wmaraci reklam
lidertakipci

Bilindik Bir Alan Adını Almak

39 Mesajlar 3.982 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

theCrawLe theCrawLe mobiluzman.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Muhasebe Uzmanı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 2481
  • Beğeniler 615 / 614
  • Ticaret 12, (%100)
ErdeM Konuyla ne alaka siz gidip qweqdasfwa şeklinde domain alabilirsiniz. Domainin önemi olmasa domain pazarı oluşmazdı siz bildiğiniz gibi yapın konuya bu şekilde dalmanız mantıksız geldi.

⭐ mobil uzman⭐
wmaraci
reklam

ErdeM ErdeM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek web
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 34 / 51
  • Ticaret 6, (%100)
Domain önemi bul.com olsa tartışabilirdik. Bulurum kelimesinin değerli kılan yanı nerede?

Bulurum yazınca 2-3 tane youtube şarkısı çıkıyor ilk sayfada siz domain öneminden bahsediyorsunuz. Kim google'a bulurum yazar? yazmayacaksa önemi nereden geliyor?

Sizin kafanıza göre haber nokta com un sıradan bir haber sitesi değil ilk 50 de olması gerekiyordu ilk 100 de bile değil. Aynı şekil zirveye oynaması gereken tatil nokta netin Alexası bile yok.

Tutmuş Projelerin domaini marka olur, domain alırım ordan yürürürüm mantığı yok maalesef. Herkesin bildiği çok popüler sitelerin hangisinde domain avantajı var?

Son olarak tabiki ben bidiğim gibi yapıyorum fakat görüşlerimi sizin tabirinizde oraya buraya 'dalmadan' belirtemeyeceksem/sek forumun amacı nedir?

• Üyelik 30.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Muhasebe Uzmanı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 2481
  • Beğeniler 615 / 614
  • Ticaret 12, (%100)
ErdeM Ben anlamadım sizin söylediğin bir kelimesini bile lütfen konuyu değiştirmeyin benim sorunuma çözüm getirecek bir öneriniz varsa eğer fikir verin yoksa ondan bir şey çıkmaz şu şöyle alexası yok google bulurum yazdım gelmedi.

Bulurum.com 118 80 in kurucularına ait firma rehberidir. Tv reklamları dönmektedir. ilk 100 de yok olduğunu nereden çıkardınız. Tatil.com için alexası yok demişsiniz alexasının olmadığını nerden çıkardınız Tr 783 sırada. Görüşlerinizi yapın fakat burada bir konu hakkında fikir almaya çalışıyorum ben siz girip gereksiz ne gerek var alma yapma gibi giriyorsunuz direk konuya. Demek istediğimi anladıysanız sıkıntı yok.

⭐ mobil uzman⭐

• Üyelik 05.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek web
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 34 / 51
  • Ticaret 6, (%100)
Dostum sen şaka mısın :D Milletin tutmuş projelerinden özenti/yan sanayi site ile başarı elde edilmez.(Aynı isim ile) Bir üstteki mesajımda ondan bahsediyorum sen adamların 11880 e ait firma diyorsun. Bunun onların bulurum ismiyle ilgisi yok daskdag.com da olsa adamların durumu aynı olacaktı.

Hiç bir yazdığımı daha okumayı becerememişsin Hukuk mücadelesinden bahsediyorsun.

-ilk 100 de olmayan haber nokta com,
-Tatil nokta com demedim net dedim.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Muhasebe Uzmanı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 2481
  • Beğeniler 615 / 614
  • Ticaret 12, (%100)
ErdeM Yan sanayi site olduğunu nereden çıkardın dostum sen benim bu alan adı ile ne yapacağımı bilmeden ?

Tatil net aktif bir alan adı bile değil neyden bahsediyorsun sen ? ben belki yanlışlıkla yazdın diye .com uzantısını söyledim.
ilk 100 de değil dediğin domain için çalışma yapılıyor şuanda zaten.

Bence sen boş boş konuşma işine bak. Burada alaycı tavırlar sergileyerek hareket etme hepiniz iyi biliyorsunuz biz bir şey bilmiyoruz tamam.

⭐ mobil uzman⭐

• Üyelik 05.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek web
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 34 / 51
  • Ticaret 6, (%100)
Eğer siz, wmaraci. co, ***.co, trendyol.co ya da başka uzantı gibi bir domain alıp site kuracağım diyorsanız bu yan sanayi/özenti sitedir. Bahsettiğiniz kelimenin yalın haliyle bir değeri ve önemi yok.

Son mesajımdır, iyi forumlar.

• Üyelik 30.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Muhasebe Uzmanı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 2481
  • Beğeniler 615 / 614
  • Ticaret 12, (%100)
ErdeM

wmaraci/co ***/co trendyol/co alıp aynı sektörde site yaparsan yan sanayi / özenti site olur.

Şöyle de bir mantık yürütmeni isterim bir kelimenin .com uzantısı alındıysa diğer uzantılarını almayacak mı insanlar ?

Bunu istediği gibi projelendirdiğinde .com ile özenti mi olacak yaptığı iş. o zaman diğer uzantılar kaldırılsın.

⭐ mobil uzman⭐

• Üyelik 05.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek web
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 34 / 51
  • Ticaret 6, (%100)
Site üzerinden o isim popüler olduysa evet tam dediğim gibi olur. Genel oluşturulmuş/türetilmiş keyword vb. kelimelerden bahsetmediğimi biliyorsundur umarım.

Bana site ile markalaşmış bir domainin başka uzantısı ile site örnek verebilir misin? Jeneriklerden bahsetmiyorum.

Benim defalarca bahsettiğim, üzerinde durduğum fakat sizin anlamadığınız konunun özeti şu;
o sitelerin sihri domainde değil içerik ve pazarlamanın sonucudur.

O domainin yalın haliyle hiç bir değeri yok ve bu kadar hukuk mücadelesi vs girmeye baş ağrıtmaya gerek olmadığıdır.

• Üyelik 30.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Muhasebe Uzmanı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 2481
  • Beğeniler 615 / 614
  • Ticaret 12, (%100)
ErdeM sizin dediğinizi anlıyorum ben.

araba / bilet / tatil / .com olsa anlamlı fakat bu fiil bir anlam ifade etmiyor tek başına arama hacmi yok ancak içerik ve reklam ile markalaşmış bir site morhipo/ mado gibi alan adı o şekilde değer kazanmış farkındayım bunun. Fakat benim istediğim alan adı bu kısa akılda kalıcı bir alan adı özenti gibi gözükecek .com olmadığı için bununda farkındayım.

Yapacağım proje gezilecek yerler ve mekanların tanıtımı yapılacak makaleler ve görseller ile desteklenecek.

Bilmiyorum bana göre değerli bir alan adı akılda kalıcı. Farklı alan adları arayışı içerisindeyim fakat bu alan adını da kayıt ettim boşta olduğu için.

⭐ mobil uzman⭐
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al