lostyazilim

Wmaracı Sokak Hayvanları Projesi Sizce Nasıl Olur?

12 Mesajlar 1.945 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Tevfik Tevfik tevfik.org Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Satış Pazarlama
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 3623
  • Beğeniler 1125 / 1128
  • Ticaret 73, (%100)
Merhaba sevgili wmaracı yönetimi ve üyeleri, uzun yıllardır elimden geldiği kadar sokaktaki hayvanlara sahip çıkmaya çalışıyorum. Ve içerisinde az da olsa hayvan sevgisi olan tüm webmaster'e duyuyuyorum.

Böyle bir proje yapalım diyorum? Wmaracı yönetimi de bunu kontrol altına alsın istiyorum. Batı bölgeleri sıcak olabilir, fakat anadolu ve doğu bölgeleri çok soğuk. Kayseri de yaşıyorum şu an hava durumu -4 (eksi dört) derece.

Birçok kişi hayvanlar üşümez bilinci ile yola çıkıyor, ben bu düşüncelere maalesef saygı duymuyorum. Birçok hayvan maalesef donarak can veriyor dışarıda. Sadece donarakta değil, hiçbir şey yememekten ölüyor, su içememekten ölüyor.

Arkadaşlar herhangi bir Din'e inanırsınız veya inanmazsınız bu beni ilgilendirmez ama vicdanınızı elinize koymanızı rica ediyorum. İnsanlar dışarıdaki canlılara karşı çok acımasız.

Geçen yıl mobilyacı arkadaşımın kafasının etini yiyerek kedi-köpek evleri yaptırdım. Güzelce belirli noktalara koyduk, aradan 3 (üç) gün geçtikten sonra şerefsizin evlatları (çok afedersiniz) kırmışlar. Geçenlerde bir konu açmıştım var mı mobilyacı tanıdığı olan diye, maalesef şimdi de arkadaşıma söylemeye yüzüm olmuyor.

Uzatmada, wmaracından ne istiyorsun?: Wmaracından istediğim, her şehirden gönüllü arkadaşları bulup ve gönüllü olmak isteyenler her ay gerekiyorse minimum 10 (on) TL gibi bir ücret yatırıp yönetim ekibine ve yönetim ekibi de bu gönüllü arkadaşlara ihtiyacı olan mama, mama kabı, kedi-köpek evi vb. şeyleri gönderecek.

Uğraşması zor bir iş, aksaklıklarda çıkacaktır. Böyle disipli bir işi ise Wmaracı'nın kesinlikle yapabileceğine inanıyorum.

Katılırsınız veya katılmazsınız.
Saygılarımla
Tevfik AKTUNÇ
MustafaOzturk stroncow stepofall

kişi bu mesajı beğendi.

kişisel bloğ • tevfik.org
wmaraci
reklam

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
Üstad inan ki bende hayvanları çok seviyorum fakat sınav iş para ekmek derken böyle sorumlulukları yerine getiremiyorum ama sokakta bir canlı görsem direk gider ekmeğimden böler 1 parça veririm fakat bu bizim altımızdan kalkacağımız bir durum değil biraz para olması gerekli.

Biz sadece bir veya iki canlıya bakacak kadar durumumuz var.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com

Gaintagram Gaintagram "Kazandıkça Öde!" Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Instagram Web Otomasyon
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** İ**
  • Mesajlar 591
  • Beğeniler 116 / 190
  • Ticaret 24, (%100)
Böyle bir proje yerine, duyarlı webmasterların ayda 10 tlsini bulunduğu bölgedeki sokak hayvanları için harcaması daha sağlıklı olacaktır. Çünkü işin içine para girdiği an birçok sıkıntı başgösterebilir.

Birçok konumdan katılan kişiler mevcut, geçen sizlerin yazısında da görmüştüm Kayseriden yazan birkaç arkadaş olmuştu bu şekilde herkesin 10'ar tllik bir harcaması da büyük bir proje başlangıcı olabilir.

Örneğin ben İzmir'de aylık 10 tl sokak hayvanları için harcayacağım.
İzmirden 10 kişi olsa 100 TL toplamda sokak hayvanları için harcanmış olacak ve herkes vicdanı rahat olacak şekilde bunu kullanacak ve gönderdiği para için acaba diye düşünmeyecektir

• Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Satış Pazarlama
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 3623
  • Beğeniler 1125 / 1128
  • Ticaret 73, (%100)
KomanBeğrek davranışın gurur verici, fakat aylık 10 TL ödeyebilecek kişiler yönetim hesabına öder ise 2 sokak hayvanının karnını dahi doyurabilsek o bizler için kâr'dır.

Yanlış anlaşılmasın herkesin katılması zorunlu değil. Fakat disiplin açısından gönüllü olacak kişiler belirlenecek tarihte 10 TL yatırmalı diye şart konulmalı.
SENibrahim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

useranonimm useranonimm Kimlik Onayı Bekliyor Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / K
  • Meslek Editör
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 386
  • Beğeniler 276 / 118
  • Ticaret 47, (%100)
Zaten halihazırda böyle bir proje var. Dileyen 10 liralık kargo ücreti ödeyerek kedi evi alabilir.

https://www.adoremobilya.com/kedi-evim-adore-den
brkrtp stepofall

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
tevfikaktunc hocam o şekilde olmaz.

• Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Satış Pazarlama
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 3623
  • Beğeniler 1125 / 1128
  • Ticaret 73, (%100)
furkan35 dediğin de çok mantıklı geliyor, eğer yönetim de isterse güzel bir projeye imza atarız.

useranonimm evet Adore Mobilyayı çok taktir ediyorum, emeklerine sağlık. Fakat incelemiyorsunuz, geçen günde bahsettim. Maalesef stoklarında mevcut değil, Adore Mobilya'dan bir hanımefendi ile iletişime geçtim yakın zaman içerisinde tekrar üretime geçeceklerini söylediler.

• Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Satış Pazarlama
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 3623
  • Beğeniler 1125 / 1128
  • Ticaret 73, (%100)
KomanBeğrek olacak şekil nasıldır?

• Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
tevfikaktunc bilmiyorum hocam işte bilsem keşke.

denizbabasi denizbabasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1598
  • Beğeniler 659 / 572
  • Ticaret 56, (%100)
Hocam düşüncen çok güzel bir düşünce fakat bunu bir yere para yatırıp yapmak yerine herkesin bulunduğu yerde sokak hayvanları mevcut. Herkes elinden geldiğince üşenmeden onlar için bir şeyler yapabilir. Çok zor değil bir kutuyu dışını naylon kaplayıp içine eski bir battaniye koyarak bir canlıyı herkes ısıtabilir diye düşünüyorum. İlk önce yakınımızdakilere sahip çıkmalıyız.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al