Hocam ben yaklaşık 3-4 aydır e-ticaret ile ilgileniyorum. Kendi dükkanımızda olan ürünlerin satışını yapıyorum. Satacağınız ürüne göre satış yapacağınız yerde değişir. Ayrıca bazı pazar yerleri(örnek:hepsiburada) benim satış yaptığım kategoride %23 komisyon kesiyor. Bu da çok yüksek bir rakam. Neredeyse karınızın yarısı gider. O yüzden benim size tavsiyem OpenCart alt yapısını kullanarak, güzelde bir tema satın alarak bu işe girmeniz. Sanal pos sistemi olarakda PAYTR'yi öneriyorum. Bende bu firma ile çalışıyorum. Ayrıca yine facebook instagram gibi sosyal medya platformlarında da reklam verebilirsiniz ama benim size tavsiyem pazar yerlerine ürün koymamanız yönünde olur. Ayrıca sizin satış yapmayı düşündüğünüz kategori üzerinden düşünürsek bu tür pazar yerlerinde rekabetçiniz çok olacaktır. Bu da sattığınız ürünün kalitesini düşürecektir. O yüzden benim size tavsiyem kendinize güzel bir marka ismi düşünüp, birde güzel bir site açıp oradan satış yapmanız. Yoksa yapacağınız karı pazar yerlerine verirsiniz.