freelance iş ilanları

Makale Yazmayı Öğreticek

13 Mesajlar 1.977 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Yasinakin1 Yasinakin1 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 26 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Es Selamü Aleyküm
Şimdi diceksiniz internetten neden öğrenmiyorsun;
Cidden anlamıyorum sesli biri anlatsa hem soru sorarım cevaplarım,akşamları makale yazarak para toplamam gerekiyor,Laptop almam lazım bana aksam 1 Saat skypeden ekran açarak anlatarak makale yazmayı öğretecek varmıdır,(hep değil sadece 1 saat)soru sorabilirim,brnde öğrenebilirim internettende olurda orda zor oluyor birisi bana sesli anlatarak sorularıma cevap vererek daha iyi öğreniyorum,Şimdiden Allah razı olsun pm atarsalar çok mutlu olurum..

wmaraci
reklam

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
Yasinakin1

Merhaba genç adam; öğrenmeyi istediğin şey okulda öğretildi zaten(okuduysan). Bildiğin kompozisyon dersi... Giriş, gelişme ve sonuç olmak üzere üç bölüme yayarak konuyu açıklayacaksın.

Örnek;

Konu başlığı; Huawei Mate Lite Telefon İncelemesi

Giriş kısmı: öncelikle akıllı telefon piyasasından kısaca bir bahsedersin. Piyasadaki rekabetten falan... sonra da bu piyasada öne çıkan telefonlardan biri de huawei mate lite modeli dersin ve gelişme bölümüne geçersin.

Gelişme kısmı: Burası makalenin ziyaretçiyi bilgilendirecek temel kısmıdır. Burada tamamen odak noktan olan mate lite modelinden ve özellerinden bahsedersin.

Sonuç kısmı: Sonucu da kendi düşüncelerinle bitirebilirsin.

devrimedia devrimedia WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Master & Grafiker
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 868
  • Beğeniler 146 / 251
  • Ticaret 5, (%100)
Okuma yazman var, makale yazmanın neyini öğreneceksin güzel kardeşim. Tiyo miyo yoktur makale yazmakta. Araştır kendin yorumla mantık bu
Yasinakin1

kişi bu mesajı beğendi.

Wp Kurulum♥Wp Optimize♥Wp Seo Çalışması♥Wp Tema Kurulum♥Android Webview Uygulama♥Grafik Tasarım

Yasinakin1 Yasinakin1 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 26 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Okumadım 8nci sınıfta bitti ya şöyle diyorum nelere dikkat etmem lazım onun için konuşarak ogrenmek daha mantıklı gibi sorular

wmaraci
wmaraci

ealp78 ealp78 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 265
  • Beğeniler 2 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
makale yazmak mesele değil özgün makale yazmak önemli olan onun içinde özelden yaz yardımcı olayım

www.tesisatteknolojisi.com

devrimedia devrimedia WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Master & Grafiker
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 868
  • Beğeniler 146 / 251
  • Ticaret 5, (%100)
Kardesim dikkat etmeni gerektiren birşey yok okuma/yazman var işte tüm gerekli olan bu. Makale yazmanın tekniği kompozisyondur buyur link: http://www.nasilyapilirki.com/nedir-nasil/kompozisyon-nasil-yazilir.html

Wp Kurulum♥Wp Optimize♥Wp Seo Çalışması♥Wp Tema Kurulum♥Android Webview Uygulama♥Grafik Tasarım

Muhammedchan Muhammedchan sencesaglik.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Ziraat Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 18 / 40
  • Ticaret 12, (%100)
Makale yazmak için;
''Kural yok, bilmen gereken hiçbir şey yok, ilkokulda öğretilen kompozisyonun aynısı''
Cümlelerini kuranlar genelde kendi sitelerine yazar aldıkları zaman 10 yıllık yazara dahi ''şunu şöyle yapmalısın, bunu böyle yapmalısın'' diye akıl veren kesim oluyor. (Amacım kırmak değil edinilen tecrübeyi en net dil ile iletmek.)

Makale yazmak için gerekli olan ve makale yazımında dikkat edilmesi gerken şeyleri bir ara yazmak istedim 2 sayfayı geçince baktım sınırı yok yazmayı bıraktım.

Genel olarak belirli bir kurallar sana verilebilir ancak bu şekile makale yazmak öğrenilmez. Makale yazmayı öğrenmek bir süreç işidir bundan dolayı forumda iş veren ajanslar ile görüşmeni tavsiye ederim. Bir süre onlarla iş yaparken size yaptıkları yönlendirmeler daha iyi konuma gelmenizi sağlar.

Diğer yandan ajanstan çıkarak kendi işinizi almayı ve insanlarla uğraşmanın ne demek olduğunu görmeyi öğrenin. Bu durum yıllarca belirlediğiniz makale kurallarının her site sahibine göre farklılık gösterdiğini görmenizi sağlayacaktır.

Çoğu site sahibine katılarak pek çok yazarın kalitesiz yazılar yazdığına katılıyorum ancak o yazılarda dahi arka plandaki mimari yapı Google tarafından tüm kurallara uymanızı sağlıyor. Tabi ki ziyaretçinin okuyabilirliği de önemlidir.

Doğru anahtar kelime yerleşimi, maddelendirme ve ''H'' etiketlerinin kullanımı, editörlük yapacaksan giriş yaparken belirlediğin etiketler bunların hepsi maalesef bir gecede öğrenilmez.

Öğrenmeyi istemeni takdir ediyorum ancak makale yazarak bilgisayar satın almak için hızlı ve doğal olarak çok sayıda makale yazman gerekiyor. Zamanla verdiğin emeğin yeteri kadar karşılığı olmadığını görünce ya yazmayı bırakacaksın yada makale kaliteni düşüreceksin çünkü makale yazarlığına paraya ihtiyacı olan kişinin başlaması bu sonuçları doğuruyor.

Ben az iş alıp kaliteli tutmaya ve aldığım parayı da özel bir alanda kullanmaya özen gösterdiğim için yıllardır aynı kişiler ile çalışıyorum. İnternette gezerken kendi yazılarıma denk gelince sayfayı değiştirmek yerine bir kez daha okumak ve yorumları görmek güzel bir duygu oluyor.

Genelleyecek olursam:

1-) Forumdaki ajanslarda yazarlık yapmalısın
2-) Kendin iş alarak müşterilerin seni yönlendirmesini sağlamalısın
3-) İşi biraz öğrenmeye başladığında editörlük yaparak yazıların siteye nasıl girildiğini ve neler gerektiğini görmelisin.

Umarım istediklerini yaparsın makale yazarlığından ayda asgari ücret dahi kazanabilirsin.

İyi çalışmalar.

Link Link WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1548
  • Beğeniler 379 / 426
  • Ticaret 46, (%100)
Makale yazmayı ortaokul,lise de öğretmediler mi hocam?

Deneme

radikal09 radikal09 WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 12.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 118 / 56
  • Ticaret 1, (%100)
kardeşim "makale" yazarken belli başlı şeyler var bana veya arkadaşına anlatır gibi anlatacaksın yazım kurallarına uygun olarak zaten yazım kurallarını noktalama işaretleri hakkında iyi olmasan bile microsoft word de yazdığın zaman yanlış olan şeylerin altı kırmızı ile çiziliyor otomatk düzeltiyor program sana yazdıgım makalelerden bir kaçını buraya atayım ne demek istediğimi anlarsın arkadaşlarında konuda yazdığı gibi makale için 1 saat ders vermek gibi bir şey mümkün değil okadar zor bişey değil aslında yoruma dayalı olay bu.

makale ornek 1

İlginç 5 İslam mimarisi
Birliğimizi bütünlüğümüzü ve maneviyatımızı koruyan en mükemmel buluşma noktalarından olan camilerimiz, beş vakit sürekli uğradığımız huzur bulduğumuz, dertlerimizi sıkıntılarımızı unuttuğumuz camilerimizin eski yeni fark etmeksizin hepsinin de ayrı ayrı güzelliği ve muhteşemliğini bilmekteyiz. Şimdi size birbirinden güzel olan İslam mimarilerini sıralayacağız.
-Sultan Ömer Ali Seyfeddin Camii
1958 yılında Brunei imparatorluğunda yapımı tamamlanan camii, Asya pasifik kıtasında popüler hale gelen bu başyapıt turistlerin dikkatini ve yoğun ilgisini çekmektedir. Brunei nehrinin kenarına yapılan bu yapıtta mimari olarak İtalyanların özelliğini ve yoğun ilgisiyle taşmaktadır.
-Şah Faysal Camii
İslamabad, Pakistan’ın başkentlerinden birisi olup Şah Faysal Camisini barındırmaktadır. Pakistan’da bu cami millet ve halk olarak ulusal cami olarak adlandırılmakta, ayrıca caminin geçmişi Suudi Kralı Faysal Bin Abdülaziz döneminin kokusunu taşımaktadır. Camiyi farklı kılan ise Arap çadırına benzer olan üst kısmı hatta tepelere benziyor da diyebiliriz.
-II. Hasan Camii
Hasan Camii, Fransız mimar tarafından tasarlanıp yaklaşık olarak aynı anda 25.000 kişiyi camii içinde barındırıyor, 80.000 kişiyi ise cami avlusunda barındırmaktadır. Atlantik kıyısında denizin boşalıp bir bölümde dolmasıyla üzerine yapılmıştır.
-Ulu Camii
Yerli ve dışardan gelen turistlerin göz bebeği olan Afyonkarahisar’daki Ulu Camii, 1272 de ahşap ustası olan Neccar Emir Hacı Bey’e yaptırılmıştır. Camiinin en çok gözde çekici olan yerleri ise Abanoz ve taş işçiliğidir.
-Zahir Camii
Yapımı yaklaşık olarak 1915 – 1912 yılları arasında üç yıl içerisinde biten bu camii, şahane olan ince ince her detayına inilerek özenle tasarlanmıştır. Malezya da bulunan devlet camii olarak nitelendirilen bu eser Kedah şehrinin tam merkezinde yer almaktadır. Büyük minberler, kubbeler, avlu tek renk üzerinde çalışılmıştır beyaza kaçan her ton kullanılmıştır.
Yasinakin1

kişi bu mesajı beğendi.

Yeninesil44 Yeninesil44 Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek web programlama
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 1034
  • Beğeniler 282 / 281
  • Ticaret 18, (%100)
Makaleyi de telefondan yazmicaksınız umarım insanların vaktini harcıyorsunuz.

MultiAnaliz.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al