Merhaba,
tam 5 gün önce sıfır Iphone 7 aldım siyahından. bugün uyanıp bu başlığı açmama sebep olana kadar hiç bir sorun çıkmadı telefonda. telefonum şarja takılı uyumuştum. 5 dakika önce uyandığımda telefon ısınmıştı ve kapalıydı. ben de açmayı denedim sağ tuşa basılı tutarak. açılmadı. sonra sağ tuş ve orta tuşa basarak zorla açmaya çalıştım(orta tuşun çalışmadığını görünce bir korktum, sonradan anladım telefon kapalıyken o tuş çalışmıyor gibi duruyormuş). telefon yine açılmadı. bu seferde sağ tuş ve ses tuşlarından alt tuşa basarak açmayı denedim. iphone açılış kısmı geldi. ancak hemen geri gitti,sonra bir daha geldi, sonra bir daha gitti. böyle yataktayken bi gelip bi gitti. sonunda açıldı. hemen bi googlelıyım dedim safariye girdim hemen yine kapandı. yataktan inerken yine kendi kendine açıldı.bu konuyu açmaya gelmiştim ki ekranda abuk subuk şeyler çıkarak yeniden kapandı. sonra tabiki bir daha açıldı. şuan telefon soğumuş durumda ve sanki bir sorun yokmuş gibi duruyor öylece.
gerçekten bu nedir ya diyorum kendi kendime. 3,5 yıllık 5s'imin üzerine almıştım bu telefonu. gözüm kapalı almıştım ki telefonun normal bir kulaklık girişi olmadığını sonradan fark ettim. şuan soğudum resmen telefondan. 5 günlük telefonun vaziyetine bak. bu süreçte hiç de düşürmedim telefonu. ders çalışmaktan doğru dürüst kullanmadım bile.