wmaraci reklam

Liseden Beri Blog İşine Hep Bir Hevesle Giriyorum

11 Mesajlar 1.225 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kozlunet kozlunet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 418
  • Beğeniler 328 / 90
  • Ticaret 2, (%100)
Lakin 6-7 senedir sürekli hüsrana uğruyorum, bu zamana kadar 6 tane domain 6 tane hosting hizmeti satın aldım, bunun içerisinde tema ücretleri mi dersiniz, basit backlink paketleri mi dersiniz neredeyse öğrencilikte hayatımda yemedim içmedim paraları bunlara yatırdım, elde var sıfır diyebilirim. :rolleyes: :D

Şu an üniversitede eğitim gördüğüm alanla ilgili olarak bir proje yürütüyorum profilimde imza kısmında site linki var inceleyebilirsiniz, siteyi açalı 4-5 ay oldu lisanslı newspaper teması satın aldım, yeterli sayıda içerik girdiğimi düşünüyorum, ufak tefek forum tanıtımları yaptım, sözlüklerde tanıtım yaptım, yoast seo eklentisi ayarlarını gerçekleştirdim, google search consele kayıt oldum, site haritalarını gönderdim vs. fakat tüm bunlara rağmen yükseliş göremiyorum.

Adsense üyeliği onaylandı, günlük 0,01-0.30 kuruş gibi paralar kazanıyorum, pardon paralar dedim ama :( 200 tl limitine artık 3-4 seneye ulaşırım :D

Sorun şu ki benim eksik bulduğum kafama takılan kriter seo çalışması olmaması gibi geliyor ? Nitekim bu konuda uzman arkadaşlar daha aydınlatıcı bir şekilde yazabilir.

Alexa sıralamalarım bile bu son projemde aylardır düşmek bilmedi sanki sürekli sabit gibi duruyor..

Yanlış anlaşılmasını istemiyorum, forumda biraz önce sitemde yükselemiyorum sıralamalar bazında tarzında bir arkadaşımız başlık açmıştı daha sonra Kadir Habeş hocamız ücretsiz olarak sitesine seo uygulama sözü verdi.. Referans olabilecek yada hayrına benim içinde böyle bir girişimde bulunucak seo uzmanı arkadaşlar destek olabilir mi ? En azından fikir vermelerini isterim, belki de ihtiyacım olan seo uygulanması değil farklı birşey de olabilir ?

Teşekkürler..

wmaraci
reklam

eneskamis eneskamis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisliği Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 921
  • Beğeniler 42 / 246
  • Ticaret 27, (%96)
Hocam sabırlı ol, o işi sırf maddiyat için yapma sen kaliteli içeriğine devam et belki 6 ay belki 1 yıl içinde (sektöre göre değişkenlik gösterir) ilerlemesini görürsünüz.
kozlunet

kişi bu mesajı beğendi.

eneskamis.com

• Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 418
  • Beğeniler 328 / 90
  • Ticaret 2, (%100)
eneskamis Hocam kesinlikle sırf maddiyat için yapmıyorum, bana hazırladığım içeriklerin derslerde olsun sınavlarda olsun zaman zaman faydasının olduğunun farkına varıyorum, lakin öğrenci halimle yaptığım masrafların karşılığının olmaması bazen kafamı bozuyor. En azından üç beş kuruş bişeyler gelse derim ki ben içeriğimin kalitesini de yükseltiyim, site için ek bişeyler yapayım ama yok yani ..

WebdeSiz WebdeSiz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Seo & Reklamcılık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 34 / 64
  • Ticaret 23, (%100)
Hangi kelimeye odaklanıp ne hakkında yazacağınızı bilseniz günde +1k hit artışı bile sağlayabilirsiniz. Kafanıza göre yazarak bu iş olmaz

wmaraci
wmaraci

eneskamis eneskamis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisliği Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 921
  • Beğeniler 42 / 246
  • Ticaret 27, (%96)
Hocam dikkat ettim de başlıklarınız o kadar uzun ki.. gerçekten kullanıcının arayacağına yakın başlıklar seçmemişsiniz.

Mesela bu başlık "Hemşirelikte Sağlık Bakım Hizmeti Tipleri Nelerdir ?" yazıldığında direk Google Hemşirelikte Sağlık Bakım Hizmeti Türleri Nelerdir ? diye düzeltme uygulama istese de hadi yine ilk sırada çıkıyor. Ama genelde bir kullanıcı bu soru ile arama yapmaz.
Onun yerine Hemşirelik sağlık bakım hizmeti türleri gibisinden tiplerde başlıklarda aramalar gerçekleştirir. Bakın "Hemşirelik sağlık bakım hizmeti türleri" ile yazsaydınız belki de ilk sırada olabilirdiniz.
Bu konuda başlıklarda biraz daha kullanıcı aramasına odaklı davranmanızı tavsiye ederim.

eneskamis.com

• Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 418
  • Beğeniler 328 / 90
  • Ticaret 2, (%100)
WebdeSiz Hocam anladığım kadarıyla Search Analytics kısmında ki fazla tık alan kelimeleri baz almamı tavsiye ediyorsunuz doğru mudur ? Misal öyleyse eğer, orda ilk sırada ki ''X'' kelimesi ben bu kelime ile ilgili olarak zaten yeterince tık alıyorum ya da almıyorum diyelim. Ben bütün içeriği dönüp dolaşıp tekrar onunla ilgili olarak mı yazacağım ?

• Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 418
  • Beğeniler 328 / 90
  • Ticaret 2, (%100)

eneskamis adlı üyeden alıntı

Hocam dikkat ettim de başlıklarınız o kadar uzun ki.. gerçekten kullanıcının arayacağına yakın başlıklar seçmemişsiniz.

Mesela bu başlık "Hemşirelikte Sağlık Bakım Hizmeti Tipleri Nelerdir ?" yazıldığında direk Google Hemşirelikte Sağlık Bakım Hizmeti Türleri Nelerdir ? diye düzeltme uygulama istese de hadi yine ilk sırada çıkıyor. Ama genelde bir kullanıcı bu soru ile arama yapmaz.
Onun yerine Hemşirelik sağlık bakım hizmeti türleri gibisinden tiplerde başlıklarda aramalar gerçekleştirir. Bakın "Hemşirelik sağlık bakım hizmeti türleri" ile yazsaydınız belki de ilk sırada olabilirdiniz.
Bu konuda başlıklarda biraz daha kullanıcı aramasına odaklı davranmanızı tavsiye ederim.

Enes Hocam, şöyle bir durum oluyor başlıkları yazarken yoast eklentisi çok kısa tutunca seo açısından puan vermiyor bende onu baz aldığım için sürekli öyle uzatmak zorunda kalıyorum, acaba eklenti de bir hata mı var ?

WebdeSiz WebdeSiz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Seo & Reklamcılık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 34 / 64
  • Ticaret 23, (%100)
Hayır. Google keywords plannerı kullanmayı öğrenin
kozlunet

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 418
  • Beğeniler 328 / 90
  • Ticaret 2, (%100)
WebdeSiz Google Keywords Planner ile alakalı bilgilere bakacağım. Teşekkür Ederim :)

mert47 mert47 Seversin... Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Akademik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 460
  • Beğeniler 559 / 158
  • Ticaret 2, (%100)
İstikrar kesinlikle önemlidir. Bu yönde kendinizi disipline ediniz.
kozlunet

kişi bu mesajı beğendi.

fmoyuncusu.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al