wmaraci reklam

Oyun Sitesi Alacağım Ancak Soracaklarım Var

5 Mesajlar 744 Okunma
wmaraci reklam

Control Control WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Hizmetleri, Editörlük
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 153 / 34
  • Ticaret 67, (%100)
Merhabalar,

İlerleyen günlerderde oyunlarda e-pin satışı yapan site almayı düşünüyorum. Oyun sektörüne daha önce hiç girmemiş biri olarak baştan aşağıya açıkçası hiç bir şey bilmiyorum :)
Öncelikle böyle bir site alırken nelere dikkat etmeliyiz?
1- Tamamen otomasyon olmasına mı?
2- Hangi firmalardan bayilik aldığına mı?
3- Sizce aylık kaç bin getiren bir sitenin altını almamalıyım? Sitenin değer hesaplamasını yaparken sektöre ait dikkat etmem gereken konular nelerdir?
4- Otoriterliği tabi ki önemli bu detaya hiç girmeyeceğim ama konuyla alakalı hayır tabi ki giremezsin çünkü önünde dev rakipler var gibi tepkilere de tabi ki açığım ama belirtmeden geçemeyeceğim, bu sektörde yer almadıysanız böyle bir yorumda da bulunmayın lütfen.
5- Böyle bir sitenin gelişimi adına en etkili yollar sizce nelerdir? Satışını yaptığımız oyunların youtube gibi platformlardan en çok takip edilen kullanıcılarına ulaşıp onlara mı reklam yaptırmalıyız veya diğer olası yöntemler nelerdir?
Tamamen amatör olarak araştırma yapıyorum, cevaplarınız bilgileriniz ve yönlendirmeleriniz sayesinde yeni sorularım olacaktır, konu ile alaklı bilgisi olan, sektöre girmiş arkadaşların sorularım haricinde verecekleri her türlü bilgiye sonuna kadar açığım. İlk etapta 30 ile 50 bin TL arasında bir rakam ayırmayı düşünüyorum ve uzun vadede(1-2 yıl gibi) elde edilen gelirlerin tamamını yine sitenin gelişimi(reklam, tanıtım) için harcamayı düşünüyorum. Son olarak 30-50 bin TL bütçe ile bu sektörde ne kadar geliri olan bir site sahibi olabilirim?

Cevaplarınızı merakla bekliyorum.
Saygılarımla,

wmaraci
reklam

sancar sancar Seo'nun bi tık ötesi. Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Seo - Web Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 16 / 35
  • Ticaret 0, (%0)
Bilmediğiniz bir sektöre girmeyi neden düşünüyorsunuz.Çoğu online oyunu oynamış bu sitelerle aylık 2000-3000 tl lik ortalama ticaretim olduğu halde benimki 3-4 oyun üzerineydi.binlerce oyun var ve bunlarla ilgili bilgi sahibi olmak zorundasınız .Diğer kaliteli oyun sitelerinden aşağı fiyat veremeyeceksiniz temanızın kullanım kolaylığına güveniyormusunuz?
Benim şahsi fikrim almayın
Ben illa alıcam derseniz tavsiye için özel mesaj atabilirsiniz.

Bu ara bynogame yükselişte olsada tema ve kullanım kolaylığı kalite adına kopazar benim şahsi tercihimdi. Ayrıyetten fiyatı ucuz olup güvenlik zaafiyeti bulunan siteleri özelden yazabilirim. Birde bunların yanında illegal para transferlerine olanak sağlayan sitelerde bulunmakta. Büyük bir sektör hedefler ve planlar iyi belirlenmeli
Control

kişi bu mesajı beğendi.

Control Control WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Hizmetleri, Editörlük
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 153 / 34
  • Ticaret 67, (%100)

sancar adlı üyeden alıntı

Bilmediğiniz bir sektöre girmeyi neden düşünüyorsunuz.Çoğu online oyunu oynamış bu sitelerle aylık 2000-3000 tl lik ortalama ticaretim olduğu halde benimki 3-4 oyun üzerineydi.binlerce oyun var ve bunlarla ilgili bilgi sahibi olmak zorundasınız .Diğer kaliteli oyun sitelerinden aşağı fiyat veremeyeceksiniz temanızın kullanım kolaylığına güveniyormusunuz?
Benim şahsi fikrim almayın
Ben illa alıcam derseniz tavsiye için özel mesaj atabilirsiniz.

Bu ara bynogame yükselişte olsada tema ve kullanım kolaylığı kalite adına kopazar benim şahsi tercihimdi. Ayrıyetten fiyatı ucuz olup güvenlik zaafiyeti bulunan siteleri özelden yazabilirim. Birde bunların yanında illegal para transferlerine olanak sağlayan sitelerde bulunmakta. Büyük bir sektör hedefler ve planlar iyi belirlenmeli

Özel mesaj ile detaylı bir açıklamada bulundum sancar hocam size, tavsiyelerinize ihtiyacım var :)

Konu hakkında başka bilgisi bulunan herhangi bir arkadaşın vereceği bilgilere de sonuna kadar açığım değerli arkadaşlar.

medyaex medyaex WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 343
  • Beğeniler 54 / 83
  • Ticaret 2, (%100)
Peki bu işi yapmak için vergi ödeyecekmisiniz? Benim fikrim ödemek zorundasınız, sebebi ise sürekli hesabınıza para girecek ve bu göze çarpacaktır emin olun. Önce bu kısmı halletmeniz gerekiyor. Ve bu iş için en az 4-5 çalışanınız olması gerekiyor bunuda unutmayalım.

- Twitch yayıncılarına veya youtube içerik üreticilerine sponsor olarak, logonuzu ve site isminizi videoya ekletebilirsiniz. Oyun için en iyi tanıtım alanı twitch ve youtube'dir.
Control

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

alper75 alper75 alpercetin.net Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 439
  • Beğeniler 6 / 94
  • Ticaret 6, (%100)
Youtubede bilindik oyun videoları çeken kişilere reklam vermenizi tavsiye ederim. Bu sektöre hiç girmedim ama adamların bir videosu nerdeyse 1m kişi izliyor. Bunlardan 100k sı size geri donse Allah bereket versin :)
Control

kişi bu mesajı beğendi.

alpercetin.net Facebook Ve Diğer Sosyal Medya Botlarınız Yapılır.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al