wmaraci reklam

Hani AKK 2018 de kalkıyordu?

42 Mesajlar 6.063 Okunma
wmaraci reklam

rafet55 rafet55 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek JavaScript cO
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad R** G**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 8 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
bluecity ben 100 gb kotalısını kullanıyorum 100 mbit saniyede 12 - 13 mb hızı internet download maneger görüyorum private mesela torrentlecch ise saniyede 11 mb hız rahatlıkla görüyorum. Hatta bitturk.net rahatlıkla görüyorum.

Sıkıntı şu torrenti saat 02:00 indirmeye başlarken en az 30 dakika hız 10 kb sürüyor sonra hız birden artıyor bunu anlamış değilim özellikle dosya boyutu 45 GB olan Blu-ray BD-R DİSKLERDE bu çok oluyor niye oluyor bilmiyorum ingilizce olduğu için filmleri türkçe izlemiyorum müthiş bir keyif arkadaşlar valla akk kalkması çok iyi oldu özellikle BD-R disk izleyenler için gerçekten bayağı farkediyorsunuz bende 3 LED TV mevcut masada bu müthiş görsellik sunuyor bir tarafta kodla uğraşırken diğer tarafta film izlemek mümkün tavsiye ederim keşke 1 Gbit karşılasa hattımız ancak onu kaldırmıyor şu an yoksa onu alacam ayda 90 TL ödüyorum
bluecity

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

• Üyelik 24.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek JavaScript cO
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad R** G**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 8 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
Mrtcn Mertcan hangi firmadasın bilmiyorum ama insanların internetini yavaşlatmak bence çok ayıp bir şey sonuçta satarken öyle satılıyor şimdi bende günde 200 gb yakın trafik indiriyorum sonuçta bunu bana superonline film indirmem için sattı satmasın arkadaşım firma o zaman sizde sorun yaşamayın biz eskiden 3gp filmlere mahkum edildik neden insanlarımız FULL HD 2160p izleyemesin neden hak etmiyor mu?

• Üyelik 24.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek JavaScript cO
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad R** G**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 8 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
Benim tanıdık dvd guruplarım var mesela JFKDVD ben rahatlıkla xdcc irc indiriyorum benim çalıştığım kamu kurumunda torrentler yasaklıydı ama irc değildi ve çatır çatır irc film indiriyorum :)

FurkanCanoz FurkanCanoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Android Develoading....
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** C**
  • Mesajlar 1038
  • Beğeniler 753 / 343
  • Ticaret 5, (%100)

simao adlı üyeden alıntı

Burdan ahkam kesmek kolay gel bakalım şebeke çalışması yapalım beraber 1 saatte kaçarsın bu işten başka ülkelerle kıyaslama yapılamaz yüzölçümü büyüklüğü coğrafi şartlar yatırım etkileyen faktörler var

Ahkam kestiğim falan yok, eleştiride mi yapmayalım? Tabi ki etkileyen faktörler var ancak imkansız mı? Ömür boyu böyle mi olacağız?

Sardığımla aradığım mutluluktu güya..
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 24.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek JavaScript cO
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad R** G**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 8 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
Furkan bunlar alışmış yatmaya var mı öyle saçmalık banane ben gece sabaha kadar nöbetteyken sen osura osura uyumasını biliyorsun o işte senin işin yapmıyorsan parkta süt mısır satacaksın sana zorla *******inikasyon çalış demiyor kimse daha fazlasıda hakkımız

Eskiden neydi be internet kopar saatlerce internet gelmez sabaha kadar ***** ile cebelleşirdik şimdi turkcell superonline fiber var oh ne rahat çatır çatır resim yüklersin upload hızı güzel indirme hızı güzel süper allah hükümetimizden razı olsun yoka hala çevirmeli hattan internete girecektik

ismail ismail WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 582 / 324
  • Ticaret 3, (%100)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Mahalle düğümlerinde ve mahallenin bağlandığı santraller arasında fiber kullanılır. Geri kalan her yer Bakır kablo ile iletişim sağlar.(Bazı godaman mahalleler hariç) Mahallelere ise kapasiteye bağlı olarak 1 Gbit hat tanımlaması yapılır.(duruma göre 10 gbit o yüzden kesin birşey söyleyemem) Network ekipmanlarında önbelleklerin şişmesine sebebiyet vermesi ile cihazlar üzerinde bufferbloat olayları artmaktadır.(normal zamanda bile olurken)

Türkiyede Maximum hat kapasitesi 502 Gbit, Kullanımda olanı ise en yoğun saatte 320Gbittir(değişken). AKN kaldırıldığı ay başlarında ise 468 Gbit bir kullanım bulunuyor.(değişken)

Porta baskı uygulayan bu protokolü kim sever ki ? Bu işlerde çalışanlar protokolden ne çektiğimizi çok iyi bilirler.

Günümüzde uygulama tabanlı kontroller arttığı için basit bir şekilde engelleyebiliyoruz.

Zaten popülasyon yüksek olan yerlerde CGNAT üzerinden insanlara internet sunulmaktadır. Bu uygulamada tüm portlar kapalı gelir.

NAT arkasında şükürler olsun ki bağlantıların kabul edilmesi zorlaşır bu sayede indirmelerde düzgün hız sağlanamaz. :) Performans düşer.

Bu protokolden nefret etme nedenimde buradan gelmektedir. Birşeyler indirilecek diye genel ağda yavaşlamaya kimse sebebiyet veremez. Özelliklede 6000 kişilik bir alanda bu işlem yapılıyorsa.

Buradan bu işler kolay yürüyor sanıyor bazı arkadaşlar. Gece çalışması altında ne çileler çektiğimizi kimse bilmiyor.

AKN umarım adil şartlar sağlanması adına kaldırılmaz. Kalkarsa çünkü olan gene bizim gibi çalışanlara olacak

Biraz da kullanıcı tarafını düşünün. Şu devirde en fazla 1 hafta rahat bir kullanımdan sonra 2-3 mb hız kime yeter? Bir sorun varsa kısıtlayarak değil hizmet kalitesini genişleterek çözülebilir.

simao simao WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 29 / 47
  • Ticaret 2, (%100)
2160p film izlemeyi hak ediyorsun o zaman yılda 1500-2000 tl internet faturası ödeyeceksin bu şuanda mümkün değil burdan konuşmayacaksınız bilmeden etmeden gelip bu işlerde bizim gibi çalışacaksınız adil kullanım kotası kalktığında bugün düğmeye basalım kaldıralım bu sınırlamayı Türkiye genel itibariyle internette giremez önce bu altyapının oluşması için zaman verilmiş önümüzde koca 1 yıl var BTK demiş kaldıracaksınız şuanda bu yönde çalışmalar devam ediyor bu kadar kolay değil bu işler 2005 de ödediğin internet faturası 30 liradı 128kbps kullanıyordun yıl olmuş 2018 24mbps 50 tl internet ödüyorsun ama Türk ******* senin internet hızını yükseltmiş buna şirket itiraz etmemiş faturanı yükseltmemiş görünür şekilde bunu oturup sen satsan 500 tl dersin harcadın paralar yüzünden bu kadar kolay değil gidip gireceksiniz süperonline *******a döşüceksiniz şebeke 1600 tl paralarla %50sinden fazlasını mütahit firmalar yapar aldığın paraya küfredip iş yavaşlatırsın ya da basar gidersin

Haberleşme sektörünün ne arızası ne alt yapı çalışması dünya var oldukça devam eder şehirler büyüyor yıkılıp yeniden binalar yapılıyor bu dengesizliğin asıl sebebi ev yapan mütahitlerdir mahallede fiber altyapı var adam hala evlere telefon kablosu döşüyor satıyor Türk ******* senin evinin içine kadar fiber vermek zorunda değil kanunda böyle birşey yok tedaş gelip elektriği evinin içine kadar çekmiyor kapıda bırakıyor yani gerek internet hızı gerek akk kalkması için katrilyonlarca lira yatırım lazım bu işin ölüsü 20 milyar TL hiçbir şirket sen torretten film oyun indirecen saatlerce hattı meşgul edecen diye akk kaldırmaz alt yapısı öyle bir altyapı olacak ki bunun için uğraşıyorlar uğraşıyoruz harcanan trafiği hatların kaldırması gerekiyor. ülke ya da bölgesel kesintiler demek başta borsa dahil devlet kurumlarının sistemleri dahil her yer kilitlenir. bu da ülke için felaket demektir.

ya siz anlamıyorsunz ya biz anlatamıyoruz. eleştiri yapın yapmayın değil altyapı buna şuan müsait değil sistemler dönüştürülüyor. afedersin sende osura osura konuşurken geceli gündüzlü bu sistem için uğraşılıyor nankörsünüz bu kafa değişmediği sürece ülke değişmezde gelişmezde projeler yapılandırılır yatırım ayrılır yapılır bürokrasidir bu iş devlete baz istasyonu koyacağın yer için bile hesap veriyorsun size anlatmak zor neyse..
Mrtcn

kişi bu mesajı beğendi.

asonons asonons WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Wordpress
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Ç** U**
  • Mesajlar 500
  • Beğeniler 211 / 210
  • Ticaret 11, (%100)
hangi akla hizmet kalkmasını istiyorsunuz gerçekten anlamıyorum?
harika bir altyapı mı varda biz bilmiyoruz?

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)

kayseri38 adlı üyeden alıntı

Merhaba aklindaki bir soruyu sormak istedim,

Kayseri talasta yasiyorum 2 seneden fazladir superonline kullaniyorum fakat son birkac aydir modem arayuzunde lokal ip gozukuyor public ip gozukmuyor ve ipyi sorgulattigimda bir hosta ait cikiyor (blablaajans.net ornegin) ben musteri hizmetlerini arayip durumu bildirsem beni ortak ipden cikarirlar mi acaba ?

Sabit ip alarak özel ip bloğundan çıkabilirsiniz. Onun dışında müşteri hizmetleri ile bi görüşün belki haklı sebepler verilir ise kaldırılabilir.(pek sanmıyorum ama)

Bazı kullanıcılar ip banlı olmasından, google ve bazı sitelerin captcha çıkartmasından falan şikayetçilerdi şimdi durum nedir hiç bilmiyorum.

rafet55 adlı üyeden alıntı

Mrtcn Mertcan hangi firmadasın bilmiyorum ama insanların internetini yavaşlatmak bence çok ayıp bir şey sonuçta satarken öyle satılıyor şimdi bende günde 200 gb yakın trafik indiriyorum sonuçta bunu bana superonline film indirmem için sattı satmasın arkadaşım firma o zaman sizde sorun yaşamayın biz eskiden 3gp filmlere mahkum edildik neden insanlarımız FULL HD 2160p izleyemesin neden hak etmiyor mu?

Şuanda aktif olarak bu işlerde çalışmıyorum ihale olursa tabi ki çalışılır :)

Netflix, Amazon Prime vb alırsın. Parasını verir kullanırsın o zaman kabul edilebilir. Ancak ben onuda indireyim şunuda indireyim olmaz. Telif haklarını ihlal etmiş olmak normal bir olay değil

Bu durumda hakdan söz edilebilir mi ?

ismail adlı üyeden alıntı

Biraz da kullanıcı tarafını düşünün. Şu devirde en fazla 1 hafta rahat bir kullanımdan sonra 2-3 mb hız kime yeter? Bir sorun varsa kısıtlayarak değil hizmet kalitesini genişleterek çözülebilir.

Tabikide günümüz şartlarında son kullanıcıya minimum 32 mbit internet verilmelidir.

Ancak hizmet kalitesini genişletip aynı zamanda ücretlerde yenileme yapılır. Genel Türkiye gerçeği malesef :)

Eş zamanlı olarak Ücreti düşük internet zor. Bazı sağlayıcılar AKN kaldırdı ancak şuanda bölgesel olarak hız sorunları yaşıyor ve kullanıcı kaybediyorlar bu bir süreç bu süreci değerlendirme durumu ise farklılık gösterir
ismail BerkayYerbasan

kişi bu mesajı beğendi.

teknoburgers teknoburgers Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1013
  • Beğeniler 651 / 259
  • Ticaret 0, (%0)
Life is good demişti bir zamanlar. (LG)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al