Ayrıca kullanım açısından yandex sınıfta kalır google gibi sade ve kullanışlı arayüzü yok. Peki Yerli arama motoruna gelecek olursak benim fikrimce güçlü bir şirket altında olmalı çünkü devlet bir bütçe ayırdı diyelim becerisi yüksek yazılımcıları tasarımcıları vs. toplamaya çalışıyor falan kimse devlette çalışmayı tercih etmez çünkü süreç bakımından çok yavaş ve özgürlük kısıtlı. Peki şu açıdan bakalım tamamen yeni bir grup oluşturuldu yetenekli kişiler mecburen işlerinden istifa ettiler bu yüzden eskisi kadar kazanamayacaklar arkalarında fonda var ama bir süre sonra fon kendini yenilemeyecek ve fonu sağlayan kişiler istediklerini göremeyince geri çekecek ancak özgür olacaklar ve o kaliteyi yakalamayı başaracaklar. Peki güçlü bir şirket altında olsa eğer şirket gerekli vizyona sahipse zaten güçlü olduğu için ekip toplama sürecini kolayca halleder bunu dışında şirketin adına olduğu için sürekli bir gelir akışı sağlanır ve kişiler daha özgür çalışır. Bana göre böyle bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum yoksa doğru mu?