Asya123 adlı üyeden alıntı

evet arkadaşlar taştırmaya devam ediyoruz nerede kalmıştık size bir kaç soru:

bu konulardan devam edebiliriz.

sizce..
film sitesi sektöründe..

1. php ile wordpress arasındaki savaşı kim kazanır?

2. film sitelerinin geleceğini nasıl görüyorsunuz mesela 10 yıl sonra bu kadar film sitesi olur mu halen? veya azalır mı acaba evet bu konuda çok merak ediliyor.

3. devlet bu işe bir el atarmı yeter ulen vergi vermiyonuz ulen beleşciler deyip tokadı vurur mu?

4. biri şu telif canavarı warner bross'a dur diyebilir mi? bi rahat bırakmıyor rahat iş yapalım.

5. film sitesi kuranlar ne tarz reklamlara başvurmalı buda çok önemli bakın tecrübesi olanlar rica ediyorum aramızda bu işe girecek yeni arkadaşlar var. kendim için bir şey istemiyorum yeni yetişen gençler var rica ediyorum paylaşalım.

6. şuanda film sitesi kurmak mantıklımı iyi para kazanan dostlarınız veya tanıdıklarınız veya facebook arkadaşınız var mı?

7. ben böyle şiir yazmayı nereden öğrendim?

evet bu soruların cevaplarını bekliyorum arkadaşlar.
tartışmaya yeni bir soluk getirelim. hadi başlayalım.

evet arkadaşlar nerede kalmıştık unutmadan yazmam lazım ilham geldi.
sanatçı canfeza'nın da dediği yazmak hapşurmak gibidir geldimi tutamazsın.
bu arada birileri benim konuyu epey değiştirmiş orijinalliği bozulmuş genede fena olmamış.

soruları cevaplandıralım bakalım birde benden dinleyin hikayeyi. mevzu çok derin demiştik hatırlayın.

1. php ile wordpress kavgası hiç bitmez php her türlü alt eder ancak wordpress'in kökleri öyle bir yayılmışki ulliminati teşkilatı mubarek, karışık mevzular biraderim bu konuyu fazla deşmek istemiyorum.

2. şöyle anlatayım kimse yarın ne olur bilemiyor, tahmin dahi edemez bu ülke öyle bir ülke ancak benim tahminim 10 yıl sonra bu kadar çok olmazlar, sadece en güçlüler veya torpilliler hayatta kalıcak, gerisi yukarda bahsetmiştim uzay boşluğuna gidecek.

3. valla devlet hostingden domainden vergi almıyor mu? gelsin bilgisayar kullanma vergiside alsın isterse :) şimdi düşündümde az önce aklıma geldi, hosting, domain şirketi yabancıysa oradan biz alışveriş yapıyorsak Türkiye'ye vergi veriyor mu? acaba, neyse biraderim bu konular derin falza girersem çıkamam.

4. Warner Bross' yüzünden sitesi kapanan ve onun ile başı belaya girmiş tüm site sahipleri için 1 dakikalık saygı duruşu..(doldumu doldumu 1 dakika )
heh tamam geldim.
şeytan diyor git bas şirketi cüneyt arkın filmindeki gibi bu kapattığın türk siteler için. bir kırbaç darbesi.
bu sırıtarak attığın her telif için. neyse biraz ciddi olmam lazım bu wb ye belli olmaz
bi telifde burdan bana atabilir. ama beyler bir gün intikamınızı alıcam sizin için film sitesi sahipleri, kalın sağlıcakla.

5. bunu bende çok merak ediyorum. gerçi bunun adına yeni konular açılması lazım türden çokda açılmıştır belki bilemiyorum biraderim mevzu derin. evet devam edelim.

6. yukardaki uyarılara uyarsan öncelikle güzel bir domainin varsa neden olmasın.
ama tabi yukardaki uyarılar altın değerinde onları dikkate al.

7. sen böyle şiir yazmayı bence çok film izleyerek öğrendin. veya çok Roman okuyorsun. ama Rahmetli Cem Karaca nın şu sözünü unutma. "Unut Dedi Romanlarııııııı,, İşçisin sen işçi kal giy dedi tulumları,, yine çok duygulandım.