wmaraci reklam
lidertakipci

Hemen Çıkma Oranı Çılgın Yüksek :)

18 Mesajlar 1.733 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

otto8823 otto8823 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 52 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,

Siteme google'dan bugün misal 10 arama yapılarak tıklanmış şu saate kadar ve bu gelen 10 kişi tek sayfa ziyareti ile ayrılmış. sitem üniversite ders konularına yakın tarih, biyografi vs. yazıları içermekte. tecrübem ödev yapmakta olan öğrencilerin siteme gelip faydalanıp ayrıldığı yönünde. özellikle ödev yapmaya odaklanmış öğrenciyi sitenin başka içeriğine çekmek mümkün olmuyor. tek konuya şartlanmış durumda çünkü.

bunun dışında sitemde kesinlikle alakadar olarak diğer yazılarıma yazı içerisinde link veriyorum. ayrıca sağda popüler yazılar bölümü, yazı sonunda diğer yazılar bölümü var.

düşüncem gelen kitlenin şartlanmış olmasından ötürü yapabileceğim pek bir şey olmadığı yönünde. yanılıyor olma ihtimalim de var, ki buraya da onun için yazıyorum zaten. sizlerin düşüncelerini duymak için.

wmaraci
reklam

drofa drofa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 44 / 66
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam hit arttıktan sonra bunu dert edinmeniz daha iyi olur 10 kişi ile analiz yapıp sonuca varmamalısınız. Benim aramalardan gelen 200 hitim var, hemen çıkma oranı yüksek. Tabi gerekli ayarlamaları yapmadım henüz yapsam düşer anca bunların içinden illaki 30 40 ı ne yapsam çıkacak :) dolayısıyla biraz daha beklemeniz daha iyi olur. Hit artınca bu sorun devam ederse o zaman çare aramaya devam edersiniz diye düşünüyorum.
webisyo

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 52 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
drofa haklısın site hiti fazla değil toplamda zaten 39 yazı mevcut ama durum hiç değişmiyor. yani 10 arama bugün bu saate kadar olandı toplamda günlük ort. 60 arama ile geliniyor. yani biliyorum yine fazla değil ama hemen çıkma oranının %90 olması sanki bir değişikliğe gitmem gerektiğini düşündürdü.

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2761
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
içerik ekledikce o oran değişir içeriğiniz çok az zamana bırakın ve içerik girmeye devam edin.
otto8823

kişi bu mesajı beğendi.

dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 20 tl bakiye hediye
wmaraci
wmaraci

nexfox nexfox WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 374
  • Beğeniler 100 / 66
  • Ticaret 20, (%100)
normal kardeşim o oranı aşşa çekmen için insanların merak edeceği şekilde link koyman lazım ama ne yaparsanda yap %40 dan aşşa çekmek zor
otto8823

kişi bu mesajı beğendi.

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
HEMEN ÇIKMA ORANI denilen kavram, webmaster dünyasında en efsane ve işe yaramaz değerlerden biridir(bana göre). Tecrübeyle sabit olup temaya göre çok kolay değişen bir orandır. Bir temada %80 iken başka bir temada %20'ye düştüğüne şahit oldum defalarca. Özetle asla takılmayın bu değere, takılanı da takmayın. Şahsi tavsiyem bunlar...
lastpavel otto8823

kişi bu mesajı beğendi.

duzur85 duzur85 Kafa Nereye Bizz Oraya Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bankacı, Gezgin, Hayalperest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** G**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 72 / 133
  • Ticaret 1, (%100)
Google bence hemen çıkma oranlarını önemsiyor fakat sitenin hangi kategoride olduğuna göre . benim seyahat bloğum var hemen çıkma oranı 77-78-80 arası gidip geliyor ne yaptıysam bunu aşağı çekemedim. nedeni basit adam mangal için haftasonu arama yapıyor. Anadolu yakasında mangal yapılacak yerler neresi diye 100 kişi giriyor 78 kişi istediği bilgiyi alıp yola koyuluyor. geriye kalan 28 kişide site çerisinde verdiğim iç ve dış linklere tıklıyor. Neden 40-50 değil diyemem seçtiğim alan ve ilgi alanım bu . Bunu Google da bence çok iyi biliyor. O yüzden 85 bandı üzerine çıkmadığı sürece sorun yok.

www.gezelim.me

duzur85 duzur85 Kafa Nereye Bizz Oraya Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bankacı, Gezgin, Hayalperest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** G**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 72 / 133
  • Ticaret 1, (%100)

drofa adlı üyeden alıntı

Hocam hit arttıktan sonra bunu dert edinmeniz daha iyi olur 10 kişi ile analiz yapıp sonuca varmamalısınız. Benim aramalardan gelen 200 hitim var, hemen çıkma oranı yüksek. Tabi gerekli ayarlamaları yapmadım henüz yapsam düşer anca bunların içinden illaki 30 40 ı ne yapsam çıkacak :) dolayısıyla biraz daha beklemeniz daha iyi olur. Hit artınca bu sorun devam ederse o zaman çare aramaya devam edersiniz diye düşünüyorum.

Eğer hiti Google bağladıysanız 85 bandı ve üzeri bence iyi izlenim vermez ve trafik gelmez Google üzerinden yok trafiği sosyal medya ve diğer şeyler üzerinden alıyorsanız size katılıyorum hemen çıkma oranının pek önemi olmaz. yanlışım varsa lütfen düzeltin.

www.gezelim.me

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Hocam search conole den ziyaretçilerin hangi kelimeyi arıyarak geldiklerine bakmanızı tavsiye ediyorum.

• Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 52 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
ASametYildirim hocam her gün bakıyorum hemen hemen. karl marx yazıp geliyor mesela bunun gibi ekonomist vs adını yazarak gelenler var, sonra uluslararası ilişkiler bölümü ile ilgili bir takım kavramlar var onları yazıp geliyor veya tarihi bir antlaşmanın adını mesela. genelde bu tarz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al