wmaraci reklam

Sol alt karın ağrısı neden olur ve nasıl geçer?

23 Mesajlar 2.843 Okunma
wmaraci reklam

Ngin Ngin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Geliştirici
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 333
  • Beğeniler 14 / 33
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba,

Kurban bayramının bitiminden bu yana sol alt karın bölgemde ağrı var. Bayramda salgın kaynaklı bağırsak enfeksiyonu geçirdim bunda ağrılar iki taraflıydı ama doktorun izinli olmasından dolayı görünemedim.

Ağrı kesilmek bilmeyince en son Aralık ayında İç hastalıkları doktoruna göründüm. Kan ve idrar tahlili istedi. Kan ve idrar tahliline bakarak enfeksiyon olmadığını yırtık vs. olması ihtimaline karşı ultrason çektirmemi söyledi.

Ultrasonu ise sırayı 1 ay sonraya verdikleri için 1 ay bekleyip Ocak ayında çektirdim. Ultrason raporunda herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadığını ama gaz nedeniyle bağırsak ve pankreasın görüntülenemediği yazıyordu. Raporu doktora götürdüm bakıp bir sorun olmadığını söyledi.

Bilgisi olan varsa belki aşağıdaki nedenler ile sorunu tespit edebilir.

*Ağrı genellikle otururken başlıyor.
*Sıcak su torbası uyguladığımda ağrı artıyor ve yayılıyor.
*Ağrıyan bölge doktor muayenesinde vs. el ile bastırıldığında acı vs. olmuyor ama karın kaslarını sıkıp el ile hafif baskı uygulayınca/daire çizme hareketi yapınca ağrıyan bölgede hafif bir acı oluşuyor.

Bugün tam 5 ay olmuş ama daha geçmedi ve ultrasonda da bir şey çıkmadı iyice kafaya takmaya başladım ciddi bir şey olabilir mi diye.

Sizce sorun neyden kaynaklanmakta ve bunu nasıl çözerim?

wmaraci
reklam

Ersen16 Ersen16 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Bilişim Sektörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 72 / 35
  • Ticaret 4, (%100)
internette yazılan hiçbir tavsiyeyi uygulamayıp gerekirse defalarcada olsa doktora görünmeni tavsiye ediyorum.
sağlık bu şakaya gelmez
ulas

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Geliştirici
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 333
  • Beğeniler 14 / 33
  • Ticaret 1, (%100)
Ersen16 haklısın fakat gitmediğim doktor kalmadı. İç hastalıklarından tut nörolojiye kadar hepsine gittim. Hepsi sorun yok diyor. Burada belki daha önce benzer bir durum yaşayan vardır ve nasıl çözdü diye sormak için yazdım.

Ygtgnn Ygtgnn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Kuyumcu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 129 / 120
  • Ticaret 9, (%100)
Ngin hocam genel cerrahi doktoruna göründünüz mü? Geçmiş olsun

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Geliştirici
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 333
  • Beğeniler 14 / 33
  • Ticaret 1, (%100)
Ygtgnn teşekkürler. Göründüm fakat o da bir sorun olmadığını söyledi. Bir türlü çözüm bulamadım.

glockmae glockmae Hoop biraderim! Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Avare
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** Ç**
  • Mesajlar 401
  • Beğeniler 0 / 207
  • Ticaret 8, (%100)
Başka doktorada git tek doktorla kalma. Aynı gecede iki doktora gittim birisi gastrit dedi eve yolladı diğeri apandisit olabilir dedi ve tomografiye yolladı, sonra ameliyat oldum :D :D

dost1313 dost1313 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 6 / 74
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam apandisit diyecem de, apandisit olsa çoktan patlamıştı. Size tavsiyem özel hastanede bı görünün ciddi birşey olabilir

• Üyelik 26.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Geliştirici
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 333
  • Beğeniler 14 / 33
  • Ticaret 1, (%100)
glockmae 5 ayda en az 10 farklı doktora gittim çoğu başından savıyor. Geçmiş olsun bu arada. Sorun neymiş peki?

dost1313 Yırtılmadan şüpheleniyorum ama ultrasonda bütünlük korunuyor yazmışlar. Gitmediğim bir özel hastane kalmıştı oraya da giderim yakında. :D

semihsadi semihsadi www.onlinetahta.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Kurucu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 25 / 66
  • Ticaret 0, (%0)
Şimdi aslan kardeşim bunun farklı sebepleri olur. Meteospsymyl kapsül vat. Bunu günde yemeklerden önce kullan. Üç gün kullan. Ağrı olduğu zaman. Faydası olursa ilacı ağrı oldukça alabilirsin. Gaz giderici ve spazm çözücudur.

İkinci sebep solda olması dolayısı ile erkeklerin bir çoğunda görülen vearikoseldir. Bunu da üroloji doktoruna giderek öğrenebilirsin. Ağrı herkeste olmaz. Bazı insanlarda olur. urolojiye gidersen ultrasonda çıkacaktır. Elle muayene de de kendini belli edebilir. Eğer varikosel çıkarsa sıcaklık uygulama.

Böbrek taşı olabilir. Sırt tarafında böbreklere de ağrı vuruyorda sebep odur bol su içip ziplamak gerekir. Taş buyukse ameliyat ister. İlaç vermidon hap 75mg

Kas gevşetici kullandığında gecerse kas problemi olabilir. İlaç meloxfort

Son olarak enfeksiyondan olur. Cipro kullanacaksınız eğer enfeksiyon görülürse .

http://onlinetahta.com -> Canlı Dershane- Video Dershane-Uzaktan Eğitim

glockmae glockmae Hoop biraderim! Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Avare
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** Ç**
  • Mesajlar 401
  • Beğeniler 0 / 207
  • Ticaret 8, (%100)
Ngin Apandisim patlayacakmış az kaldı, yerde yuvarlanıyordum halıda en son gitmeden önce. Kulak Ağrısı, Karın ağrısı gibi değil sanki karnınıza bıçak sokuyorlar gibiydi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al