freelance iş ilanları

Bir ata sporu olarak, WeBmAsTer olmak!

31 Mesajlar 3.657 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
400 tl ye site yapılabiliyorsa ve iş görüyorsa haklı olarak kimse fazla para vermez.
işin diğer tarafı piyasada çok para isteyen firmalarda az değil sonra biz ekmek yiyemiyoruz derler
Kotil

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

mrscode mrscode Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / K
  • Meslek UI Designer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 37 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
Kotil benim aslında söylemek istediğim neden onlar alıyor da biz iş alamıyoruz değil. Biz bu ekiple ve çalışma ile bile kendimize webmaster demiyorken sadece tema dosyasını editörde açıp Türkçeye çeviren kişilerin kendine webmaster demesinden bahsediyorum.
Ya da konuda da söylediğim gibi müşterilerin de her şeyi biz yapabiliriz tavılarından bahsediyorum. Tabi ki satış pazarlama için bir çok strateji var fakat bu gibi ucuz işler nedeniyle içinde bulunduğumuz sektör inanılmaz değersizleşiyor insanların gözünde.

ermaneray haklısınız zaten öyle de oldu. Fakat anlatmak istediğim 300-500 TL olması değil, bu işin bu kadar basit bir hale gelmiş olması. Umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir. :)
Kotil

kişi bu mesajı beğendi.

Kotil Kotil Son oynayışlar.. Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Ögrenci / Yazar / Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
Site kurmakta ne var ki yaa.. laflari zaten suanki durumu cok iyi bi sekilde izah ediyor. Wix , godaddy cok kolay 5 dakika 😥
mrscode

kişi bu mesajı beğendi.

AzX66 AzX66 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1457
  • Beğeniler 846 / 453
  • Ticaret 14, (%100)
buda moda oldu her gün başka sektörden şikayet konusu açılıyor forumda

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 01.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / K
  • Meslek UI Designer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 37 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
AzX66 kusura bakmayın rahatsız mı ettik ? :(

uguur uguur ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad U** G**
  • Mesajlar 532
  • Beğeniler 127 / 127
  • Ticaret 10, (%100)
Yazdıklarınız size mantıklı geldi mi? Bu pazarın içinde olmadığınızı varsayın hatta bu varsayımı firmanızdaki kişilere söyleyin onlarda öyle varsaysınlar. Bu sektörden bi haber olan vatandaşa gidip 2.000 TL gibi bir fiyat çıkarırsanız o da gidip 400 TL'ye yaptırır. Hatta sizin mahmut tuncer gibi beyninizden vuruluşunuza neresiyle güler siz tahmin edin. O kişi sizin detaylı şekilde çalışıp sonunda kaliteli bir iş teslim etmenize bakmıyor ki verilmek istenen mesaji site verdi mi? verdi. O zaman no problem.

Şahsım adına konuşmam gerekirse ben o php dir css dir v.s bu tarz yazılım dillerinden hiç birini bilmiyorum. Bunuda söyleyeyimde sizin o webmaster dediklerinizden sayılıp taşlanmayayım.

İşin özü şu ki artık ucuz etin yahnisi yeniyor. Ha bu arada burada ahkam kesenlerin çoğu da o 400 tl lik webmaster o yüzden çok yanlış yere konu açtınız :)

Not: Yanlış anlamayın şahsınıza ve ya açtığınız konuya karşı bir tepkim yok olsaydı zaten bunu açık açık belirtirdim sadece fikirlerimi belirtmek istedim.
Kotil

kişi bu mesajı beğendi.

Uğur Gündüz Tasarım

• Üyelik 01.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / K
  • Meslek UI Designer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 37 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
uguur bey yanlış anlaşılacak bir durum yok tabi siz de haklısınız ama vermek istediğim mesajı insanlar nedense hep fiyat sorunuymuş gibi algılamış. Hiç bir yazılım tasarım vs. bilgisi olmadan html site editleyerek kendine webmaster diyenlere gem vuruyorum aslında. Yoksa elimizden iş kapıyorlar diye sitem etmiyorum. Kaliteli iş istemeyen bizimle çalışmaz zaten. Ama dediğiniz gibi ucuz etin yahnisini sonradan pahalı ödüyorlar genelde. Hacklink alan, sitesi yükselmeyen, hazır sistemlerdeki açıklar ve w*rez temalar yüzünden siteleri patlayan müşterimize yine istediğimiz fiyata geldiler işlerini yaptık sorunum bu değil. Dediğim gibi sorun onların kendini webmaster olarak görmesi. Umarım anlatabilmişimdir. :)

mehmetcanotun mehmetcanotun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Cyber Security
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** O**
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 6 / 7
  • Ticaret 2, (%100)
Bu konuda haklısın :) benim çevremde webmaster olarak kendini gören çok fazla kişi var ama kod yazmaya gelince siteleri kopyala düzenle ardından satış yap :)
mrscode

kişi bu mesajı beğendi.

uguur uguur ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad U** G**
  • Mesajlar 532
  • Beğeniler 127 / 127
  • Ticaret 10, (%100)

mrscode adlı üyeden alıntı

uguur bey yanlış anlaşılacak bir durum yok tabi siz de haklısınız ama vermek istediğim mesajı insanlar nedense hep fiyat sorunuymuş gibi algılamış. Hiç bir yazılım tasarım vs. bilgisi olmadan html site editleyerek kendine webmaster diyenlere gem vuruyorum aslında. Yoksa elimizden iş kapıyorlar diye sitem etmiyorum. Kaliteli iş istemeyen bizimle çalışmaz zaten. Ama dediğiniz gibi ucuz etin yahnisini sonradan pahalı ödüyorlar genelde. Hacklink alan, sitesi yükselmeyen, hazır sistemlerdeki açıklar ve w*rez temalar yüzünden siteleri patlayan müşterimize yine istediğimiz fiyata geldiler işlerini yaptık sorunum bu değil. Dediğim gibi sorun onların kendini webmaster olarak görmesi. Umarım anlatabilmişimdir. :)

Fiyat sorunluymuş gibi algılayanlardan bir tanesi de benim. Çünkü sorunlu :) Eğer ki fiyatlar bu denli yüksek olmasaydı kalkıp ta 15 yaşındaki html editleyen çocuğa iş verilmezdi. Siz piyasayı düşürmeden belli fiyat veriyor olabilirsiniz hatta ödemiş olduğunuz vergiler, işçi maaşları, ssk ücretleri karşılamıyor bile olabilir çoğu zaman ama bu tarz platformlarda 15-16 yaşında wordpress kurduğu zaman kendini web devoloper ilan edecek yüzlerce insan var. Bu kişilerin hem yaşlarıyla hemde müşterilerinin beklentilerini karşılamalarıyla alakalı bir durum. Evet dediğiniz gibi patlayan siteler oluyordur ama patlamayıp memnun kalanları düşünün birde..

Bence asıl eğitilmesi gerekenler kendilerini webmaster sananlar değil. Müşterinin kendisidir. Eğer ki satış kabileyitinizle müşteriyi kazanamayıp webmastercıklara kaptırıyorsanız biraz da kendinizde aramanız lazım hatayı diye düşünüyorum.

Uğur Gündüz Tasarım

• Üyelik 01.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / K
  • Meslek UI Designer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 37 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
uguur bey, anlamamakta ısrar ediyorsunuz sanırım. Benim fiyatla ya da müşteri kaptırmakla alakalı bir sorunum yok o sadece bir örnek hikaye. Anlatmak istediğim o saçma siteyi yapanın kendine webmaster demesi, müşterilerin de kendini bu işin içinde gibi gösterme çabaları. Satış kabiliyetiyle ne alakası var ucuz mal satmak kabiliyet midir?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al