wmaraci reklam
lidertakipci

Windows 8 Artık TÜRKÇE! ( Ön izlemeleri kendim ekledim )

12 Mesajlar 2.858 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Emreee Emreee Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Mesajlar 564
  • Beğeniler 160 / 115
  • Ticaret 0, (%0)
Uzun zamandır takipe aldığım konulardan biri haline geldi. İşte Windows 8 Türkçe

Metro Arayüz:

Havadurumu görünümü:

wmaraci
reklam

Bugras Bugras WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek M.I.S
  • Mesajlar 771
  • Beğeniler 75 / 73
  • Ticaret 0, (%0)
Evet Türkçe sürümü ücretsiz olarak burada yayınlandı dilerseniz indirebilirsiniz.

Karyotip Karyotip .... Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Sağlık Çalışanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** E**
  • Mesajlar 1479
  • Beğeniler 312 / 379
  • Ticaret 42, (%100)
2013 yılına girerken hazır olur erken bence.:)

sosyalme.com

• Üyelik 19.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Mesajlar 564
  • Beğeniler 160 / 115
  • Ticaret 0, (%0)

Karyotip adlı üyeden alıntı

2013 yılına girerken hazır olur erken bence.:)

İlerde sorunları bilinçli şekilde halletmem için test ediyorum :) erken olduğunun farkındayım ;)

wmaraci
wmaraci

erkin70 erkin70 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Basın-Yayın
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 1 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Denemek lazım 7 yede yeni yeni alışmıştık
ibrahimyzr

kişi bu mesajı beğendi.

ibrahimyzr ibrahimyzr Şizofrenik Bir Problem ~ Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 224 / 53
  • Ticaret 0, (%0)
hele tam olarak çıksın öyle yüklemeyi düşünüyorum :)
kullananan bir kaç kişiye sordum güzelmiş :)
tabi benim bilgisayar kaldırır mı orası malum işte :D

yakında...

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1011
  • Ticaret 3, (%100)
Kullanan arkadaşlar nasıl hızlımı windows 8, 7 ye göre :)

shmstyrn shmstyrn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Blog Yazarı + Tasarımcı
  • Mesajlar 613
  • Beğeniler 5 / 48
  • Ticaret 1, (%100)
arkadaşlar sanal bi şekilde kurabilir miyim
örngn VMware gibi bir sanal pcye kuramak istesem

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

Buğra adlı üyeden alıntı

Evet Türkçe sürümü ücretsiz olarak burada yayınlandı dilerseniz indirebilirsiniz.

Kendinize ait olmayan bir yazıya kaynak belirtelim lütfen... :)

Windows kategorisinde paylaşmıştım.
"Windows 8 Release Preview hazır, indirin" http://wmaraci.com/forum/windows/windows-8-release-preview-hazir-indirin-38599.html
Emreee

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Mesajlar 564
  • Beğeniler 160 / 115
  • Ticaret 0, (%0)

Atakan adlı üyeden alıntı

Kendinize ait olmayan bir yazıya kaynak belirtelim lütfen... :)

Windows kategorisinde paylaşmıştım.
"Windows 8 Release Preview hazır, indirin" http://wmaraci.com/forum/windows/windows-8-release-preview-hazir-indirin-38599.html

Çocuk kendi sitesinde "kayna göstermeden" birşeyler paykalıyor. kaldı burada kaynak gösterecek :) Emek hırsızlığı başkada birşey değil. Teşekkür ederim.

melankolia adlı üyeden alıntı

Kullanan arkadaşlar nasıl hızlımı windows 8, 7 ye göre :)

Şuan Ön izleme olduğu için kesin bir şey söylenemez fakat kullanımıma göre internet hızım 1,800 KBS/sn yükseldiğini farkettim. Oyunlar (online) konusunda pek fazla sıcak kanlı değilim. Oyun oynamadığım için kesin bir şey söyleyemem. Şuan Metin2 oyununu çalıştırırken hata veriyor. Bunun nedenide uyumluluk modundan kaynaklanıyor. Onuda XP 'ye göre ayarlayınca sorun ortadan kalkıyor.

shmstyrn adlı üyeden alıntı

arkadaşlar sanal bi şekilde kurabilir miyim
örngn VMware gibi bir sanal pcye kuramak istesem

Evet dediğiniz mümkün Windows 8'i sanal olarak kurmak için

1- ilk olarak SSD oluşturacağız Başlat'tan Denetim Masasını Seçin ([COLOR=#FF0000][B]Resim[/COLOR] 1)[/B]

- Denetim Masasın'dan Sistem ve [COLOR=#FF0000][B]Güvenliğe[/COLOR][/B](Resim 2) ve ardından Yönetimsel Araçlar alt katagorisinden Sabit disk bölümleri oluştur ve biçimlendire tıklayın.(Resim 3)

2 - Disk yönetimi açıldıktan sonra menüsünden Eylem sekmesinden oradan SSD oluştur'a tıklıyoruz. (Resim 4)

- Açılan ufak pencerede ssd'nin oluşturulacağı konumu, gözat diyerek seçiyoruz.. ve isimine mümkün olan en kısa ismi veriyoruz. ben D: Sürücüsünü seçtim ve ismini win8 yaptım. (D:/win8.vhd)
sonra megabyte olarak en az 15000 yazıp seçili olan sabit boyutlu seçeneğine hiç ellemeden tamam diyoruz ve diskimizin oluşmasını bekliyoruz (Resim 5)

- Disk yönetimi'ne döndüğümüzde aşağıdan biçimlenmemiş olarak sanal diskimiz gözüküyor burada yeşil disk simgeli olan yere sağ tıklayıp diski başlat diyoruz. (Resim 6)

- Gelen ufak pencereden hiçbirşeye ellemeden tamam diyoruz (Resim 7)

- Oluşan ayrılmamış siyah şeritli alana sağ tıklayıp yeni basit birimi seçiyoruz. (Resim 8)

- Açılan pencerede Resim 9'a kadar ileri'ye tıklayın. Gelen pencerede birim etiketine tıpkı benim yazdığım gibi bir isim verin ben sistem disk'i olduğu için Windows 8 yazdım. . sonrasında hiçbir değişiklik yapmadan, ileri ve son deyin.. ( Resim 9 )

- Diskimiz bilgisayara bağlandı.. ( Resim 10 )

3- Şimdi hazırlamış olduğumuz usb/dvd'Ye yazılı sistemimizi bilgisayara takıyoruz ve bios boot ayarlarını yapıp kurulumumuza geçiyoruz..

- Kurulum dil penceresindeyken türkçe saat ve klavye seçeneklerini seçiyoruz ve ilerliyoruz. (Resim 13)

- ilerledikten sonra Bilgisayarı onar, Şimdi yükle seçenekleri ekrana geliyor tam bu ekrandayken Shift+F10 tuş kombinasyonuyla Komut penceresini açıyoruz. Açılan pencereye diskpart yazıp enterlıyoruz (Resim 11)

- Diskpart başladıktan sonra, "list disk" komutunu yazıyoruz.(Resim 12)

- Şimdi aşağıya listelenen seçeceğimiz disklerden sizin hard diskiniz hangi numarada ise o numaralı diskimizi yazıyoruz benim diskim 0 olduğu için ben 0'ı kullanmak zorundayım.. " select disk 0 " komutunu vererek diskimi seçtim, unutmayın buradaki 0 sizin hard disk numaralandırmasına göre yazılacak 1'se 1, 2 ise 2 diye.(Resim 12)

- Sanal diskimizi kaydettiğimiz yol'un nerede olduğunu görmek için " List vol " komutunu veriyoruz. benim kaydettiğim yer D:'de gözüküyor sizin ki neredeyse onu aklınızda tutun ve yerini göstermek için " select vdisk file=[COLOR=#ff0000]D:\win8.vhd [/COLOR]" komutunu girin kırmızılı alan sizin sanal diskinizin yerine göre girilecektir. sanal diskinizin uzantısı .vhd'​ yi eklemeyi unutmayın.(Resim 12)

- Ve son olarak " attach vdisk" komutu vererek sanal diskinizi bağlayın.(Resim 12)

- Dilerseniz tekrar " List vol " Komut vererek sanal diskinizin bağlı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. etiketlediğim windows 8 ismiyle resimde görebilirsiniz. (Resim 12) komut işleminiz bittiyse. komut penceresini kapatabilirsiniz.

- Kurulum penceresine dönerek Şimdi yükle (install now) seçeneğini seçip ilerleyin. . disk bölümüne kadar geldiğinizde sanal diskiniz hangisiyse onu seçip, altta beliren bu diske windows kurulamaz uyarısına aldırış etmeden ilerliyoruz. .(Resim 15) ve bilinen şekilde kurulumumuza devam ediyoruz..

Ve artık sanal disk üzerinden çalışan bir sisteminiz var hayırlı olsun...

Adımlarını izlemeniz yeterli olacaktır. -Kaynak-olarak belirtelim :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al