İşin ne siyasi nede dini boyutuna odaklanmıyorum,, diyorsun ama , dünya kadar insan da bu konulardan dolayı tedirgin oldugu için bu piyasaya adım atamıyor. Sen coin caiz degil dersen eger, hem finans piyasasına , hem bankalara, hemde piyasa yapıcılarına korku salarsın..Bugun kuveyt türk bankası , paribu ya havale işlemlerini durdurdu mesela..Yarın diger bankaların bunu yapmayacagına garanti verebılırmıyız. Peki ben bu garantiyi görmezsem eger, türk borsalarına işlem yaparmıyım ? Hadi yarın öbur gun siyasi iktidar kalkıp, btc de ne allah aşkına, aracılık eden kım var ise savcıları göreve çagırıyorum dese, şu an ulkemızde bulunan ( aslında bulunmayan, hepsi kıbrıs uzerinden hızmet veriyor ) borsalar kepenkleri kapatır mı ? onların da zaten canına mınnet, boyle haberleri beklıyorlar, sizlerin parasını alıp kaçmak için...Bugun bu ulkeye yatırımcı bile gelmiyor, yatırımcı guven ortamına bakar, bir ulkede guven yok ise, her kafadan bir ses çıkıyor ise gelmez...Sen çok temiz bir arkadassın, ve olaylara iyi niyet ile bakıyorsun,boyle yapma..