wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress Araç çubuğu ve Yeni konu açma sorunu

11 Mesajlar 1.457 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Lethe Lethe WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 36 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Geçtiğimiz günlerde wordpress 9.1 güncellemesini yaptıktan sonra yeni konu açma kısmında yazılar ufak bir dikdörtgen içine girdi ve yazı düzenleme araç çubukları kayboldu. Ek olarak ana sayfayı görüntülerken üstte bulunan araç çubuğu web sitenin en altında gözüküyor. Hatalar resimlerde ki gibidir.

Problemi düzeltmek için wordpress güncelleme geri aldım düzelmişti fakat ertesi gün tekrar aynı problemle karşılaştım.

Bu problemi nasıl düzeltebilirim ?

https://prnt.sc/hkjwnm

https://prnt.sc/hkjwty

wmaraci
reklam

• Üyelik 18.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 36 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
bu sorunu yaşayan kimse yok mu ?

• Üyelik 18.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 36 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
sorun devam ediyor, problemi daha önceden yaşayan var mı?

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Bu sorun büyük bir ihtimalle güncellemenin çeşitli nedenlerden dolayı sağlıklı bir şekilde yapılamamasından kaynaklanıyor olabilir. Manüel olarak güncelleme yapmayı denediniz mi?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 18.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 36 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Bu sorun büyük bir ihtimalle güncellemenin çeşitli nedenlerden dolayı sağlıklı bir şekilde yapılamamasından kaynaklanıyor olabilir. Manüel olarak güncelleme yapmayı denediniz mi?

Evet, eski sürüme geçip manuel olarak güncelledim. Sorun düzeldi fakat yaklaşık 1 gün sonra tekrar aynı sorun ortaya çıkıyor. Eklentileri deaktive edipte yükledim fakat aynı sorun tekrar ortaya cıkıyor.

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
hiç bir platformda böyle bir sorun bildiren görmedim henüz, bu nedenle sorunun wordpress ile alakalı olduğunu düşünmüyorm.
aklıma gelen şuan ya virüs var dosyalarda değişiklik yapıyor, yada sitenizi barıdırdığınız servis dosyalara müdahale ediyor. Yani bazen sistemin yapılandırmasına aykırı bir dosya olduğunda bazı hizmet sağlayıcılarda aykırı olan dosya otomatik siliniyor dizinden.

sorunun kendi kendine tekrarlanması akla birtek dosyalara müdahale olduğunu getiriyor. Tavsiyem hizmet aldığınız yere durumu açık birşekilde bildirin kontrol yapsınlar. Eğer onlardan kaynaklı bir sorun değilse biz bir çözüm arayalım.
ajanszero

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 36 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

cihaneken adlı üyeden alıntı

hiç bir platformda böyle bir sorun bildiren görmedim henüz, bu nedenle sorunun wordpress ile alakalı olduğunu düşünmüyorm.
aklıma gelen şuan ya virüs var dosyalarda değişiklik yapıyor, yada sitenizi barıdırdığınız servis dosyalara müdahale ediyor. Yani bazen sistemin yapılandırmasına aykırı bir dosya olduğunda bazı hizmet sağlayıcılarda aykırı olan dosya otomatik siliniyor dizinden.

sorunun kendi kendine tekrarlanması akla birtek dosyalara müdahale olduğunu getiriyor. Tavsiyem hizmet aldığınız yere durumu açık birşekilde bildirin kontrol yapsınlar. Eğer onlardan kaynaklı bir sorun değilse biz bir çözüm arayalım.

Aynen bende araştırdım fakat bulamadım. Virüs taraması yaptım geçenlerde bir şey bulamadı. Hosting sağlayıcıma bir mail atayım bir madem, cevap için teşekkürler.

• Üyelik 18.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 36 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Hosting malware taraması yaptı fakat herhangi bir virüs bulunamadı. Sorun hala devam ediyor.

Otomatik virüs tarama sisteminde aşağıdaki dosyalarda Shell Exploit tespit edildiği için otomatik olarak kaldırılmış.

```
Original file: /public_html/wp-content/themes/temaa/nice.php
Original file: /public_html/wp-content/themes/temaa/modul.php
Original file: /public_html/wp-content/themes/temaa/aa.php4
Original file: /public_html/wp-content/themes/temaa/b.php
Original file: /public_html/wp-content/themes/temaa/bypass.php
Original file: /public_html/wp-content/themes/temaa/aa.php

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
https://develop.svn.wordpress.org/tags/
Buradan her güncellemede değişen dosyalara bakabilirsin. 4.9.1 ile değişen dosyaların bir önceki sürümünü yükleyip denersen daha doğru sürüm küçültmüş olursun.

Önemli bir site çalıştırıyorsan github desktop programını indirip sürüm farklılıklarını bizzat inceleyebilirsin. Yaptığın değişiklikler yeni sürümde sorun çıkarıyor olabilir. Temadan yada sunucudan kaynaklanıyor olabilir. Ben 4.4 versiyonunu kullanıyorum. Sadece güvenlik güncelleştirmelerini alıyorum. Yeni çıkan Özelleştirme seçenekleri, revision olaylarına falan ihtiyacım yok. Kullanmıyorum.
ajanszero

kişi bu mesajı beğendi.

ajanszero ajanszero from ZERO to HERO Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek IT Developer
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 254
  • Beğeniler 138 / 45
  • Ticaret 10, (%100)

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

https://develop.svn.wordpress.org/tags/
Buradan her güncellemede değişen dosyalara bakabilirsin. 4.9.1 ile değişen dosyaların bir önceki sürümünü yükleyip denersen daha doğru sürüm küçültmüş olursun.

Önemli bir site çalıştırıyorsan github desktop programını indirip sürüm farklılıklarını bizzat inceleyebilirsin. Yaptığın değişiklikler yeni sürümde sorun çıkarıyor olabilir. Temadan yada sunucudan kaynaklanıyor olabilir. Ben 4.4 versiyonunu kullanıyorum. Sadece güvenlik güncelleştirmelerini alıyorum. Yeni çıkan Özelleştirme seçenekleri, revision olaylarına falan ihtiyacım yok. Kullanmıyorum.

Sadece güvenliği nasıl alıyorsun bizede öğretir misin

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al