wmaraci reklam
lidertakipci

Alıntı Haber Yayınlamak Ne Kadar Doğru?

6 Mesajlar 863 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

86314 86314 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 11.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 495
  • Beğeniler 53 / 52
  • Ticaret 0, (%0)
Sizlerde tahmin ediyorsunuz ki...
Haber ajansları, tv haber merkezlerine ve internet haber sitelerine kendi haberlerini belirli ödeme karşılığında her ay ya da her yıl satıyor.
Ancak yeni başlayan haber siteleri henüz kazanç elde edemedikleri için, ajanslara başvuru yaparak haber satın alamıyorlar.

Bu nedenle ajanslara ait haberleri ajans adını kaynak göstererek kendi haber sitelerinde yayınlamasında bir sakınca var mıdır?

wmaraci
reklam

oyunkral26 oyunkral26 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Medikal
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 20 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam haber işleri ile çok uğraşmış biri olarak söylüyorum. Haber ajansları çok pahalı ve sizi dikkate almaları da yine ona bağlı. Onun dışında haber sitelerinden özellikle gazete ve ajanslardan haberi haberin ilk paragrafını alıp altına da haberin direk linkini koyarak yayınlayabilirsiniz.

Lakin hit için benim tavsiyem haberleri okuyup anladıklarınızdan özgün bir haber çıkarmanızdır.
86314

kişi bu mesajı beğendi.

AllyBey AllyBey WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 412
  • Beğeniler 60 / 116
  • Ticaret 0, (%0)
gurur, hak hukuk yaparsan aç kalırsın. Ölümüne çalacaksın içeriği. Kelimelerin arasına bi kaç ek kelime ekle paylaş. Piyasada 50 bin haber sitesi varsa 49.900 tanesi birbirinden alıntıdır.
86314

kişi bu mesajı beğendi.

Juve Juve Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek On Page Seo/Wordpress
  • Konum Adana
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 0 / 30
  • Ticaret 14, (%79)
Ajanslardan haber almanız bana göre mantıksız çünki herkese aynı haber servis ediliyor. Siz haberleri takip edip mantıklı bir özgün makale çıkarmanız daha yararlı olacaktır.
86314

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

86314 86314 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 11.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 495
  • Beğeniler 53 / 52
  • Ticaret 0, (%0)
Kısaca özgün başlık ve özgün içerik daha sağlıklı olur.

Paratic Paratic WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 163
  • Ticaret 0, (%0)
Piyasada'ki 50 bin haber sitesinin, 49.900 tanesi birbirinden alıntı olduğu için 20 yıldır ülkemizde hep aynı haber sitelerini görüyoruz. Ancak devir değişiyor. Zamanla alanında uzmanlaşmış kaliteli içerik ve özgün içerik üreten yeni haber siteleri eskilerin pabuçunu dama atacaktır.

Google yeniliği her zaman sever, ancak Türk webmaster'ların özgünlük mantalitelerinde bana göre hata var. İyi olan, gerçekten emek harcanarak, kafa patlatılarak, üzerine para ve zaman harcanan projeler tutuyor. Bir heves açılanlar, bir heves yok oluyor.

Sorununuzun tam cevabına gelecek olursak. Zaten Google'ın elinde mevcut haber ajanslarından alınan içerikleri servis eden 15 dev haber sitesi var. Sizi neden 16. site yapsın? Eğer açtığınız alanda özgün haber, içerik servis edemeyecekseniz o alana neden site açıyorsunuz?

Yani mevzu günde 100 haber girmek değil, 2 girecek gücünüz varsa 2 içeriklik site açıp, o alanda hakkını vermek daha doğru diye düşünüyorum. Sadece sizin sorunuz için değil, tüm genç webmaster kardeşlerimiz için yazdım.

İyi geceler.
Turkrehber

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al