Gecen sene yogun şekilde Alan adı satıp konularada destek verip canlı tutma cabası içindeydik daha sonradan farklı işler sebebi ile piyasadan uzak kaldık piyasada baya bir durgunlaştı bunda firmaların 3 5 tl ye .com .net adı altında yapılan kampanayların çok etkisi oldu yerli yersiz birçok saçma alan adı satın alındı birçok kişiye kampanyayı duyurmama ragmen 3 gun surecek olan kampanaya aynı gunun saatlerınde bıtmıstı buna denk geldım 1defasında elımde 100 cıvarı alan adı ıle ole kala kaldım Zaten işlerde durgundu bende real işlerime yöneldim ve benim gibi diğer satıs yapan arkadaslarda bu durgunluk ve Bilinçsiz Tüketimden nasibini aldılar açıkcası daha sonradan yeni katılım saglayan forum arkadaşları oldu bu kategoriye ancak onlardada geri çekilmeler oldu temelinde turkiyede bizler genel anlamda her ticaret yada alışverişte ölücü zihniyete sahibiz bu düşünce sanalda ve realdede aynı kendşm gıda işi ile ugrasıyorum buradan bu sonuca varıyorum vel hasılı kelam bu iş zor duzelir domainlerin fiyatıda dolar yuzunden yukselişe geçti. Birde bir x kişi site acıcaksa danısmaktansa direk gibip alan adını satın alıyor aklına guzel geleni sonrada forumda bu alan adı nasıl soyle boyle derken 5 ve 10 cu yorumlara varınca konu adam aldıgı domaınden soguyor aslında yapılması gereken bu alanda işlem yapan kişilerden destek almak bunun için ne siz ne ben para talep etmiyoruz zaten müsaitsek yardımcı oluyor fazlası ile diğer arkadaşlarda oluyor biliyorum ama piyasa böle gitmeye devam eder az önce yaşadıgım olay bir arkadaş domaın alıcak telden yazıyor sunu allaım bunu allaım hemen allım yahu sen gel bakalım edelım anahtar kelıemlerden uygun bırsey secelım kackes yazdım sonra tamam dedirtebildim. Bizler bunu yaptıramıyoruz kullanıcılara o yuzdende cok sacma domaınler alınıyor bosa para harcanıyor ucuz olsun dedıkce anlamsız seyler cıkıyor ortaya Yazı baya uzun oldu kusura bakmayın dahada yazardım aslında :) ama Anlatamıyoruz birtürlü birşeyleri