wmaraci reklam

Kıbrısda yaşayan veya yasalarıyla ilgilş bilgisi olan varmı?

10 Mesajlar 1.221 Okunma
smmexpress

WPZON WPZON Wordpress Temaları Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Wordpress Tema Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1446
  • Beğeniler 203 / 261
  • Ticaret 37, (%100)
arkadaşlar ben şuan kıbrısda okuyorum burada olduğum süre içerisinde hile sitesi kursam herhangi bir hukuksal yaptırıma uğrar mıyım? , hosting olarak yurtdışı kullanacağım ,domain olarakda godaddy'den alacağım adresi kıbrıs olarak göstereceğim ve hile kodlamalarını ve yayını buradan yapacağım bir sıkıntı olur mu bilgisi olan var mı ?

wmaraci
reklam

LiDYASIZ LiDYASIZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek learner
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 134 / 186
  • Ticaret 4, (%100)
Kıbrısta kumar bile illegal değilken senin hile sitenle kimse uğraşmaz.
AzX66

kişi bu mesajı beğendi.

SwoRd SwoRd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Elektronik ve Haberleşme Mühen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 35 / 30
  • Ticaret 21, (%100)
4 yıl kıbrısta okudum.(LAÜ) Kıbrısta bilişim suçları diye birşey yok ama Türk vatandaşı olduğun için Türkiye'de başına birşey gelir mi orası bilinmez :)

www.wipkadin.com

• Üyelik 27.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1446
  • Beğeniler 203 / 261
  • Ticaret 37, (%100)

SwoRd adlı üyeden alıntı

4 yıl kıbrısta okudum.(LAÜ) Kıbrısta bilişim suçları diye birşey yok ama Türk vatandaşı olduğun için Türkiye'de başına birşey gelir mi orası bilinmez :)

tamda bunu bilmek istiyorum.

wmaraci
wmaraci

HelloWorld01 HelloWorld01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 532
  • Beğeniler 159 / 159
  • Ticaret 1, (%100)
Whois bilgilerini vs. gizlersen kimse uğraşmaz. Ama ilerde popüler hale gelip büyük firmaları ciddi şekilde yaralarsan, o firmalar işin peşini bırakmazlar.

AzX66 AzX66 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1457
  • Beğeniler 846 / 453
  • Ticaret 14, (%100)
oyun şirketleri Türkiye vatandaşlığın olduğu için sıkıntı çıkarır joygame birini hapse attırmıştı diye hatılıyorum

onlinedetay onlinedetay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek muhasebeci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 34 / 28
  • Ticaret 16, (%100)
bilişim suçu kıbrısta yok. halen cd dükkanı açıp film oyun vs kopya cd satılabiliyor. yani şimdilik sıkıntı yok. ama ben kıbrıstayım diye ismini cismini belli edersen türkiyede ensene çökebilirler. :)

LiDYASIZ LiDYASIZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek learner
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 134 / 186
  • Ticaret 4, (%100)
VATANDAŞ TARAFINDAN YURT DIŞINDA İŞLENEN SUÇLARIN YURT İÇİNDE SORUŞTURULMASI VE KOVUŞTURULMASI

TCK, faile göre şahsilik ilkesi çerçevesinde Türkiye’de yargılama yapılabilmesi için fiilin işlendiği ülke yasalarına göre suç oluşturması koşulunu açıkça aramamış ise de, TCK m.19’da bir Türk vatandaşının yabancı ülkede işlediği bir fiilden dolayı Türkiye’de yapılacak yargılamada suçun işlendiği ülke yasasının, o suç için ön gördüğü üst sınırın dikkate alınacağını belirtmiştir. İşlenen fiilin mağduru ister Türk vatandaşı ister yabancı olsun, fiilin suç oluşturmaması durumunda Türkiye’de yargılama yapılamayacağı sonucuna varmak mümkündür.

Kıbrısta bilişim suçlarına ilişkin bir kanun ve yasa düzenlemesi yoktu ve bilişim alanında işlenen suçlar cezasız kalıyordu. Örnek bir haber.

http://www.starkibris.net/extra/index.asp?haberID=179503

Fakat KKTC Bakanlar Kurulu, 28.02.2017 tarihinde “Bilişim Ağı Hizmetlerinin Düzenlenmesi ve Bilişim Suçları Yasa Tasarısı”nı onaylayarak Cumhuriyet Meclisi’ne sevk etti.

Kaynak: https://www.gundemkibris.com/mansetler/bakanlar-kurulu-bilisim-suclari-yasa-tasarisini-onayladi-h203733.html

Bu tasarı kanunlaştı mı bilmiyorum eğer kanunlaştıysa KKTC'de yargılama yolu açık olacağı davacı isterse Türkiye'de hakkınızda dava açılır.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLE KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ ARASINDA HUKUKÎ, TİCARÎ VE CEZAÎ KONULARDA ADLÎ YARDIMLAŞMA, TANIMA VE TENFİZ, SUÇLULARIN GERİ VERİLMESİ VE HÜKÜMLÜLERİN NAKLİ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1
İki ülkeden birinin vatandaşları diğer ülkede o ülkenin vatandaşları gibi kendileri ve malları için aynı hukukî güvence altındadır. Bu maksatla da mahkemelere müracaat edebilir ve o ülke vatandaşları gibi[COLOR="Black"] aynı şartlarla
mahkeme önüne çıkabilirler. [/COLOR]

Fakat bu tasarı kanunlaşmadıysa ne KKTC'de ne de Türkiye'de ceza almazsınız.

• Üyelik 27.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1446
  • Beğeniler 203 / 261
  • Ticaret 37, (%100)

LiDYASIZ adlı üyeden alıntı

VATANDAŞ TARAFINDAN YURT DIŞINDA İŞLENEN SUÇLARIN YURT İÇİNDE SORUŞTURULMASI VE KOVUŞTURULMASI

TCK, faile göre şahsilik ilkesi çerçevesinde Türkiye’de yargılama yapılabilmesi için fiilin işlendiği ülke yasalarına göre suç oluşturması koşulunu açıkça aramamış ise de, TCK m.19’da bir Türk vatandaşının yabancı ülkede işlediği bir fiilden dolayı Türkiye’de yapılacak yargılamada suçun işlendiği ülke yasasının, o suç için ön gördüğü üst sınırın dikkate alınacağını belirtmiştir. İşlenen fiilin mağduru ister Türk vatandaşı ister yabancı olsun, fiilin suç oluşturmaması durumunda Türkiye’de yargılama yapılamayacağı sonucuna varmak mümkündür.

Kıbrısta bilişim suçlarına ilişkin bir kanun ve yasa düzenlemesi yoktu ve bilişim alanında işlenen suçlar cezasız kalıyordu. Örnek bir haber.

http://www.starkibris.net/extra/index.asp?haberID=179503

Fakat KKTC Bakanlar Kurulu, 28.02.2017 tarihinde “Bilişim Ağı Hizmetlerinin Düzenlenmesi ve Bilişim Suçları Yasa Tasarısı”nı onaylayarak Cumhuriyet Meclisi’ne sevk etti.

Kaynak: https://www.gundemkibris.com/mansetler/bakanlar-kurulu-bilisim-suclari-yasa-tasarisini-onayladi-h203733.html

Bu tasarı kanunlaştı mı bilmiyorum eğer kanunlaştıysa KKTC'de yargılama yolu açık olacağı davacı isterse Türkiye'de hakkınızda dava açılır.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLE KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ ARASINDA HUKUKÎ, TİCARÎ VE CEZAÎ KONULARDA ADLÎ YARDIMLAŞMA, TANIMA VE TENFİZ, SUÇLULARIN GERİ VERİLMESİ VE HÜKÜMLÜLERİN NAKLİ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1
İki ülkeden birinin vatandaşları diğer ülkede o ülkenin vatandaşları gibi kendileri ve malları için aynı hukukî güvence altındadır. Bu maksatla da mahkemelere müracaat edebilir ve o ülke vatandaşları gibi[COLOR="Black"] aynı şartlarla
mahkeme önüne çıkabilirler. [/COLOR]

Fakat bu tasarı kanunlaşmadıysa ne KKTC'de ne de Türkiye'de ceza almazsınız.

bilgilendirme için teşekkür ederim fakat önemli olan işte kktc de bu yasa kanunlaştımı..

wpuzman wpuzman WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2773
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)
Lefkoşa merkezde korsan cd satan bir sürü dükkan var :D sanmıyorum sorun olacağını

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al