wmaraci reklam
lidertakipci

TurkNet Kullanmayın kullandırtmayın ! Pişmanlık İçerir

30 Mesajlar 3.209 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ugurturkmen ugurturkmen bisoruu.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek PHP Programmer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 78 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
İlk internet servis sağlayıcım TTNet'ti ilk zamanlar gayet güzel hız alıyordum fakat daha sonradan bulunduğum yerde en yükse 14mbps hız alabiliyordum fakat 2-3mbps gelmeye başladı defalarca tartışmama rağmen hiçbirşey değişmedi.

18 Aralık 2017 günü Turknete başvurdum 1 hafta süren aktivasyon süreci sonunda internetim bağlandı. Telefonda konuştuğum da TurkNet altyapısında olduğumu ADSL2 destekli bir modem ile 16 ila 24mbps arasında hız alacağımı ilettiler fakat bağladıktan sonra 13-14 bazen 8-9 mbsp internet geliyordu, yine de birşey demedim kullanmaya devam ettim.

Fakat internet durup dururken kesiliyor veya bir anda gidiyor, Turknet çağrı merkezi yok, ya destek talebi oluşturacaksınız veya twitter üzerinden iletişime geçeceksiniz ( Hiçbir işe yaramıyor).

Uzun tartışmaların sonucunda 5 Ocak günü SMS gönderdiler 11 Ocak 2018 günü hattınızda iyileştirme yapılacaktır şeklinde, 10 Ocak günü internetim kesildi 12 Ocak sabahı internetim geldi fakat değişen birşey yoktu tekrar şikayet ettim internetim kesildi ve bugün ayın 17'si hala internetim yok. 10larca tweet attım, sistemin destek panelinden yazdım sürekli aynı kalıp cümleler gram müşteri desteği yok. Bimer'e şikayet ettim, dün akşam da BTK ya şikayet başvurusu açtım, bugünde internet gelmeyecek gibi duruyor, 20 sayfalık ekran kayıtlarım ile Tüketici hakem heyetine başvuracağım. Ki güzel internet kullanalım diye 380TL TTNet'e cayma bedeli ödedim.

Geçmeyin, kullanmayın, kullandırtmayın. Herşey müşteri yapana kadar daha sonra hiçbir şekilde size yardımcı olmuyorlar.
Umutirhan

kişi bu mesajı beğendi.

Merak ettiklerini sor, aklında kalmasın.
www.bisoruu.com
wmaraci
reklam

Handikap01 Handikap01 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek W*rez, Ad*lt, Film Hosting
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 524
  • Beğeniler 206 / 89
  • Ticaret 14, (%100)
Doğrudur; Haklısınız.
ugurturkmen

kişi bu mesajı beğendi.

zexon zexon WV Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 101 / 128
  • Ticaret 3, (%100)
Bulundugunuz şehirdeki yan sanayi internet sağlayıcıları deneyin :) Evin çatısına anten takıyolar aylık para ödersen kullanıyon sözleşmeymiş limitmiş hiçbir şey yok. Antenleri kurulu ise kurulum bedelide almıyorlar fiyatları ise 30-50 tl arası hız olarak saniyede indirme hızı 1mb 2mb arası
ismail AzX66

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek PHP Programmer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 78 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
Yan sanayi internet sağlayıcılarına örnek alabilir miyim hocam ilk defa duyuyorum :D

www.bisoruu.com
wmaraci
wmaraci

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Turk *******, Turksat, Superonline bu 3'lü dışındakilerin hepsi taşeron(alt yüklenici) firmalar her türlü fitne dönüyor. Dikkat edin. Bunlar dışına çıkmamaya özen gösterin
SENibrahim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek PHP Programmer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 78 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
Mrtcn AKN'siz olmasına kandık fakat asla kullanılmaması gereken bi servis sağlayıcıymış bunu anladım.

www.bisoruu.com

cemgencer cemgencer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 11 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
bende türknet kullanıyorum. tabii ki ************* alt yapısını kullanıyoruz. tt kom size ne kadar hız verirse türk nette o kadar veriyor. yani verebiliyor.

uzun zamandır türk net kullanıyorum. tt net bir gün beni aradı . teklif verdi reddettim. daha sonra bir daha aradı gene reddettim. sonra yine aradı yine reddettim. bunun üzerinne tt net çağrı merkezi adına konuşan kadın bana "ama internetiniz tt net olmazsa zaman zaman kopar hızı yavaşlar " falan dedi. bende yok benim bağlantım gayet iyi dedim. telefonu kapattım. aynı gün internet kesildi. daha ssonra tekrar aradılar ve yine reddettim. tekrar bağlantım kesildi. bu durum . internetim yerlerde süründü.. türk neti aramadım. çünkü sorunun nedeni belli bence. tt net tekrar tekrar tekliflerde bulundu her seferinde reddettim. internet hızım an itibarıyla 7,36 download 0,7 upload.

kablo nette geçerim tt net e geçmem. geçmeyeceğim.
ugurturkmen Bullception

kişi bu mesajı beğendi.

ismail ismail WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 582 / 325
  • Ticaret 3, (%100)

zexon adlı üyeden alıntı

Bulundugunuz şehirdeki yan sanayi internet sağlayıcıları deneyin :) Evin çatısına anten takıyolar aylık para ödersen kullanıyon sözleşmeymiş limitmiş hiçbir şey yok. Antenleri kurulu ise kurulum bedelide almıyorlar fiyatları ise 30-50 tl arası hız olarak saniyede indirme hızı 1mb 2mb arası

ugurturkmen adlı üyeden alıntı

Yan sanayi internet sağlayıcılarına örnek alabilir miyim hocam ilk defa duyuyorum :D

Ben Superonline ve TürkNet denemiş biri olarak, bu şekilde yerel bir firmadan sonunda hizmet alabiliyorum. Sakarya'da MyFi kullanıyorum ben. Maks indirme 8mbps ve maks yükleme 500kbps sınırı olması kötü tarafı ama tam olarak 8mb indirme görmem hoş. Pingim 10-15 civarında. Hiçbir kesinti vs. yok. AKK yok. Aylık 50TL ödüyorum. Arkadaşın dediği gibi bir alıcı yardımıyla internete erişebiliyorum. Saniyede indirme olarak 1mb görüyor.

Keşke 16mbps paketi olsa da 2 katı fiyat ödesem diyorum şu an.

• Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek PHP Programmer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 78 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
cemgencer Aslında benim olayım şöyle oldu ***** kullanırken 2-3mbps düşünce interneti ve ayda 70 TL ödeyince insana koyuyor açıkçası. Turknet cazip geldi, hatta en başlarda 12-13mbps falan da alıyordum. VDSL portlarında boşluk olursa 100mbps'e kadar internet alabileceğimi ilettiler. Turknet'in YAPA denen bir altyapı modeli varmış galiba ona geçince internet baya hızlanıyor. Mesela bugün TTnet ile görüştüm maksimum 13999 mbps hız vereceklerini söylediler ama Turknet daha fazlasını verebiliyor, en azından bunu taahhüt ediyor. Fakat çok uzun zamandır internetim yok ve sürekli offline durumda bakalım ne zaman çözülecek bu olay bilemiyorum.

www.bisoruu.com

• Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek PHP Programmer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 78 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
ismail artık öyle bir duruma geldim ki yeter ki internet olsun sudan olsun durumundayım. 10 Ocaktan beri interneti kullanamıyorum ve bana bu kullanamadığım günleri de fatura edecekler bu da cabası
ismail

kişi bu mesajı beğendi.

www.bisoruu.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al