wmaraci reklam

Web Yazılımı Bitiyor Mu?

22 Mesajlar 3.462 Okunma
wmaraci reklam

UmutWare UmutWare Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Ögrenci & Yazılım
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad U** M**
  • Mesajlar 482
  • Beğeniler 26 / 80
  • Ticaret 3, (%100)

MuratKa adlı üyeden alıntı

yazdıklarınızın hepsi doğru neredeyse.. Ben yaklaşık olarak 10 yıldır web sitesi işleriyle uğraşıyorum buna rağmen upload hızım fazla olsa youtube yönlenirdim :) 1 GB'lık dosyayı 5-6 saatte upload edince insan fıtık oluyor vaz geçiyor

sanal makineler ile bunu çözebilirdiniz :)
EvilBozkurt

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

EvilBozkurt EvilBozkurt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karaman
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 38 / 37
  • Ticaret 0, (%0)

Gopher adlı üyeden alıntı

Web yazılımı bitmiyor. pazarlama teknikleri gelişiyor. Bahsettiğiniz kendi siteni kur olayını kullanan insanlar istedikleri özellikleri bulamayınca farklı sistemlere yöneleceklerdir. İşte o zaman siz devreye gireceksiniz.

Ayrıca;

Buradaki olay, ürününüzü veya yeteneğinizi pazarlıyor musunuz? Nasıl pazarlıyorsunuz? Hani derler ya balı iyi olanın sineği bağdattan gelir. Bu lafa hep gülerim. Böyle bir şey yok arkadaşım. Sene oldu 2018 her sektörde rekabet var. Yazılımda yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız bir pazarlama stratejisi geliştirmelisiniz veya bu konuda yardım almalısınız.

bol şans.

Öyle diyorsunuz yani hocam hmm Yani demek istediğiniz aslında webmasterler halen iş yapıyor ama ortada çok fazla webmaster olduğu için "veya kendini öyle sanan" bir fark yaratamayanların işsiz kalacağı mı? :) Aslında çoğu işte böyledir ama işin tamamen büyük firmalara yönelmesinden korkmuştum.

MehmetMasa MehmetMasa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)
EvilBozkurt Hocam ne yapabilirler? Link çıkarlar, tanıtım yazısı verirler, dost site diyip hit yönlendirirler. Sizcede 1 siteden link alınca ilk sıraya gelicek kadar basit mi google algoritması? Bir algoritma var ve ben bu algoritmanın ülke bazlı olduğunu düşünmüyorum ve ilk defa sizden duydum.
Her şeyi geçtim iyi dediğiniz siteler kaç kişiyi taşıyabilir ki? Binlerce sektör milyonlarca site var.
Şuan parayı basınca haber siteleri de sana tanıtım yazısı verip reklamını yapar ama iş burdada bitmiyor.
Araştırmanızı öneriyorum eğer araştırmayı sevmeyen veya her okuğuna inanan ve denemeyen biriyseniz yeni bir iş düşünebilirsiniz.
Daha fazla yazmıcam iyi forumlar.

• Üyelik 20.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karaman
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 38 / 37
  • Ticaret 0, (%0)
mehmetmasa Öncelikle hocam ilk defa benden duyduysanız bu konuyu siz araştırmayı sevmeyen bir insana benziyor gibisiniz. Daha fazla cevap vermeyeceğim lafını da anlayamadım bu ne kadar hadsiz bir laf böyle. 2 Adet e-seo üzerine yapılan 1-2 saatlik video izledim ki bunu yapan firmalar gerçekten kaliteli firmalar. Son olarak Webtures gibi seo şirketlerinin 1 adet siteden var olduklarını düşünüyor olmanız zaten konuyla ne kadar alakasız olduğunuzu gösteriyor.

wmaraci
wmaraci

Gopher Gopher We Love Google! Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 35 / 191
  • Ticaret 0, (%0)
EvilBozkurt Kesinlikle öyle. Hani böyle bir şeyin tamamen firmalara geçip insanların bu kadar ucuza ve basit bir şekilde özel web siteleri/yazılımlar oluşturup ilerlemeleri çok zor. Bir yazılım sürekli geliştirilmeli ki çağa ayak uydursun. Bunun için webmasterlara ihtiyaç var.

Hazır sistemler ve scriptler satılabiliyor evet ama daha iyisini yapmak senin elinde. Yeter ki akıllıca bir alana yönelik çalışmalar yap ve önceliğin para değil kalite olsun. :)
EvilBozkurt zedme

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karaman
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 38 / 37
  • Ticaret 0, (%0)
mehmetmasa Hatta bu videolardan bir tanesi Chip dergisinin Tech Talk oturum videosuydu. Olmayan bilginizle bana sürekli git biraz araştırma yap deyip durmanız çok komik oluyor gerçekten. Size de iyi forumlar...

WPZON WPZON Wordpress Temaları Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Wordpress Tema Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1446
  • Beğeniler 203 / 261
  • Ticaret 37, (%100)

UmutWare adlı üyeden alıntı

sanal makineler ile bunu çözebilirdiniz :)

hocam videoları sanal makineye nasıl aktaracağım :)

UmutWare UmutWare Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Ögrenci & Yazılım
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad U** M**
  • Mesajlar 482
  • Beğeniler 26 / 80
  • Ticaret 3, (%100)
MuratKa kendi makinelerimde Esxi ile sanallaştırma yapıyorum :) yükleme gerekince hdd alıp datacentere gidiyorum flaşı takıyorum :D

WPZON WPZON Wordpress Temaları Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Wordpress Tema Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1446
  • Beğeniler 203 / 261
  • Ticaret 37, (%100)

UmutWare adlı üyeden alıntı

MuratKa kendi makinelerimde Esxi ile sanallaştırma yapıyorum :) yükleme gerekince hdd alıp datacentere gidiyorum flaşı takıyorum :D

hocam datacenter yok buralarda :)
UmutWare

kişi bu mesajı beğendi.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Web bitmiyor, geliştirme teknikleri dahada gelişiyor ve teknikleşiyor. Her yapı katman katman ayrılıyor. Api'nin apisi oluşturuluyor arayüzler farklı apiler ile birleştiriliyor backend tarafına yük bindirilmiyor. Frontendciler rahat ediyor falan.

SaaS PaaS gibi ürünler çıkarıp güvenliğini kendisi sağlıyor firmalar. Böylelikle riskler azalıyor. Daha ne olsun. Birde bunlara sanallaştırma yapısı ekliyorsun çiçek gibi oluyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al