freelance iş ilanları

Gtmetrix sorunu

4 Mesajlar 654 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

SerdarCR SerdarCR SicParvisMagna Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İş Geliştirme Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1318
  • Beğeniler 101 / 251
  • Ticaret 24, (%100)
Bu kisim bir nkrmal vikiyor bir kırmızı nedir sebebi neden boyle nadil çözülür?

wmaraci
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Minimize request size / Minimize redirects; reklamlar nedeni ile çıkan uyarı kısmıdır.
(Reklam olmayan sitelerde bu uyarı yüksek çıkmaz, çıksa da çözüm bulunur)

Async/defer ile halledilebilir ancak mutlaka tema kaynaklı hata verecektir, bu yüzden bir şey yapılmaması daha doğru olur. Mutlaka biri/birileri size ben yaparım diye çıkacaktır ama uzun vadede size yararından çok zararı olacaktır.

Optmize Images; bu bölüm esas bizi ilgilendiren yerdir. Sitede bulunan tüm resimlerin optimize edilmesi gerekiyor. Bu sayede 2.70 MB olan boyut daha az olacaktır. Ama kesinlikle belirli bir rakam hedefi koyamazsınız. Ancak MB oranı düştükçe site hızında mutlaka artış olacaktır.

Yslow bölümünde ise; Add expires headers kısmında reklamlar nedeni ile bir işlem yapılamaz sizin sitenizde. Bu bölümde performansı yükseltmek için mantıklı olan CDN kullanmaktır. Ama dikkat ederseniz PRIORITY olarak belirtilen uyarı Medium. CDN uyarısı HIGH değildir, ama faydası vardır.

Kısacası sizin kırmızı olarak gördüğünüz çoğu yer HIGH yani önemli olan kısımlardır.

Şimdi anlamışsınızdır umarım iş ilanı konunuzda istediğiniz değerleri kim söyledi diye sormamın nedenini?

İşveren tabii ki şartlarını belirleyecektir ancak uzman olmayan biri maalesef değer belirleme şansına sahip değildir. Sorgu sayısı 244 ilen 40 altına düşürmek gibi mesela.

Diğer konunuzda bana gereksiz yere çıkıştığınız halde size ''yardım amaçlı'' yazıyorum.

Bir not: Dün akşam Gtmetrix analizinde siteniz 29 sn açılış hızı veriyordu bir kaç kere baktığımda. Bugün ise 6.8 sn verdi. Bu da düşünülmesi gereken sunucu kaynaklı bir durum veya eklentilerden birinin sebep olduğunu gösterir.

Kolay gelsin.

SerdarCR SerdarCR SicParvisMagna Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İş Geliştirme Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1318
  • Beğeniler 101 / 251
  • Ticaret 24, (%100)
Hocam amacım size çıkışmak değildi ancak bazı arkadaşlar boyle bir kac sart koydum diye sabote etmeye calisabiliyor kişisel algilamayin sizi tanımıyorum bile. Yardımınız ve verdiğiniz cevap için de teşekkür ederim. Amacım kimseyi kırmak degil. O sure kazancı admatic reklamlarini kaldirinca meydana geldi ve htaccess bir kac kod eklemesi yaptim. Daha neler yapabilirim onu araştırıyorum yardımcı olabilecekler varsa fikirlerini soyleyebilirler

MuhammedAVCI MuhammedAVCI İlla Edep! İlla Edep! Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Professional SEO Expert
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 106 / 279
  • Ticaret 31, (%97)
Detaylara tıkladığınız zaman size optimize edilmiş dosya örneklerinin linklerini verecektir isterseniz onları kullanabilir isterseniz oradaki yönergeleri takip ederek iyileştirmeler yapabilirsiniz düşük olan kriterleri ciddi önem taşıyan kriterlerdir.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al