wmaraci reklam
lidertakipci

Adsense Başvurusu Yapmadan Önce Ne Yapmalı

11 Mesajlar 1.100 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

unverbugra unverbugra www.hepkampyapsak.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** Ü**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 3 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba. Google Admob kullnıyorum uzun zamandır. Youtube Adsensr kullanıyordum aynı hesaptan ve çok uzun zaman önce bir site başvurusu yapmıştım ve sitem aylar sonra onaylanmadı( ben unutmuştum bile başvuru yaptığımı) ve Youtube gelirlerimde iptal edildi Adsense hesabı kapatıldı diye. Ama Adsense hesabım halen aktif ve Admob gelirlerime ulaşabiliyorum.

Şimdi benim sorum şu:
Yeni bir site açtımwww.hepkampyapsak.com diye. Bu siteye şu anda makaleler yazıyorum önümüzdeki ayın sonuna doğru başvuru yapacağım. Aynı adsense hesabını mı kullanmalıyım yoksa yeni bir hesap mı açmalıyım.

Birde sitede başvuru yapmadan önce dikkat etmem gerekn ne var? Yazıları kendim yazıyorum, resimler kendi çektiğim resimler.

wmaraci
reklam

hsntngr hsntngr Kontör at Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 1155
  • Beğeniler 99 / 327
  • Ticaret 3, (%100)
Menüye iletişim, hakkımızda bölümlerini koymayın. Acemice duruyor. Bunları top headera veya footera koyun.

Yazılarınızı biraz daha iyi kategorize edin ve menünüze yerleştirin. Sidebarın en altında yerleştirmişsiniz. Bence bu pek sağlıklı değil.

Küçük küçük ve fazla sayıda resim kullanmayın. Bir iki tane büyük resim kullanın. Resimleriniz reklam boyutunda kullanıcıları bu resim mi yada reklam mı şeklinde aldatabiliyor. Aynı durum reklamlar içinde söz konusu olacak.

Yazılarınızın altına bunlarda ilginizi çekebilir şeklinde yazılar koyun. Sitenizde iç trafik sağlayın. Sitenizde oturum süresini artırıp, hemen çıkma oranını azaltacak çalışmalar yapın.

İç linklemeye önem verin. Mesela bir yazınızda "Kamp eşyalarınızı buraya bırakın derken" Buradaki "kamp eşyalarını" kelimesine sitenizdeki başka yazıya link verin.

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar, iyi çalışmalar.

amatoryus amatoryus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek müzisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** G**
  • Mesajlar 1531
  • Beğeniler 253 / 293
  • Ticaret 1, (%0)
siten herşeyiyle çok güzel

• Üyelik 10.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** Ü**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 3 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

hsntngr adlı üyeden alıntı

Menüye iletişim, hakkımızda bölümlerini koymayın. Acemice duruyor. Bunları top headera veya footera koyun.

Yazılarınızı biraz daha iyi kategorize edin ve menünüze yerleştirin. Sidebarın en altında yerleştirmişsiniz. Bence bu pek sağlıklı değil.

Küçük küçük ve fazla sayıda resim kullanmayın. Bir iki tane büyük resim kullanın. Resimleriniz reklam boyutunda kullanıcıları bu resim mi yada reklam mı şeklinde aldatabiliyor. Aynı durum reklamlar içinde söz konusu olacak.

Yazılarınızın altına bunlarda ilginizi çekebilir şeklinde yazılar koyun. Sitenizde iç trafik sağlayın. Sitenizde oturum süresini artırıp, hemen çıkma oranını azaltacak çalışmalar yapın.

İç linklemeye önem verin. Mesela bir yazınızda "Kamp eşyalarınızı buraya bırakın derken" Buradaki "kamp eşyalarını" kelimesine sitenizdeki başka yazıya link verin.

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar, iyi çalışmalar.

Merhaba. Önerileriniz için teşekkür ederim. İlk yazdığınız Menüye iletişim bölümü hakkında şunları söyleyim. Temamda Top Header bölümüne yazdığım linkler mobil girişlerde sidebar kısmında görünüyor. Bu sebepte Header kullanmıyorum. Sadece masaüstü girişlerinde üye ol ve giriş yap butonları yap onun içinde mobilde ayrı panel var zaten.

Yazıları kategorize edin derken ne demek istediğinizi tam olarak anlayamadım. Yazılara uygun olan kategorileri seçerek makaleyi yayınlıyorum. Tam anlamadım kısacası.

Resimler küçük küçük değil aslında hepsinin boyutu büyük ama sıkıştırma yaptığı için küçültüyor bende çok büyük olmaması adına küçük tutuyorum ama düşüncelerinizi dikkate alacağım. İleride yaratacağı sorunlar açısından söyledikleriniz çok mantıklı.

Site içi linkleme işine gelince, bir kaç yazı sonrasında onu yapmayı düşünüyorum sonuçta sitemde 6-7 makale var şu anda. Biraz daha yazarken yavaş yavaş hepsini düzenleyeceğim.

Düşünceleriniz için çok teşekkür ederim tekrar.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 10.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** Ü**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 3 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

amatoryus adlı üyeden alıntı

siten herşeyiyle çok güzel

Çok teşekkür ederim. Peki site bu şekilde giderse Adsense onayı alabilir mi sizce?

amatoryus amatoryus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek müzisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** G**
  • Mesajlar 1531
  • Beğeniler 253 / 293
  • Ticaret 1, (%0)

unverbugra adlı üyeden alıntı

Çok teşekkür ederim. Peki site bu şekilde giderse Adsense onayı alabilir mi sizce?

hocam adsense alır onda sıkıntı yok ama bence kaliteli içeriklere devam edin siteniz kitle kazanır sonrasında zaten.. kamp malzemeleri satışı, organizasyonu yapan yerlerden de reklam teklifi alabilirsiniz

• Üyelik 10.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** Ü**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 3 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Sitemi biraz doldurduktan sonra öyle yerlerle iletişime geçerim zaten. Şu anda sadece Instagram hesabının aktifliği nedeniyle ortalama kullanıcı kalma süresi 6 dakikanın üzerinde görünüyor. Hemen çıkma oranım %63. Bence başlangıç için iyi bir seviye. İlerleyen zamanlarda Forum bölümünü de tam anlamıyla aktif ettikten sonra reklam işine girerim

BuAdamon BuAdamon WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 98 / 78
  • Ticaret 5, (%80)
Hocam bence başvuru yapmayin bu şekilde devam edin fazla fazla içerikleri girin o eski hesapi kullanmayin sakin yeniden hesap acmalisin 2 hesapta karsi karsiya gelirse saten onaylanmaz çünkü bende yasadim bu tür olaylari

• Üyelik 10.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** Ü**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 3 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Şu anda değil zaten Aralık-Ocak ayı gibi başvuru yapmayı düşünüyorum yeni bir hesapla

hsntngr hsntngr Kontör at Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 1155
  • Beğeniler 99 / 327
  • Ticaret 3, (%100)

unverbugra adlı üyeden alıntı

Merhaba. Önerileriniz için teşekkür ederim. İlk yazdığınız Menüye iletişim bölümü hakkında şunları söyleyim. Temamda Top Header bölümüne yazdığım linkler mobil girişlerde sidebar kısmında görünüyor. Bu sebepte Header kullanmıyorum. Sadece masaüstü girişlerinde üye ol ve giriş yap butonları yap onun içinde mobilde ayrı panel var zaten.

Yazıları kategorize edin derken ne demek istediğinizi tam olarak anlayamadım. Yazılara uygun olan kategorileri seçerek makaleyi yayınlıyorum. Tam anlamadım kısacası.

Resimler küçük küçük değil aslında hepsinin boyutu büyük ama sıkıştırma yaptığı için küçültüyor bende çok büyük olmaması adına küçük tutuyorum ama düşüncelerinizi dikkate alacağım. İleride yaratacağı sorunlar açısından söyledikleriniz çok mantıklı.

Site içi linkleme işine gelince, bir kaç yazı sonrasında onu yapmayı düşünüyorum sonuçta sitemde 6-7 makale var şu anda. Biraz daha yazarken yavaş yavaş hepsini düzenleyeceğim.

Düşünceleriniz için çok teşekkür ederim tekrar.

En azından footera alabilirmisiniz hocam, çok göze batıyor menü alanında bu sayfaların olması.

Kategorize edin derken biraz yanlış ifade ettim. Ben başta kategorileri görmedim, sonra sidebarı incelerken fark ettim. O yüzden mesajın sonunu silip devam ettim. (o maddenin başını geçin)

Resimler konusuna gelirsek, resimlerin boyutunu değiştirmeyen bir eklenti kullanın. Ve ya http://optimizilla.com/tr/ gibi siteleri kullanın. Eğer cs6 kullanıyorsanız "save for web" diyerek kaydedin. Böylece hem manuel optimize etmiş olursunuz ki ciddi miktarlarda resimin boyutu ile oynayabilirsiniz, hemde resimin en boy uzunlukları korunmuş olur.

Bu arada sitenize ticari değeri olan yazılarda eklemeyi unutmayın. Kamp yapılabilecek turistik yerler, Yolculuk sırasında konaklayabileceğiniz oteller gibi tbm değeri yüksek bir kaç yazı da ekleyin.

Tekrardan iyi çalışmalar dilerim.
unverbugra

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al