wmaraci reklam
lidertakipci

20 Bin TL Bütçe ile Web Girişimi Yapmak, Fikirlerinizi Bekliyorum....

39 Mesajlar 4.240 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

umutali umutali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 1251
  • Beğeniler 145 / 220
  • Ticaret 32, (%100)
Benim düşüncelerim ise şöyle bildiğin işi yapmaktır. Buna gidip coin alıp satmak değil yada coin alıp satılabilecek bir site değil. Ekonomi borsa gibi blog siteleri hatta bunlar hakkında haber sitesi açıp zirveye oturursanız forez şirketlerinden hunharca reklam alıp para kazanbilirsin. Fakat önemli bir nokta var istediğini yapmak. Sırf ben makineciyim diye makine sitesi açmak zorunda değilim içimdends gelmiyor diyelimki açtım istemediğim için ilgi olmayacak bu hataya çok kişi düşüyor. Sevdiğiniz işi yapın.

wmaraci
reklam

cnrsgr cnrsgr Caner Sağır Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)
Merhaba,

Konunuzda start-up başlatmak istediğinizden bahsederek en doğru kararı aradığınızı net bir şekilde ifade etmişsiniz. Bu bağlamda biz her ne kadar fikir beyan etsek de analiz yeteneği kuvvetli olan yine sizsiniz. :) İlk etapta bahsi geçen bütçenin tek seferlik yerine 6 aya bölünmüş versiyonunu kullanmak, her start-up için önemlidir. Açılış maliyeti olarak yüzde 40 kullanıp, geriye kalan yüzde 60lığı da yüzde 10ar olmak üzere aylara bölmeniz, ilerleme aşamasında sizi rahatlatacaktır. Bu bağlamda başlangıç bütçeniz 8.000tl, yükseltme bütçeniz de aylık 2.000 tl olacaktır.

8.000tl ile yapacağınız bir başlangıç için platformun wp temelli olup, geliştiriciler ve toollar ile şekillendirilmesi gerekir inancındayım. Sıfırdan bir IT departmanı oluşturmak için çok küçük bir bütçe çünkü. Aynı zamanda devam eden süreçte tek bir ekibe ya da kişiye bağlı olmamak start-up arayüzü için oldukça önemli olacaktır.

Devam eden süreçte tavsiyem aylık ve yıllık ekonomi trendlerinden bir anahtar havuzu oluşturmak olacaktır. Bu anahtar kelime havuzunda seçeceğiniz kelimeleri dışarı sunabileceğiniz dağarcığınız ve ilginize göre sıfırdan 10 kadar puanlandırırsanız, start-up projenizin de anahtar takımı ve izleyeceği yol şekillenecektir
Bu aşamadan sonra bizim tavsiyelerimize ihtiyacınız da kalmadan ilerleyebilirsiniz zaten. :)

Selamlar / Yazım hataları varsa kusura bakmayın mobilim. :)
altaybilgin Victoryksk

kişi bu mesajı beğendi.

WebdeSiz WebdeSiz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Seo & Reklamcılık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 34 / 64
  • Ticaret 23, (%100)

linksiz adlı üyeden alıntı

WebdeSiz
Hocam yazınız hoşuma gitti öncelikle tşk ederim.Acaba yaptığınız proje hakkında biraz daha detay verebilir misiniz ?
Siteleriniz niche mi kuruyorsunuz yoksa genel kategorimi ?
Hangi platformlarda medya desteği kurdunuz ?
Kaç makale yazdırdınız ?
Günlük kaçtane yayınlıyorsunuz ?
Kaç kelimelik makale kullandınız ?
Aldığınız makale backlink tanıtım reklam sayıları neler ve kaç adettir ?

Size zahmet olmazsa cevaplayabilir misiniz ?

Günde 3-4 adet makale yazdım.
500-900 kelime
Haftada 1 tanıtım backlink vs.
Ne niche ne genel ikisinin arası diyebiliriz
Facebook ve instagram başta olmak üzere neredeyse tüm platformlardan yaararlandım
Ancak olay burada bitmiyor bunlar kriterlerin en bilinenleri çok fazla detay var bunları yıllarca tecrübe edinerek ögrendim ve karşılığını fazlasıyla aldığımı düşünüyorum
altaybilgin

kişi bu mesajı beğendi.

linksiz linksiz ögrenci Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 680
  • Beğeniler 80 / 81
  • Ticaret 7, (%100)
WebdeSiz kriterleriniz özel değilse paylaşırmısınız hocam

wmaraci
wmaraci

myk61 myk61 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 294
  • Beğeniler 29 / 62
  • Ticaret 2, (%100)
20 bin TL'yi forex'de değerlendiremez misiniz ?
altaybilgin

kişi bu mesajı beğendi.

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)

umutali adlı üyeden alıntı

Benim düşüncelerim ise şöyle bildiğin işi yapmaktır. Buna gidip coin alıp satmak değil yada coin alıp satılabilecek bir site değil. Ekonomi borsa gibi blog siteleri hatta bunlar hakkında haber sitesi açıp zirveye oturursanız forez şirketlerinden hunharca reklam alıp para kazanbilirsin. Fakat önemli bir nokta var istediğini yapmak. Sırf ben makineciyim diye makine sitesi açmak zorunda değilim içimdends gelmiyor diyelimki açtım istemediğim için ilgi olmayacak bu hataya çok kişi düşüyor. Sevdiğiniz işi yapın.

Başlığı açan arkadaşı yüzyüze tanışmasak da forumdan ve açtığı bloglardan tanıyorum. Borsanasiloynanir sitesi ile uzun süre google da kafaya oynadı ve merak etmeyin hunharca fx şirketlerinden iyi para kazandı ref ile. Piyasayı takip etmeden bu yorumu yaptığınızı düşünüyorum. Fx hakkında yakın zaman önce spk tarafından bir düzenleme getirildi. Kaldıraç oranları ve minimum giriş miktarları değiştirildi. Artık öyle 100 dolar yatır, 100 kaldıraç yok türk fx firmalarında. O eski hunharca karlar kalmadı. Arkadaş ta oradan parayı kazandı zaten fakat şuan sektörü tr de düşüşte oldugu için forumda trendleri yokluyor. Zaten kendisi de doğru yolda coin ler üzerine yoğunlaşsa hem sektörden uzaklaşmamış olur hem de en azından önümüdeki birkaç senesi parlak bir sektör coin işi.
altaybilgin

kişi bu mesajı beğendi.

cooper cooper Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Müh. öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 531
  • Beğeniler 225 / 254
  • Ticaret 5, (%100)
Ben 9500 TL bütçe ile bir web sitesi aldım ve tam 2 ay oldu. Oldukça iyi gidiyoruz. Bazı şeylere sıfırdan başlamak yerine güzel var olan bir projeyi almakta mantıklı. Mühim olan aslında potansiyel ve marka olabilirlik.
altaybilgin mrhydgn

kişi bu mesajı beğendi.

umutali umutali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 1251
  • Beğeniler 145 / 220
  • Ticaret 32, (%100)

impjix adlı üyeden alıntı

Başlığı açan arkadaşı yüzyüze tanışmasak da forumdan ve açtığı bloglardan tanıyorum. Borsanasiloynanir sitesi ile uzun süre google da kafaya oynadı ve merak etmeyin hunharca fx şirketlerinden iyi para kazandı ref ile. Piyasayı takip etmeden bu yorumu yaptığınızı düşünüyorum. Fx hakkında yakın zaman önce spk tarafından bir düzenleme getirildi. Kaldıraç oranları ve minimum giriş miktarları değiştirildi. Artık öyle 100 dolar yatır, 100 kaldıraç yok türk fx firmalarında. O eski hunharca karlar kalmadı. Arkadaş ta oradan parayı kazandı zaten fakat şuan sektörü tr de düşüşte oldugu için forumda trendleri yokluyor. Zaten kendisi de doğru yolda coin ler üzerine yoğunlaşsa hem sektörden uzaklaşmamış olur hem de en azından önümüdeki birkaç senesi parlak bir sektör coin işi.

hocam benim bir tanıdığım seneler önce hunharca kazandı bu yüzden kendi yorumumu buna göre yazdım. :)

Mosoko Mosoko WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 157 / 85
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam şu an ana işiniz ne?
altaybilgin

kişi bu mesajı beğendi.

budaks budaks WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad I** B**
  • Mesajlar 576
  • Beğeniler 126 / 45
  • Ticaret 2, (%100)

WebdeSiz adlı üyeden alıntı

Kendimden anlatayım ;
5Bin TL bütçeyle kendi ilgi alanım olan bir kategoride web sitesi açmıştım. Sosyal medya hesaplarından tutun reklamına, seosuna, makalesine kadar kendim ilgilendim. (Temayı ve diğer grafik ihtiyaçlarını satın aldım sadece).
Site herşeyiyle kodlama dahil tamamen özgün bir siteydi 5 bin TL olan bütçem 3. ayın başında tükenmişti. Sitemin 4. ayda geliri 1243 TL idi. Bu gelir sadece adsense değil. Tanıtım yazıları ve özel reklam alanlarıda buna dahildi.
Sonrasında ise bu siteyi satarak bütçemi genişlettim ve 5 adet site kurdum. Bu sitelerin 4ünü 1. ayında toplu olarak sattım ve elimde kalan son siteyle devam ediyorum bu sefer 6. ay hedefim günlük 20k hit almak. Şuan 5. gündeyim ve beklediğimden iyi gidiyor.
Kısacası doğru yoldasınız diyebilirim eğer bu işlerin tüm ince detayından anlıyorsanız. Eğer anlamıyorsanız üzülerek söylüyorum başarı yakalanamayacağını düşünüyorum.

Özel degil ise 1,243 TL kazandıran sitenizi ve sektörünü ve birde şuan ki sitenizin linkini, sektörünü ögrenebilirmiyim ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al