Merhabalar Tekno Tarzı Sitemin açılış hızı gerçekten çok uzun bunun hem ziyaretçi hemde google için kötü olduğunu biliyorum. Bundan dolayı sitemi hızlandırmam için yardım edebilirmisiniz? Mobilde yine iyi gösteriyor ama masaüstünde durum deişiyor. Öncelerden böyle değildi içerik girdikçe site yavaşlamaya başladı.

Şimdi ben şunları yapmayı planlıyorum; :)

• Bütün resimlerin boyutlarını küçülteceğim.

• Gereksiz resimleri kaldıracağım.

• Html CSS araştırıp gereksiz veya kullanmadığım yerleri sileceğim.

Yapmayı planladığım ama nasıl yapılacağını bilmediklerim; :confused:

• Resimleri nereden ve nasıl küçültebilirim?

• Tarayıcı önbellemeklemeyi nasıl kullanabilirim?

• Javascript veya css dosyalarını başka yere yükleyip oradan çekmeyi planlıyorum fakat bloggerdan nasıl yapabilirim?

• Sitemde gereksiz yerlerin olduğunu düşünüyorum sizce bu yerler nereler?

• Bazı css veya Javascript dosyaları gereksiz gibi duruyor sizce bunlar nereler?

• Temanında yavaşlatacağını düşünüyorum sitemde ki tasarıma uygun hızlı blogger teması var mı?

• Mobilde alt taraflarda her yazıdan sonra reklam çıkıyor bunu nasıl kaldırabilirim?

Yapmadan önce danışmak istediklerim; :rolleyes:

• Bloggerdan resimleri komple silsem resimelrin boyutunu küçültüp google drive ekleyip oradan url ile siteme eklesem yararı olur mu veya herhangi bir sorun çıkar mı?

• Sosyal medya yerini başka blogger açıp oradan frame ile çekmeyi planlıyorum sizce bunun faydası olur mu?

• Aşağıdaki kategoriler ve popüler yayınlar kısmı gereksiz mi?

• Menu kısmındaki Son yazılar kısmı fazlalık mı?

Farklı farklı konu açıp sizleri rahatsız etmek istemedim hız konusunda bütün sorularımı yazmaya çalıştım yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. :)
Bunların yanı sıra bana önerebileceğiniz konular var mıdır?:confused: