Merhaba, bir kaç ay önce açtığım siteme kaliteli makalaler yazmaya özen gösterdim, bazı yazılarım ilk sayfada 1.sırada hatta. Neyse son iki aydır bir alexa olayları oldu, site de benim gibi mağdurlar oldu. Alexa sıralamaları çok yükseldi. 2 ay önce 27 bin 30 bin sıralamalarında geziyorken, son 2 buçuk ayda çok büyük bir yükseliş başladı. 92 bin tr sıralamasına geriledim. Global sıralamada zaten facia. 1.300.000 sıralamalarında iken şuan 2.5 milyon civarına doğru geldi.

İlk aklıma gelen şey arkadaşların da belirttiği gibi google kuralları değişti bu yüzden siteler bu etkiye kapıldı.

İkinci gelen şey ise anti-seo çalışması yapılması. Backlinklere bakıyorum, öyle bir sıkıntı yok ama ben yanlış yere de bakıyor olabilirim. Bu konuda detaylı bir bilgim yok. Bu yüzden sizlere danışmaya karar verdim, internetteki yazıları okudum yine de yeterli bilgiye ulaşamadım.

Sormak istediğim şey şu, anti- seo daha detaylı nasıl anlaşılır, yöntemleri nelerdir, ne gibi önlemler alınabilir? Yöntemler hakkında daha detaylı bilgi nasıl alabiliriz?

Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.