vBulletin, [FONT=Century Gothic]kurulumuna dair bir başlık göremedim bu kategori altında onun için açmak istedim bilmeyenler için faydalı olacağına eminim her neyse, kurulum için öncelikle vBulletin, dosyalarını indiriniz ve maddeleri takip ediniz;

1.)
[/FONT][FONT=Century Gothic]indirmiş olduğunuz vBulletin, dosyalarını public_html veya, www klasörüne atıyorsunuz;

2.) includes isimli klasörümüze giriş yapıyoruz;

3.)
config.php.new klasörümüzü config.php olarak adlandırıyoruz;

4.)
config.php olarak adlandırdığımız dosya içerisinde düzenleme yapacağımız yerler şu şekildedir;

[/FONT]// ****** DATABASE NAME ******
// This is the name of the database where your vBulletin will be located.
// This must be created by your webhost.
$config['Database']['dbname'] = 'DB ADI';
// ****** MASTER DATABASE USERNAME & PASSWORD ******
// This is the username and password you use to access MySQL.
// These must be obtained through your webhost.
$config['MasterServer']['username'] = 'DB Kullanıcı Adı';
$config['MasterServer']['password'] = 'DB şifresi';
// ****** TECHNICAL EMAIL ADDRESS ******
// If any database errors occur, they will be emailed to the address specified here.
// Leave this blank to not send any emails when there is a database error.
$config['Database']['technicalemail'] = 'Forum Kurucusunun Mail adresi';
5.) [FONT=Century Gothic]config.php isimli dosya üzerinde işlemlerimiz bitmiştir ve, kayıt edip çıkıyoruz ve ardından kuruluma geçiyoruz örnek; www.site.com/install/install.php yazıp kurulum-a tam anlamıyla geçiş yapıyoruz ve bir çoğuna "next" diyoruz;

/* Kuruluma dair resimler */

[/FONT]

[COLOR=#000000]
[/COLOR]
[COLOR=#000000]Not; [FONT=Century Gothic]"Forum kurucusunun mail adresi" yazan kısıma extra olarak kullanmış olduğunuz bir mail adresi var ise, onu yazabilirsiniz anlatım Entrance, ait kendisi abim olur Resimleri ise IRCForumlari.net, üzerinden alınmıştır iyi forumlar.[/FONT][/COLOR]