freelance iş ilanları

Google 2-3 Günlük İndex Sorunu

65 Mesajlar 9.081 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)

EnderGrafik adlı üyeden alıntı

Korkutma bizi. Benim 2 sitede de bu durum var.

Valla hocam bu ayın 1'inden beri anasını ağlatıyor ortalığın google, her index problemi yaşayan site spama girecek değil ancak bi ayar geliyor sitelere. Bu güncelleme bağlantılarla alakalı değil yanlız, içeriklerle alakalı.

Benim gördüğüm kadarıyla etiket sayfalarının çok olması ve içerik kalitesinin düşük olması, başlık ve içerik uyumsuzluğu vb ceza almakta büyük rol oynuyor. Bu konuda denemeler yaptığım 2 site de ceza yedi. Ancak asıl temiz sitelerimde de index problemi vardı güncellemeden sonra düzeldi, ceza da gelmedi.

Sitede spam yoksa düzelecektir bekle ancak spam varsa webmaster tools'u kontrol etmekte fayda var.

wmaraci
reklam

nbrknk22 nbrknk22 SEO UZMANI Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO UZMANI
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 2770
  • Beğeniler 1194 / 724
  • Ticaret 129, (%100)
Yavaş yavaş düzeliyor gibi pingleterek index alıyor.

https://www.dopinger.com/tr

tolgahan571 tolgahan571 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 591
  • Beğeniler 104 / 112
  • Ticaret 2, (%100)
sorun bende de devam ediyor
bu olaya çözüm bulan yok mu

https://sosyalloca.com

MRCBOX MRCBOX <?echo "Hello wmaraci";?> Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webtasarim
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 365 / 296
  • Ticaret 18, (%100)
Neden herkezin acelesi var elinde sonunda indexlenecek işte herkez panik yapıyor...

wmaraci
wmaraci

SEOstorm SEOstorm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Seo, Reklamcılık
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 164
  • Beğeniler 1 / 54
  • Ticaret 3, (%100)

MRCBOX adlı üyeden alıntı

Neden herkezin acelesi var elinde sonunda indexlenecek işte herkez panik yapıyor...

Çünkü kısmen yeni siteler index alamıyor yeni içerikler buda ziyaretçi ve para kaybı demek buyüzden panik halinde herkes.

ahmetce33 ahmetce33 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek turizm
  • Konum -
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 1157
  • Beğeniler 257 / 264
  • Ticaret 150, (%100)
aynen devam ediyor index almıyor siteler

Bir yalana inanmak sizi aptal yapmaz Saf olmak Şerefsiz olmaktan iyidir...

rostistos rostistos www.pembeportakal.net Kullanıcı
  • Üyelik 11.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Seo
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Ü**
  • Mesajlar 992
  • Beğeniler 423 / 303
  • Ticaret 41, (%100)
Daha kısa zamanda daha kolay indeks almak için günde bir defa ; http://www.googleping.info/ sitesini tavisye ediyorum. Fazla abartmadan günde bir defa google ping atmak faydalıdır.

Bedava Parfüm Burada => https://bedavanumune.net/

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
yeni search consol'un işleri bunlar eğer hassas bir söktörde yazıyosanız içeriklerinizin çalınma ve sizden önce index sorunu olabiliceği için sorun bir içerik girmeyin sadece sitenizi optimize edin derim birde yeni console daha yeni olduğu için index sorunu olabilir.

mandalin mandalin Seo Öğrenmeye Çalışıyorum Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İnternet Reklamcılığı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 8 / 23
  • Ticaret 2, (%100)
Ayın başında aynı problemi ben de farklı sitelerde yaşadım ama son 2 gündür bir problem gözükmüyor. Hatta gün önce bir blog yazısını GGG yaptıktan sonra saatler içinde getirdi ve Türkiye geneli ilk sayfaya koydu.

Search Console'da bildiğim kadarıyla bir arayüz değişikliği meydana geliyor, ve Google elindeki verilerin bir kısmını daha Search Console üzerinden bizle paylaşmaya başlayacak (tahmin). Ama bunun indexlemeyi etkileyeceğini sanmıyorum, olan şey arayüz değişikliği.

Ayrıca son 15 gündür kompetisyonun yüksek olduğu bazı anahtar kelimelerde müthiş index dalgalanmaları var, çok köklü sitelerin bile geriye atıldığını gözlemliyorum. Muhtemelen 2018'le birlikte değişen birtakım indexleme politikalarının oturması şeklinde. Daha bugün site Description ve Title kısmında yaptığım bir değişiklik yarım saat içinde GGG yapmadan Google'a yansıdı. Hayretler içerisinde izliyoruz :)
KDOGAN

kişi bu mesajı beğendi.

fulbaibu fulbaibu İşin Hilesi Dürüstlüktür. Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek memur
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 6 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Yeni yıla girdiğimizden beri sitemde farklı şiddetlerde olsada bende de aynı sorun var. Yani yaklaşık 3 aydır belli aralıklarla yaşıyorum bu sıkıntıyı. Sektör itibari ile yeni sitelerde girdi. Onlarda şuan için indeks sorunu ve google sıralama sorunu yok gibi. Bazı anahtar kelimelerde düştüm, bazılarında orta seviye. Bazen indeks almıyorum bazen saniyelik indeks alıyorum bazen saatler sürüyor. Malum bir arkadaşın dediği gibi hit kaybediyoruz artı para kaybediyoruz. Çözümü kolaysa hemen uygulayıp bu sıkıntıdan kurtulmak istiyoruz. Ama dediğim gibi 3 aydır araştırıyorum ama net bir çözüm yok. Öğrendiklerimi şöyle paylaşayım sizlerle....

1-İçeriklerin Etiketlerini güncelleyin (Ben özellikle kaybettiğim anahtar kelimelerin olduğu konuları en baştan güncellemeye başladım. henüz bitmedi ama devam ediyorum. Site geneli 4000 konu var. bakalım sabırla güncellemeye devam ediyorum)

2- Zengin içerik girmeye çalışın. Minumum 300 kelime. H taglarınızı içerik içerisinde de mantıklı bir çerçevede kullanmaya çalışın.

3-Site içi ve içerik SEO çalışmalarınızı aşırıya kaçmadan dozunda yapın. Anahtar kelimeleri sıklıkla kullanmak, kalın, italik yazılar, site içi linklemede aşırı kullanım vs kötü sonuçlar doğuracaktır. Hepsi olmalı ama herşey dozunda.

4- Geriye dönük çöp konularınız varsa onları hemen hızlı bir şekilde güncelleyin. Silmeyin veya yönlendirme yapmayın. Bence yazı eskide olsa yaklaşık 200 kelimelik bir güncelleme içeriği ekleyin. Siteye artısı olur. Botlar sitenin güncellendiğini algılar.

Benim tespitlerim bukadar arkadaşlar. Yine aklıma gelirse eklemeye çalışırım. Bendeki sorun düşük düzeyde de olsa hala devam ediyor. Bakalım uğraşıyorum inş çözeriz.
KDOGAN

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 8 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 8 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al