wmaraci reklam
lidertakipci

Pm alabilir miyim muhabbeti

21 Mesajlar 4.550 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Karamese Karamese Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 8 / 20
  • Ticaret 1, (%100)
Allahınızı severseniz ego ile bu söylediklerinizin ne alakası var ? Belki müşteriler hem kendilerini hem satıcıyı teşekkür mesajı ile meşgul etmek istemediğinden yazmıyordur ? Yani hem almayacak hem de laf kalabalığı yapmış olmayacak ? Bence teşekkür bekleyenin egosu ile alakalı bir durum. Güzel söylemişsiniz teşekkür bekliyorsanız bakkal açacaksınız, buradan site adresi pm yazıp teşekkür beklemek enteresan :)
Sadece kendi fikrimi yazdım, dileyen dilediğini yapar bu kesinlikle saygısızlık veya ego değildir.
sorueki

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Stark_IV Stark_IV Sosyal Medya Virtüözü Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 607
  • Beğeniler 0 / 155
  • Ticaret 25, (%100)

Karamese adlı üyeden alıntı

Allahınızı severseniz ego ile bu söylediklerinizin ne alakası var ? Belki müşteriler hem kendilerini hem satıcıyı teşekkür mesajı ile meşgul etmek istemediğinden yazmıyordur ? Yani hem almayacak hem de laf kalabalığı yapmış olmayacak ? Bence teşekkür bekleyenin egosu ile alakalı bir durum. Güzel söylemişsiniz teşekkür bekliyorsanız bakkal açacaksınız, buradan site adresi pm yazıp teşekkür beklemek enteresan :)
Sadece kendi fikrimi yazdım, dileyen dilediğini yapar bu kesinlikle saygısızlık veya ego değildir.

Tabii ki sizin bakış açınız böyledir lakin ben yüzlerce kişinin belirtmek istediğini belirttim çok kişi bundan rahatsızdır fakat siz böyle zevk alıyorsanız serbest ticari hayatınıza böyle devam edebilirsiniz.

"hem satıcıyı teşekkür mesajı ile meşgul etmek istemediğinden yazmıyordur"

Polyannacılık oynamayınız lütfen 1-2 kişi hariç geriye kalan +98 kişi böyle düşünmüyordur.

O kadar yazıdan teşekküre takılmanız da muhalif olma içgüdünüzden de geliyor olabilir buna da karışamayız güzel bir şekilde fikrinizi belirtmişsiniz teşekkür ederim :)
Karamese

kişi bu mesajı beğendi.

MehmetFazilK MehmetFazilK - Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 198 / 255
  • Ticaret 30, (%100)
Aynı şekilde bnde cevap verilmediği zaman sinir oluyorum. Bir iş yapıyorsun pm gönderiyorsun sonra acaba daha görmedi mi ne cevap verecek gibi sorularla gereksiz kafamız doluyor. Düzgünce teşekkür ederim sıcak bakmıyorum ya da başka bir teklifte bulunabilinir. Bir de şunlar var ben biraz düşüneyim sonra size dönerim bir daha dönmedi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Bir kuru teşekkürü çok gören kişi ile zaten ticaret yapılması düşünülmemelidir.

Bu şekilde kişileri tanımış oluyoruz aslında. Kısacası kendileri kaybediyor.

Herkese iyi forumlar, hayırlı ticaretler dilerim.

wmaraci
wmaraci

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Bilinmeyen her şey merak uyandırır. PM denildiğinde bu bir bilinmeyendir. Elbette konu bu değil fakat daha önce forumda bu türde konular açıldı. Daha önce bende PM gönderilenlerin, gönderene teşekkür etmesi fikrine katılıyordum. Fakat internet üzerindeki ticareti, sivil yaşamımızdaki ticaret ile karşılaştırmak tuhaf olabilir.

PM isteyenlerin çoğu zaten satılan şeyi almayacak ve yalnızca meraklarını gidermek isteyen kişiler. Böyle düşününce (ki bu böyle) hem bu kişilerden gelecek teşekkür mesajları site için yoğunluk oluşturacak, hem gönderene hem de alıcıya bu mesajları okuyup silmesi zaman kaybettirecektir.

İnternet ortamında sadece konuşarak (yazışarak) anlaşabilen ve bir de konuşmayıp, karşıdaki kişinin de kendisi gibi düşüneceğini değerlendiren kesim var. Bu sivil yaşamda da bu şekilde değil mi? Böyle olunca yukarıda arkadaşın belirttiği gibi, kimisi zaten "ben yanıt vermediğim için beni anlamıştır" diye düşünür. Kimisi "şimdi teşekkür etsem, sana fiyat indirdim diyecek ve konuşma uzayacak" diye düşünerek geri dönüş mesajı göndermez. Bu konu ile ilgili olarak mesela birisi satış için çatır çatır messenger adresini paylaşır, kimisi ise bunu sabit yazıyla, karşılıklı konuşmanın daha isteğe yönelik olduğu bu forum gibi siteleri tercih eder.

Ayrıca wmaraci'nin bildiğim kadarıyla facebook gibi platformlarda da satış kanalı var. Size tavsiyem teşekkür istiyorsanız, o tür yerleri tercih etmeniz olacaktır. Emin olun doğru olan budur. İyi akşamlar.
Karamese

kişi bu mesajı beğendi.

Durgun sular derin akar.

ResitCicek ResitCicek chilicodes.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 139 / 307
  • Ticaret 18, (%100)
Bir de konuda bütün detayları belirtmene rağmen pm alabilir miyim diyenler var :) çıldırtırlar insanı

phatgit phatgit WordPress Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek WordPress
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 294 / 385
  • Ticaret 21, (%100)
Detaylarla birlikte PM alabilir miyim
emrekaranfil94

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 607
  • Beğeniler 0 / 155
  • Ticaret 25, (%100)

sorueki adlı üyeden alıntı

Bilinmeyen her şey merak uyandırır. PM denildiğinde bu bir bilinmeyendir. Elbette konu bu değil fakat daha önce forumda bu türde konular açıldı. Daha önce bende PM gönderilenlerin, gönderene teşekkür etmesi fikrine katılıyordum. Fakat internet üzerindeki ticareti, sivil yaşamımızdaki ticaret ile karşılaştırmak tuhaf olabilir.

PM isteyenlerin çoğu zaten satılan şeyi almayacak ve yalnızca meraklarını gidermek isteyen kişiler. Böyle düşününce (ki bu böyle) hem bu kişilerden gelecek teşekkür mesajları site için yoğunluk oluşturacak, hem gönderene hem de alıcıya bu mesajları okuyup silmesi zaman kaybettirecektir.

İnternet ortamında sadece konuşarak (yazışarak) anlaşabilen ve bir de konuşmayıp, karşıdaki kişinin de kendisi gibi düşüneceğini değerlendiren kesim var. Bu sivil yaşamda da bu şekilde değil mi? Böyle olunca yukarıda arkadaşın belirttiği gibi, kimisi zaten "ben yanıt vermediğim için beni anlamıştır" diye düşünür. Kimisi "şimdi teşekkür etsem, sana fiyat indirdim diyecek ve konuşma uzayacak" diye düşünerek geri dönüş mesajı göndermez. Bu konu ile ilgili olarak mesela birisi satış için çatır çatır messenger adresini paylaşır, kimisi ise bunu sabit yazıyla, karşılıklı konuşmanın daha isteğe yönelik olduğu bu forum gibi siteleri tercih eder.

Ayrıca wmaraci'nin bildiğim kadarıyla facebook gibi platformlarda da satış kanalı var. Size tavsiyem teşekkür istiyorsanız, o tür yerleri tercih etmeniz olacaktır. Emin olun doğru olan budur. İyi akşamlar.

Bu kişilerin amacını hâlâ tam olarak anlamış değilim kişi almaya niyetliyse zaten pm atar konuların kirletildiğini düşünüyorum bu sonuca şuradan vardım.

Bugüne kadar belki 1.000'in üzerinde pm alabilir miyim cevabına pm atmışımdır lakin geri dönüş oranı %90 cevap vermemişlerdir.

Madem cevap vermeyeceksin neden pm istiyorsun güzel dostum? Verilen cevap seni tatmin etmediyse en azından -TEŞEKKÜRÜN ALLAH BELASINI VERSİN- olumsuz olduğunu belirtin karşı tarafı arafta bırakmayınız bu kişilerin forum ve ticaret kalitesini düşürdüğünü düşünüyorum.

Ticaret bir oyun değildir lütfen bu huyunuzdan vazgeçiniz.

Konuyu bir de böyle okur musunuz rica ediyorum, o kadar kelime içinden sadece teşekküre takılmanız oldukça komik bir hâl almaya başladıda.

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)
Buna bende hayıflanıyorum, konuda her şey yazıyor "pm alabilir miyim?" hadi diyelim ki yazmıyor yine "pm alabilirmiyim", yahu pm'de adam sana destan yazacak değil ya, söylemek istediği bir şey olsa konuya yazardı, neden pm'den yazsın, illa pm'den yazacaksa örneğin site adı pm der o zaman pm atarsın hani elinize yapışmaz özel mesaj gönder'e basmak, ben kesinlikle konuları kirlettiği kanaatindeyim uzun zamandır ama benim gibi düşünen olduğunu bilmiyordum <3

• Üyelik 05.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 607
  • Beğeniler 0 / 155
  • Ticaret 25, (%100)

MertUslu adlı üyeden alıntı

Buna bende hayıflanıyorum, konuda her şey yazıyor "pm alabilir miyim?" hadi diyelim ki yazmıyor yine "pm alabilirmiyim", yahu pm'de adam sana destan yazacak değil ya, söylemek istediği bir şey olsa konuya yazardı, neden pm'den yazsın, illa pm'den yazacaksa örneğin site adı pm der o zaman pm atarsın hani elinize yapışmaz özel mesaj gönder'e basmak, ben kesinlikle konuları kirlettiği kanaatindeyim uzun zamandır ama benim gibi düşünen olduğunu bilmiyordum <3

Demek istediğimi anlamanıza sevindim hocam. Konular kirletiliyor bundan yakınıyoruz fakat insanlar "teşekkür" kelimesine takılmış oraya teşekkür yazmasaydım nasıl muhalif olacaklardı merak konusu :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al