wmaraci reklam
lidertakipci

Kripto para (Bitcoin, Ethereum Litecoin vb.) kazancina %15-35 gelir vergisi + KDV geliyor!

31 Mesajlar 4.520 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Link Link WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1546
  • Beğeniler 379 / 426
  • Ticaret 46, (%100)
herşeye vergi veriyoruz ne olacak bizim bu halimiz?

Deneme
wmaraci
reklam

53456 53456 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 1174 / 895
  • Ticaret 20, (%100)
ona zam buna zam hani bize zam

ugurdogan7 ugurdogan7 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek İnternet Girişimcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** D**
  • Mesajlar 267
  • Beğeniler 25 / 49
  • Ticaret 0, (%0)
Emtia (yani mal) sınıfına sokup vergi almayı planlıyorlarsa sigortalanabilir olması gerekmez mi? Hangi babayiğit sigorta şirketi bunu kabul eder?
ALINTI

forces forces WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1366
  • Beğeniler 9 / 379
  • Ticaret 0, (%0)

kemboo adlı üyeden alıntı

ben bu ülkede 4300 lira maaş alıyorum. 4300 liradan vergi ssk zart zurt derken bana 2300 lira geliyor. ondanda mal alırken kdv, ötv zart zurt derken cebime kalan ham para 1300 tl. Afedersiniz de devlet resmen benle yiyor içiyor sonra da hesabı ödemeden basıp gidiyor. Böyle adaletsizlik böyle haksızlık olmaz. Yav bir ülkede huzur ve güven ortamını sağlayan şey adalettir. Gelir adaleti, vergi adaleti, güven adaleti, sosyal adaletler, izin hakları vs. liste uzar. Ama ben bu kadar fedakarlık yaparken sen böyle sineğin yağını bile hesaplar bir hale gelir bir yandan da har vurup harman savurarak keyfine göre devlet kademesinde yaşarsan ben hakkımı helal etmem. Mecliste olan hiç bir partiye hakkımı helal etmem.

Ha bu arada ömrümde ne bitcoin aldım ne litecoin sattım. Vergisi alınsın alınmasın demem gelirin olan şeyin ülkede vergisi olur eyvallah. Ama bir yerde de nefes aldırın artık be.

Güzel söylemişssin ,katılıyorum , verginin bir sınırı ,bir oluru olmalı ,Ülkemizde en kolay yol vergi koymak,üretmek,türetmek .Ürünün kendisinden daha fazla vergi alınan mallar var ,hatta verginin vergisi veriliyor . Bu iş ne akla, ne de mantığa uygun değil .

wmaraci
wmaraci

BirAlexDegil BirAlexDegil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mağaza Müdürü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** Ö**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 9 / 10
  • Ticaret 4, (%100)
Bu ülkede gençlerin üç kuruşla birşeyler kazanıp kendini büyütmesine bi izin vermediler be kardeşim
Crewx kizilperi

kişi bu mesajı beğendi.

davison davison Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek cafe çalışanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** U**
  • Mesajlar 220
  • Beğeniler 58 / 45
  • Ticaret 0, (%0)
belirli bir oran üzerinde elde edilen gelirden mutlaka vergi alınmalı vergi kutsaldır buna kimse itiraz etmez sanırım
bazı arkadaşlar 15 20 tlnin peşinde koşarken bazı arkadaşlarda onbinlerce lira kazanıyor
onbinlerce lira kazananda bi zahmet vergi versin
kemboo

kişi bu mesajı beğendi.

kemboo kemboo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek gıda mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** Ş**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 194 / 33
  • Ticaret 0, (%0)

forces adlı üyeden alıntı

Güzel söylemişssin ,katılıyorum , verginin bir sınırı ,bir oluru olmalı ,Ülkemizde en kolay yol vergi koymak,üretmek,türetmek .Ürünün kendisinden daha fazla vergi alınan mallar var ,hatta verginin vergisi veriliyor . Bu iş ne akla, ne de mantığa uygun değil .

Hocam konu ile alakası yok da laf lafı açıyor. Geçen gün çalıştığım şirketin jeneratörüne bir akü alalım dedik. Olay şöyle ceyeran etti. Önce fabrikadan sonra ege bölge bayiden sonra izmir de bir bayiden fiyat aldım. Akü normalde 150 TL + KDV lira son bayi aküyü 330 + KDV ye satıyor. Yav ben aküyü alsam son bayiden akü için devlet önce fabrikadan sonra ege bölge bayiden sonra son bayiden KDV kesiyor. Akü bir tane arada üretim yok katma değer namına hiç bir şey yok. Aküye 3 kere %18 kdv ödeniyor. Mantıklı mı yani şimdi bu aklım almıyor yani

Doğru olması gereken yol hiç bir zaman düz değildir!

Glaus Glaus Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** D**
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 54 / 83
  • Ticaret 5, (%100)
Sanırım herkesin elinde 30-40 btc var vereceği vergiden korkuyor :D

umutali umutali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 1251
  • Beğeniler 145 / 220
  • Ticaret 32, (%100)
çok komik ya dövizede gelir vergisi gelsin o zaman?

dargman69 dargman69 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek memur
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** G**
  • Mesajlar 1300
  • Beğeniler 262 / 261
  • Ticaret 35, (%100)
ülkemiz yıllarca vergi kaçırma cennetiydi. görüyorum ki insanlarımız bunlara alışmış. yapılan milyarlarca dolar yatırım varsa, bunlar vergilerin ciddi ve disiplinli toplanması ile sağlanmaktadır. bir işten kazanç sağlanıyorsa, vergiside verilmelidir.

not: ülkemize vergi konusunda yüklenenler oluyor. belli bir süre abd ve hollanda da bulundum. bu ve benzeri ülkelerin vergi politikalarını incelerseniz, ülkemizin bu konuda onlara göre ne kadar refah bir ortamı olduğunu görürsünüz.

not: siyasi tartışmaları kesinlikle sevmem, lütfen siyasi tartışma amaçlı dönüşler yapmayınız. yaptığım paylaşım, benim gözlemimdir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al