BarisSaritas adlı üyeden alıntı

İşin doğrusu her ne kadar ASP.net dilinde yazılım geliştirsemde, kısa vadede çıkarmak istiyorsan, php. Ama modüler yapıda kullanacağım, gelişmiş sistem olsun, daha sonra windows tabanlı farklı yapılar kullanacağım dersen, ASP.net

Veritabanı kısmına gelirsek, MSSQL'in güvenliği tartışılmaz. Burada önemli olan nokta MySql ve MSSQL bilginin ne düzeyde olduğu. Sorgularının ne düzeyde düzenli ve performanslı yazıldığı. Her ikisinde de yazabilirsin. Hız performansı istiyorsan PostgreSQL kullanmanı öneririm. Bildiğin uzay mekiği. Işık hızı gibi bişey :) Yani her ikisini de tabiri caizse tokatlar.

bakma birazda amacım çabuk bitsin asp.net le 4 haftada yaptığım içi php de 2 haftada bitiriyorum ama içerik genişleyecek şuanki forum sitemden fazla içerik olucak ve kapsamlı olucak 2 yıl birşey beklemeden yatırım yapacağım bir spor haber sitesi olucak.

Altyapı zaten belli

liglerin puan tabloları
haberler
yorumlar

genel itibariyle haber sitesi bu kadar ama içerik arttığı zaman veritabanı sorguları acayip yavaşlıyor şimdiye kadar maksimum 1 milyon civarı kayıtla uğraştım bu onu geçiceği için araştırma gereği duyuyorum PostgreSQL i bir inceliyeyim