freelance iş ilanları

Domain konusunda mahkemelik sorun!

18 Mesajlar 2.805 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

profdizayn profdizayn Paylaşmayı seven. Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Patron.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 379
  • Beğeniler 151 / 107
  • Ticaret 14, (%93)
Arkadaşlar merhaba şöyle bir sıkıntı var..

Şimdi web sitesi yaptırmak isteyen müşteri bize geldi ve sitesini yaptırmak istedi whatsapda konuşuldu siteye başlandı sitenin yüzde 70’i bittiği zaman ben vazgeçtim bana domainlerimi verin dedi.. kadının domaini isimsoyisimzeytuni.com ve zeytunihanim.com ... bize 1000 tl yollamıştı hem kaporasını istiyo hemde domainlerini.. domainleri biz aldık onun için ama kadın vazgeçti ne olacak şimdi? kadın yok mahkemeye vercem whatsapp kayıtlarımız var konuşmalarımızı savcıya göstercem diyor. Bu durumda türk mahkemesi ne yapabilir fikirlerinize ihtiyacımız var..

wmaraci
reklam

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
verin gitsin uğraşmaya değmez

wilddeath wilddeath WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek makina
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 8 / 13
  • Ticaret 2, (%100)
Sözleşme yok hic birsey yok sadece konusmalarınız var ve arada %70 bitmiş bir site. Mahkemeye versin bi şey cıkmaz bana gore siz parasını iade edin domain leri vermek vermemek size kalmış birsey sonucta parasını sen ödedin parasını verirse domain leri verirsin vermezse dediğim gibi sana kalmış
Devam edeyim aklimda kalmasın 😁
Siteleri ac sitelere satılık domain yaz sonuçta senin senden satın alsın domain leri madem ole yaptı boyle karsılık verebilirsin sirket olmadığı surece domain ler bi dondurma herhangi birsey yapamaz
Ben garanti bankasınla mahkemelik olmuştum domain için domain leri dondurdular mahkeme kararı ile sirket bunyesine aldılar ucrette vermediler.

PoineTR PoineTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 112 / 111
  • Ticaret 3, (%100)
O vazgeçtiyse Kapora yanar. Ve verilen kapora geri verilmez. Sözleşme mevcut mu?

wmaraci
wmaraci

firmabizde firmabizde WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 3 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
Eğer anlaşma sonrası işi geciktirme yapmışsanız, istenilen tasarımı eksik yapmışsanız, fatura kesmediyseniz, ''biz bunu istedik - siz bunu yaptınız'' gibi konuşma aranızda yaşanmışsa siz suçlu görünürsünüz. Uzlaşmaya gidin derim bence. Saygılar

Scripthanesi Scripthanesi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hafız
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 549
  • Beğeniler 164 / 96
  • Ticaret 9, (%100)
Hocam aslında bi ihtimal daha var . Siz ona yöneltin mahkeme hakkınızı . Yani anlaşılan su ki : sizi dolandırma amaçlı yapılmış bu işverme . O yüzden paramı vermezseniz ben sizi dava ederim diyebilirsiniz . Madem o şahıs Whatsapp gorusmelerini delil olarak kullaniyor sizde en baştaki anlaşma yaptığınız yerin ekran fotosunu alın . Çünkü şahsın kendi aklı fikri ve kişisel özgürlükleri ile yapmış olduğu anlaşmalar kabul görmekte . Böylelikle siz de ona dersiniz ki ; hakkımızda **************lık ve maddi tazminat davaları açacağım. Eminim ki işin hallolacaktir hocam .
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Kapora verilmez birkere, kaporanın amacı zaten bu tür cayma durumlarına karşı alınmasıdır. Madem geri verilecek kapora almanın bir mantığı kalmıyor. Mahkemeden aleyhinize birşey çıkacağını hiç sanmıyorum. Zaten ortada sözleşme yoksa hiç birşey çıkmaz. Kapanır gider bizim mahkemelerde bu konu.

Diğer yandan madem domainleri istiyor, verin domainlerini ama parayı vermem deyin o benim emeğimin kaporası deyin. Kaporayı geri verdikten sonra, almanın bir anlamı yok.

Örneğin bir araba için pazarlıl edersin dersinki ilandan kaldır arabayı, al sana 500 lirada kapora. Daha sonra sen aracı almaktan vaz geçersen kaporan yanar. Alamazsın. Çünkü kaporanın amacı zaten bu gibi cayma durumlarında kaporayı alan kişinin zararını bir nebze olsun gidermek içindir.

SefaCanDemir SefaCanDemir Front-End Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Front-End Developer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 234 / 472
  • Ticaret 12, (%100)
Düzgünce izah ettiniz mi peki? "Hanımefendi siz hem kaporayı hem de domainleri istiyorsunuz fakat domainleri satın alan benim, dolayısıyla ya kaporadan domain ücretlerini düşüp size kalanı vereceğim ya da domainleri vermeyeceğim." şeklinde ?

sefacandemir.com.tr

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Bencede hocam burada mağdur olunan sizsiniz.scriphanesi Hocama katılıyorum.

Bu arada domainler siizn üstünüze olduğundan mahkemeyede başvursa sizden alamaz wilddeath hocamın dediği gibi domainleri vermezseniz kimse size neden vermedin diyemez. Çünkü ortada bir marka hakkı yok.

Keşke böyle bir durum yaşamasaydınız. Allah kolaylık versin hocam inşallah en kısa zamanda anlaşabilirsiniz.
profdizayn Scripthanesi

kişi bu mesajı beğendi.

tugrayaldiz tugrayaldiz tugra.dev Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci, Web Developer
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 481
  • Beğeniler 98 / 140
  • Ticaret 10, (%100)
İşi yaptıran hem vazgeçiyor hemde verdiği kaporayla sizin kendi paranızla aldığınız domainleri istiyor? Yok öyle bi dünya hiç bişeyi vermeyin dava açsa bile kazanan taraf siz olursunuz büyük ihtimalle.
profdizayn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al