wmaraci reklam
lidertakipci

Ünlü haber sitesinin içeriğimi kopyalaması

26 Mesajlar 2.593 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Panda Panda ctrlpanda.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör - Blog Yazarı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad Ş** E**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 126 / 138
  • Ticaret 0, (%0)
Hiç bir şey yapılamaz. Koca shiftdelete.net'in içeriklerini haber siteleri durmadan çalıyor. Onlar bir şey yapamıyor. Kaldı ki koskoca şirketler ve bizlerden daha bilgililer.
main

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Panda Panda ctrlpanda.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör - Blog Yazarı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad Ş** E**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 126 / 138
  • Ticaret 0, (%0)
https://www.youtube.com/watch?v=U3TXFmvf1Mw

main main trdizin.net - Siteni Ekle Telefon Onaysız
  • Üyelik 24.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 984
  • Beğeniler 231 / 233
  • Ticaret 15, (%100)

Tantüni adlı üyeden alıntı

Hiç bir şey yapılamaz. Koca shiftdelete.net'in içeriklerini haber siteleri durmadan çalıyor. Onlar bir şey yapamıyor. Kaldı ki koskoca şirketler ve bizlerden daha bilgililer.

sonradan düzenleme yaparak kaynak url'yi aktif bir şekilde belirttiler. Bizi böyle takacaklarını düşünmüyorum fakat konuyu açma sebebim nasıl bir rica maili yollayarak konuyu bildirip hakkımı arayabilirim. Hakkımı aramakta yasal yollara bu tarz bir şey için zaten başvurmam hak talep edemem ama etik bir şey değil sonuçta. Attığım mailde bunu belirttim bakalım dönüş yapacaklar mı. İnternet de arattığımda zaten daha öncesinde aynı haber sitesi bu tarz bir şey yapmış.

kadir70 kadir70 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci - Grafiker
  • Konum Konya
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 1 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Reklamını yap geç haberim yazım şu mecra da yayınlandı tarzında diğer türlü bir şey elde edemezsin. meyvesini yemeye bak

wmaraci
wmaraci

tevfikkavil tevfikkavil Girişimci Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 7 / 138
  • Ticaret 11, (%100)

main adlı üyeden alıntı

Ciddi emek hırsızlığıdır bu rica manasında bir mail attım. Kaynak ekleme konusunda.

Malesef ki

Böyle bir durum olsa güzel olurdu.

Yazılan yazıların kopyalanması izinsiz kaynak gösterilmeden yayınlanması ciddi bir emek hırsızlığıdır. Google' ında 5 gün önce yazılan yazıyı başkası tarafından dün yeniden yazılmasına göz yumup bizi arkaya atıp haber sitesini öne çıkarmış. :) Cidden güzel algoritmaları var.

Google'nin yapay zekaya sahip algoritması maalesef kullanıcıların en çok ziyaret ettiği ve aradığını bulduğu siteyi üste çıkarıyor. Sizin paylaştığınız bir yazı çok ziyaretçi çekmemiş ve o yazıda çok uzun süre kalmamış galiba. Dediğiniz haber sitesi araya bir şeyler serperek paylaşmış. Bu yazıya gelen ziyaretçi fazla olmuş ve o yazının okunma süresi yani sayfada kalma süresi sizden daha çoksa maalesef o dediğiniz haber sitesini üste çıkarıyor. Sizinkini geri atıyor.

Marker Marker Lead Developer Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Lead Developer
  • Konum ABD
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 74 / 82
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşım çözüm olarak Copyprotect kullanabilirsin. Üşünmez içeriği yazarak ekler bu tartışılır. Benim başıma gelen sorunlarda biri bu, The Wall Street Journal ve LifeHacker ortaklığında ücretli içeriklerini (text, plugins, images) kendim haber portalımda yayınlıyordum. Sözleşme içeriğinde zaten belirtiyordu; içeriklerin farklı kanallarda görüntülenmesi ve yoruma açık olması telif haklarından cayma sebebi oluşturmamaktadır. WSJ'nin ek bi özelliği premium içerikli haberlerini fazla kopyalayamazlar hatta hiçbir şekilde kopyalamazlar "Reuters, The New York Times vb.) sitelerde görmen normal. İçerikleri Görselleri Gettyİmages tarafından süpervisör çalışanları içerikleri hazırladıkları için paylaşılan her türlü içerik telif hakları ile saklanıyor. Bu şekilde yasal çalışma yürütüyorsan hakkını savunabilirsin. Her zaman söylediğim biz söz vardır şu ülkde.
Yasal bir hakkım olmasını istiyorum "YASAL" olarak! İyi forumlar.

birhabervar birhabervar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 169 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
Benim başıma da böyle bir şey geldi. Yine Türkiye'nin basılı gazetesi de olan büyük haber sitelerinden biri içeriğimi tek kelime dahi değiştirmeden aldı. Önce rica maili attım 2 gün cevap bile gelmedi. Ardından whatsapp ihbar hattına "elimde hırsızlık görüntüleri var ilgilenir misiniz" diye mesaj attım. "İlgileniriz ama etik gereği ödeme yapmıyoruz" dediler.

Ben de, "ödeme istemiyorum bu ahlaksızlığı herkes öğrenmeli haber yapsanız yeter" diye yazdım. Gönderin dedikten sonra safya ss'lerini tarih kısmını içerisine alacak şekilde gönderdim. Sonra da mailime cevap yazılmadığı için böyle bir yol seçtiğimi söyledim.

5 dakika içerisinde aktif link verdiler.
main

kişi bu mesajı beğendi.

tasarimturkey tasarimturkey Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 2 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Aslında sevinmelisin kaynak göstermese bile google o içeriğin sana ait olduğunu anlar ve siten daha fazla değerlenir.

• Üyelik 24.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 984
  • Beğeniler 231 / 233
  • Ticaret 15, (%100)

silkroand adlı üyeden alıntı

Aslında sevinmelisin kaynak göstermese bile google o içeriğin sana ait olduğunu anlar ve siten daha fazla değerlenir.

1k tekil hitim 150 ye düştü sevinmeli miyim? :)

birhabervar adlı üyeden alıntı

Benim başıma da böyle bir şey geldi. Yine Türkiye'nin basılı gazetesi de olan büyük haber sitelerinden biri içeriğimi tek kelime dahi değiştirmeden aldı. Önce rica maili attım 2 gün cevap bile gelmedi. Ardından whatsapp ihbar hattına "elimde hırsızlık görüntüleri var ilgilenir misiniz" diye mesaj attım. "İlgileniriz ama etik gereği ödeme yapmıyoruz" dediler.

Ben de, "ödeme istemiyorum bu ahlaksızlığı herkes öğrenmeli haber yapsanız yeter" diye yazdım. Gönderin dedikten sonra safya ss'lerini tarih kısmını içerisine alacak şekilde gönderdim. Sonra da mailime cevap yazılmadığı için böyle bir yol seçtiğimi söyledim.

5 dakika içerisinde aktif link verdiler.

olmadı bende böyle yapacağım.

• Üyelik 24.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 984
  • Beğeniler 231 / 233
  • Ticaret 15, (%100)
konuma yazmıştınız. Son olarak ne oldu güncellemek istedim. Öncelikle bu emek hırsızlığını yapan Hürriyet sitesidir. Dönüş yapılmadı, bende sitelerinde o yazının altına üye olarak yorum yaptım. Sitemden alınmıştır, kaynak belirtmeden paylaşılmış bu emek hırsızlığıdır diye yazdım. Lütfen kaynak belirterek (aktif link) düzenlemenizi istiyorum diye yazı gönderdim. 1 2 saat kadar oldu. Şimdi linke girdiğimde kategoriye yönlendiriyor. Yazı kaldırılmış
UNKEF birhabervar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al