
  • Ticaret 48, (%100)
Brezilya :)

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Bir çok virüsü internete yayan antivirüs şirketleri gibi, sahte banka sitelerini de elbette yazılım veya bankalara hizmet veren şirketler açıyordur. Bir sene önce tam iki yıl bir yazılım ve BT şirketinde çalıştım, banka ve bakanlıklara hizmet veriyorduk. Hizmet satmak veya paket yükseltmek, müşteriyi elde tutmak için neler yapılıyordu anlatsam inanmazsınız.
melankolia MeMo Siberdanismanlik

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

turkeyLegend turkeyLegend Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** K**
  • Mesajlar 417
  • Beğeniler 178 / 83
  • Ticaret 10, (%100)
Findex' i geçen iş için kullandigimda gördüm cc kartiniza veya bilginize özel olarak koruma sağlıyormus.Biraz daha okuyunca baktım ki özel yazdıkları bir programla sürekli Dark Net' te bilgileri tariyorlarmis şaşırdım doğrusu cidden buna kendileride inaniyor mu acaba yada inanlar var mi? :) Öyle bir şey mümkün değil imkansız da değil imkansizin imkansizi 😂 Bunlar daha önce hiç girmemiş heralde oralara. İnternet var oldukça illegal her zaman var olacak o yüzden bilinçli olmak gerekiyor

• Üyelik 21.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 227 / 228
  • Ticaret 48, (%100)
Bu konu hakkında herkese anlatmak için yola çıktığımızda yine birileri parayı bastırıp durdur şimdi onlara seslenmek istiyorum ey amarikalı hacker :) nasılsın. diye.. işin kötüsü bunları yapanlar milli birlik mesajı veriyorlar beyler :D komik olan hırsız ve ************** olmaları..
Tural Abiyev geçmiş olsun hocam seni en iyi ben anlarım o konuda..

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Ben geçen yıl ziraat bankasından mail aldım. Öyle profesyonel bir maildi ki görseniz siz bile inanırsınız. Mobil uygulamada borç yok, bankayla görüşüyorum onlar da borç olmadığını teyit ediyor. Ama mesaj kutumda (spam da değil) ziraat bankasının mail adresinden gelen bir borç mesajı var. O mesaj yüzünden çok triplere girmiştim, birkaç ay silmeyip araştırdım ama bir şey bulamadım :)
Siberdanismanlik

kişi bu mesajı beğendi.

Link Link WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1546
  • Beğeniler 379 / 426
  • Ticaret 46, (%100)
Bizden aldıkları hesap işletim ücretlerini işte böyle kaptırıyorlar
Bayro Siberdanismanlik

kişi bu mesajı beğendi.

Deneme

Bayro Bayro Opencart e-ticaret PRO Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek e-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 305 / 304
  • Ticaret 27, (%100)
eee faizleri nasıl yiyecekler öyle veya böyle

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2761
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
Malesefki ülkemizde bilinçsiz kullanıcı çok hatta banka çalışanları dahi çok bilinçsiz bu konularda çünkü sadece okuyarak geliyorlar oralara bilişim konusunda ders verilmiyor bankalarca sen otur müşteri topla mantığı var bankalarda ayrıca ülkemizdeki avukatlarda bu konuda çok bilinçsiz test edildi onaylandı
Siberdanismanlik

kişi bu mesajı beğendi.

dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 20 tl bakiye hediye
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al