Yok ben veri merkezleriyle alakalı söylemedim. Ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim. O zaman veri merkezleri de host ve domain satmasın. Satıyor ise müşterilere yardım etsin. Müşteri her zaman kendisine destek sağlayan firmaları tercih eder. İnsanlara yardımcı olmayan şirketler hiçbir zaman kalıcı olamamıştır. Hem benim için hava hoş. Benim teknik desteğimi sağlayan başka bir şirket var. Ama herkes teknik destek alacak diye bir şey yok. Google neden bu kadar büyük bir şirket? Çünkü google hiçbir maddi menfaati olmadan insanlara yardım eden bir şirket. Ben google Türkiye teknik destek bölümünde gönüllü olarak insanlara yardım ediyorum. Benim bundan bir menfaatim mi var yok, googlenin bundan bir menfaati var mı? Yok ama google merkezine insanı almış bir şirket. Hiç bir ücret almadığı halde kurduğu forum üzerinden insanların sorunlarına yardımcı olan ve her türlü yazılım desteğini veren bir şirket. Aynı şekilde wmaraci. Burada istediğin yazılım sorusunu sor, anında cevap bulursun. Bu insanların bizden bir menfaatimi var?Verdikleri cevap için ücret mi alıyorlar? Bir taraftan hiç bir ücret almadan insanlara yardımcı olan insanlar var, bir taraftan da insanlardan dünyanın parasını alıpda yardımcı olmayan insanlar var. Bir bu insanlara bak, birde insanlara destek olmam diyen sözde host şirketlerine bak. Sence hangisi daha kalıcı yada geçici olur? Bunları söylüyorum, sözüm meclisten dışarı. Sadece müşteri profiliyle nasıl olsada host şirketleri daha fazla tutulur, daha çok büyür ve gelişir onu anlatmaya çalışıyorum. Yoksa dediğim gibi benim için hava hoş. Ayrıca ben kötü bir şey demiyorum ki. Şuan müşterin birse sen müşteriye her türlü desteği ver, müşterin 10 olsun. 10'sa yüz olsun.