wmaraci reklam
lidertakipci

Kanalda 94 video var 5 aydır uğraşıyoruz

34 Mesajlar 4.052 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

faikbas faikbas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 8 / 10
  • Ticaret 4, (%100)
Üstad içerikleriniz güzel. Reklam verin youtube'a

wmaraci
reklam

vuslatim vuslatim www.segemdersnotlari.com Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Sigortacı
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 141 / 140
  • Ticaret 0, (%0)
destek için bende abone oldum

cnrsgr cnrsgr Caner Sağır Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)
Öğretmenim merhaba,

Öncelikle benim için çocuğunuzun o tatlı yanaklarından bir öpücük alın lütfen. :) Kanalı geliştirme aşamasına geldiğimizde, aslında bu soruyu bizim size sormamız gerek. Neden mi? Dersin en sıkıcı olduğu anda sınıfı nasıl bir arada tutuyorsanız kanala gelen abone/hit oranını da aynı bağlamda artırabilirsiniz.

Birkaç örnek ile kendi öğrencilik yıllarımdan açıklayayım;
- Derslerine çalışmayan bir öğrencinin ödevlerini yapabilmesi, konuyu anlayabilmesi adına öğretmenler hep anlayan kişiler ile yan yana oturturdu. / Buradan yola çıkarak videolara misafirler alabilirsiniz. Okul arkadaşları, mahalle arkadaşları, park arkadaşları vs.
- Dersin en sıkıcı olduğu, integralin dibine vurulduğu, problemlerin çözümü için tahtanın iki defa silindiği anda, öğretmen hem tahtayı siler, hem de bir fıkra patladırdı. Devamında ne geleceğini bilmediğimiz için sorunun başını olmasa da sonunu pür dikkat dinlerdik. :) / Videoların içerisinde girişinde büyüklerin/youtuberların yaptığı gibi "merhabaa arkadaşlaaar" demesine hiç gerek yok. Kendisi, içinden geldiği gibi başlasın. Ya da günlük rutinler ile bir giriş yapın. (Örnek) Bu videoda olduğu gibi koltuğa oturup, videonun başlamasını bekliyormuş gibi yapmasın.

Bu iki adım bile, videoların etkileşimini önemli ölçüde artıracaktır. Diğer yapılacak çalışmalar arasına da aklıma gelenlerden birkaç tanesini belirteyim:

1. Her kategori için bir renk belirlemesi yapabilirsiniz. Örneğin dua/İslam ile ilgili olan videoların thumb resimlerinde yeşil, çocuk parkına gittiği videoların resimlerinde thumb turuncu arka plan üzerinde olabilir.
2. Facebook, Twitter, Pinterest ve Instagram paylaşımlarınızı güzel tutun. Sadece kendi profilinizde paylaşarak beklemeyin. Sizi tanıyanlardan paylaşmalarını isteyin, ilgili gruplara girip paylaşın.
3. Videoları bir girişte 3-4 tane olacak şekilde değil de; belirli bir rutinde paylaşın. Örneğin Çarşamba günleri 16.00'da Ahmet Salih'in videosu yayınlanacağını, takip eden herkes bilsin. :)
4. Aynı video tarzında bulunan farklı kanallar ile iletişime geçin. Özellikle sizden fazla izlenmesi/beğenisi olanlarla. Eğer çocuğunuz video işinden keyif alıyorsa, hem kendi gibi keyif alan birisini arkadaş edinmiş olur, hem sosyal çevresi genişler, hem de ortak yapılan videolar her zaman daha fazla izlenme getirir iki farklı kitle birleştiği için.

Umarım fikir verebilmiş, yardımcı olabilmişimdir.

Selamlar.

gndz gndz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İş Geliştirme Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 69 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
youtube işi başlı başına uzun vadeli bir iş ve ciddi emek istiyor. Hele hele kaliteli içerik üretiyorsanız kaliteli insanlar bulmanız gerekiyor. Eğlence, boş içerik vb şeyler üzerine video üretmeyenlerin genel anlamda Youtube da yükselişi uzun bir zaman alıyor :)

Başarılar.

İş Geliştirme, Hukuk ve Danışmanlık
wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al