wmaraci reklam

Sitelere QR Okutma ile giriş yapma algoritması

3 Mesajlar 780 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

GokhanKara GokhanKara Whatsappla.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)
Merhaba arkadaşlar, hepimizin cuması mübarek olsun Allah bol kazançlar nasip etsin inşallah ..

Bir kaç site artık QR Kod okutup sisteme giriş sağlıyor. Bunun algoritmasını çözebilirsem Wordpress için yapıp ücretsiz dağıtmak istiyorum.

Matematiksel ya da algoritma alt yapısı PHP ve Wordpress'e uyacak şekilde düşüncelerimizi bu konu altında paylaşabilirmiyiz ?

Benim düşüncem;

QR kodda bir sorgu var. Yani diyor ki ;
siteurl.com/?token=xxxxxxxx&email=xxxxxx&pass=xxxx&date=24.11.2017&time=17.05&loginstatus=no

Daha sonra sitenin APPsinden bu QR Kod okutulduğunda uygulama QR Kodu çözüyor ve oluşturulan bu tokeni, email adresini ve parolasını post ettiriyor.

Sayfa yenileniyor ve giriş işlemi gerçekleştiriliyor.

Kafamda tam oturmadığı için sizden yardım bekliyorum, şimdiden o güzel beyinlere sağlık. Cevaplarken beni etiketlemeyi unutmayın gözden kaçırmayalım.

Hayırlı akşamlar ..
JumperTech

kişi bu mesajı beğendi.

Profesyonel Tasarım & Wordpress Tema / Eklenti hizmeti - http://whatsappla.com/@gokhankaraofficial
wmaraci
reklam

Mrmetehanx Mrmetehanx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 11 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Qr code oluşturma sitelerini biliyorsundur. Unique bir string i qr code dönüştürürsün daha sonra mobil uygulamadan websitedeki qr yi okutur string değerini alırsın o sırada websitede oluşan unique değer ile mobilden okunan değerleri karşılaştırır hangi değerler uyuyorsa ona uygun girişi yaptırırsın
nokta

kişi bu mesajı beğendi.

GokhanKara GokhanKara Whatsappla.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)

Mrmetehanx adlı üyeden alıntı

Qr code oluşturma sitelerini biliyorsundur. Unique bir string i qr code dönüştürürsün daha sonra mobil uygulamadan websitedeki qr yi okutur string değerini alırsın o sırada websitede oluşan unique değer ile mobilden okunan değerleri karşılaştırır hangi değerler uyuyorsa ona uygun girişi yaptırırsın

Daha açık daha algoritma formatında açıklamalar yapabilirsek çok daha güzel olur :)

Profesyonel Tasarım & Wordpress Tema / Eklenti hizmeti - http://whatsappla.com/@gokhankaraofficial
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al