wmaraci reklam

Bilgisayar Mühendisliği (Lütfen Yardımcı Olun)

21 Mesajlar 3.097 Okunma
smmexpress

Karyotip Karyotip .... Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Sağlık Çalışanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** E**
  • Mesajlar 1479
  • Beğeniler 312 / 379
  • Ticaret 42, (%100)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Kendini geliştirdiğin sürece her yerde kazanırsın. Önemli olan nerede mutlu olacaksın ?
Ben Fizik okuyorum ve diyorlar ki Fizikte para yok. Tamamiyle yalan. Önemli olan Fizik okuyup sadece öğretmen mi olacağın yoksa bunu ileriye mi götüreceğin. Aynı şekilde PC Müh olunca ben pc müh oldum deyip oluruna mı bırakacaksın ileriye mi götüreceksin ? İleriye götürürsen para hepsinde var. Mutluluk ise sadece sevdiğin şeylerde var. Tercih senin. :)

Hocam herkes kendini geliştiriyor.Yıldız Teknik Ve Koç Üniversitesi'ne giden 2 tanıdığım var şimdi ikisi de İsviçre de yaşıyor.:)

sosyalme.com
wmaraci
reklam

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)

Karyotip adlı üyeden alıntı

Hocam herkes kendini geliştiriyor.Yıldız Teknik Ve Koç Üniversitesi'ne giden 2 tanıdığım var şimdi ikisi de İsviçre de yaşıyor.:)

Hocam "şu meslekte para yok" diyenlerden bahsediyorum. Adam sadece PC Müh okumakla binlerce dolarla oynayacağını düşünüyor. :D

Yani bir site kuruyorsunuz ve bununla hiç ilgilenmiyorsunuz, ilerilere götürmüyorsunuz. Ama sonra gelip website işinde para yok diyorsunuz. (Sanırım bu örnek uygun oldu. :D)

Fizikçi tanıdığım var adam aylık 10+ bin TL götürüyor. :D
Bilgisayar mühendisi tanıdığım var, 2binTL üstüne çıkamıyor. :D

Bir gün çılgın fizikçi diye beni de görürsünüz TVLerde. :cool:
Karyotip

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Sağlık Çalışanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** E**
  • Mesajlar 1479
  • Beğeniler 312 / 379
  • Ticaret 42, (%100)

Hocam "şu meslekte para yok" diyenlerden bahsediyorum. Adam sadece PC Müh okumakla binlerce dolarla oynayacağını düşünüyor. :D

Yani bir site kuruyorsunuz ve bununla hiç ilgilenmiyorsunuz, ilerilere götürmüyorsunuz. Ama sonra gelip website işinde para yok diyorsunuz. (Sanırım bu örnek uygun oldu. :D)

Fizikçi tanıdığım var adam aylık 10+ bin TL götürüyor. :D
Bilgisayar mühendisi tanıdığım var, 2binTL üstüne çıkamıyor. :D

Bir gün çılgın fizikçi diye beni de görürsünüz TVLerde. :cool:

Fizik sorularım var ya zor ders harbiden.:D

sosyalme.com

• Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)

Fizik sorularım var ya zor ders harbiden.:D

Lise mi hocam ? :D
Üniversite ise hiç girme bence. İçinde rakam görsem öpüp başıma koyacağım.
Daha ilk sınıfta bıktım fizikten. Şimdi anlıyorum fizikçilere neden çatlak dediklerini :D

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Sağlık Çalışanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** E**
  • Mesajlar 1479
  • Beğeniler 312 / 379
  • Ticaret 42, (%100)

Lise mi hocam ? :D
Üniversite ise hiç girme bence. İçinde rakam görsem öpüp başıma koyacağım.
Daha ilk sınıfta bıktım fizikten. Şimdi anlıyorum fizikçilere neden çatlak dediklerini :D

Lise son.:)

Ama fizikten nefret ederim o yüzden mühendisliklere filan sıcak bakmıyorum.:D

Hocamız anlattı herşeyi,ama iyi para kazanıyor kendisi.:D

sosyalme.com

• Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)

Lise son.:)

Ama fizikten nefret ederim o yüzden mühendisliklere filan sıcak bakmıyorum.:D

Hocamız anlattı herşeyi,ama iyi para kazanıyor kendisi.:D

Doğrusunu yapıyorsun hocam, Fizikten uzak dur.
Ben fiziği sevdiğim için ne kadar zor olursa olsun bana eğlenceli geliyor, sen sevmediğine göre ne olursa olsun yaklaşma. :D
İyi para var, ama o parayı getirirken kafanın yarısından fazlasını götürüyor. :D

Bariswp Bariswp ZM Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ZM
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 2267
  • Beğeniler 316 / 445
  • Ticaret 15, (%100)
ben okumak isterdim okuyamadım.. bilgisayar mühendisi olmak isterdim başka bir mühendis oldum :) ... eğer hayalinse iş imkanı falan filan salla gitsin.. Oku!

WeyseL WeyseL Bir başka baharda Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 19 / 52
  • Ticaret 0, (%0)
Çok yanlış bir seçim yapıyorsun. Aslında doğru yol konu da bahsedilmiş; sevmek. Bu şu an bilgisayarın başında geçirdiğin mutlu anlar demek değildir. İş olarak içinde bulunmak ve hobi olarak yapmak farklı kavramlar. Hobi her zaman keyif verir, mutlu hissetmeni sağlar. İşte genel anlamı ile sıkıcıdır. Ne kadar seversen sev bir gün gına gelecektir. Her gün aynı çıkmazları yaşayacaksın. Bilgisayar mühendisliği günümüz de geçersiz bir diploma aslında düşünürken bunu da hesapla. Herkes bilgisayar konusunda tecrübeli artık. Bilgisayar mühendisliğinde öğreneceklerin de bu tecrübelerin ötesine geçmeyecek. İlla ki bilgisayar diyorsan hayallerini biraz daha büyük tutmalı yazılım mühendisi olmak istiyorum demelisin. Bilgisayar mühendisliğinde yazılıma giriş yaparsın kalanı teknik bilgidir. Şöyle anlatayım. Bilgisayar mühendisliğinde markete gider yoğurt alırsın eve gelir suyunu en ideal ölçüde koymaya çalışır ardından ayran yapar içersin. Yazılım mühendisliğin de ise markete girer buz gibi ayran alır çalkalayıp içer tadını çıkarırsın. Hayallerin varsa gerçekten ulaşman daha kolay ve yükselmek daha hızlı olur meslekten soğumadan.

Ama en önemlisi, o işi mi seviyorsun yoksa bilgisayar başında vakit geçirmeyi mi?
Karyotip

kişi bu mesajı beğendi.

Maziliguney Maziliguney Makine Müh. Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Makine Müh.
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 46 / 58
  • Ticaret 6, (%100)
"Bilgisayarla aram iyi" diyen herkes tercihlerinin arasına hatta ön sıraya alıyor bilgisayar müh.liğini. Bilgisayarı bilmek, sevmek açıp kapatmakla, sanal alemlerde takılmakla olmuyor öncelikle. Eğer bu bölümü okumak istiyorsan yazılımcı mı donanımcı mı olacağına karar vermen gerekiyor. Eğer kodlarla aran iyi ise C++, Java, .NET gibi bir çok kodlamaların üstesinden gelmen gerekiyor.

Üniversite derslerinin içerisinde olan bu dersler de özellikle bu yüzden zorlu olabiliyor. Örneğin kodları bilgisayarda onlarca kez yazıp değiştirerek hatanı bulurken senden bunu sınavda kağıt üzerinde yapmanı istiyorlar. 2 sayfa kod yazıyorsun ama ilk sayfada ne yazmıştım lan ban diye düşündüğün anda perte çıkıyorsun..
Hani bunlar biraz hikaye, falan ama işin özünde 'yapabileceğine inanman' gerekiyor. Bir çok arkadaşım vardı 2. sınıfta terkeden ya da dersleri veremediği için okulunu uzatan. Gözünü korkutmak değil niyetim. Bu bölümü istiyorsan eğer, bunları düşünmen gerekiyor.

Gerçekten kaldırabilecek misin bu yükü ki bu sadece Bilgisayar Müh. için değil mühendisliğin yanında tüm meslek dalları için geçerli ;)

#Blog'canım: maziliguney.com
Reklam, tanıtım yazısı, link vs için iletişime geçebilirsiniz.

HuysuzBlog HuysuzBlog Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Ya Benim Gözümü Bayağı Korkuttunuz :/ Tereddüte Düşütm Ya :(

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al