wmaraci reklam

1245 Kredi Notuna Kredi Çıkar Mı ?

23 Mesajlar 2.697 Okunma
smmexpress

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
Bankalar kredi verirken iki hususu dikkate alır.

1- Düzenli gelir. Düzenli olarak bir işte çalıştığına dair maaş bordrosu(en az 6 aylık çalışan olmanız önemlidir)

2- Kredi puanınız.

Birinci seçeneğin önemi %60 ikinci seçenek %40'dır ancak iki seçenekten bir tanesine takılırsanız yine alamazsınız. Yani bu hesaba göre %50 %50 önem değerine sahip olmuş oluyor ve bankalar kredi verebilmek için minumum %51 başarı istiyor. Kısacası yine iki seçenek de tutmak zorunda.

Düzenli geliriniz size verilecek kredi tutarını, kredi limitlerini belirler. Merkez bankasında ki kredi limitinizdir aynı zamanda. Merkez bankası faiz oranlarını artırdığı zaman az riskli kullanıcıları da bir süreliğine risksiz gruba alır ve kredi çekmesine teşvik eder.

Kredi puanınıza merkez bankası dışında diğer banka ekranlarından sürekli olarak kontrol ettirmeniz demek, kredi puanınızın da düşmesi anlamına geliyor. Merkez bankası, sürekli olarak kredi notunu kontrol ettirenleri hata yapmaya riskli gruba alır, banka puanı 1,300 üzerine 6 ay içerisinde çıkarılmaz.

Aklıma gelenler şu an için bunlar. Şu anda faiz oranları yüksek olduğu için düşük miktarda kredi çekmenize olanak tanıyabilirler. En azından merkez bankası açısından sorun olmaz, insiyatif tamamen kendi bankanıza kalmış bir durumdur.

wmaraci
reklam

Bariswp Bariswp ZM Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ZM
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 2267
  • Beğeniler 316 / 445
  • Ticaret 15, (%100)

eto28 adlı üyeden alıntı

üstad 1 ay önce aldım 30.000 tl kredi anında hesabıma geçti bankalarla aran iyiyse çıkabilir...

Bir banka çalışanıyım. Bunun bir açıklaması yok :( Her bankanın tahsis kriterleri farklı o yüzden bir şey diyemeyeceğim :)

turkmaxi turkmaxi Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Planlama
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 253 / 253
  • Ticaret 4, (%100)
Kredi notunun düzenli ödemeyle alakası çok fazla yok.Benim kredi kartım falan yok.Ama kredi notum yüksekti.Kredi çekerken baktıkları en önemli unsur maaş bordron brüt ücretine bakarlar.Daha sonra iş yerinin etkisi var.Yani esnafın yanında asgari ücretle çalışmakla Koç fabrikasında asgari ücretle çalışmak arasında fark var.Maaş müşterisiysen etkisi artıyor.Bir de çalışma süren önemli.Bazı bankalar hangisi olduğunu unuttum sanırım Ziraat saçma sapan istekleri vardı.

https://www.turkmaxi.org Webmaster Forumu
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al