AhmetKarabulut

Dostum veri tabanında yapılan bir sorgulamanın vt'yi şişirmediğini ilk defa senden duydum. (veritabanı şişmelerinin çoğu fazla tablo ve sorgulamadan olur.(şişme: yavaşlama, ağırlaşma))

Veritabanının ram ve cpu'yu kullandığını biliyorsundur heralde. Bu yüzden host firmaları Cpu miktarını açtıkları konularda belirtmeye başladı 5 yıl öncesine gidersen kimse cpu limitini size ek bilgi olarak sunmuyordu.
Mysql ve php kullanımı arttıkça kimse istediği host'u bulamadığı için host firmaları belirtme gereği duydu.

Ayrıca mysql size txt'nin sunduğu hizmetleri sunamaz ve txt size mysql'in sunduklarını sunamaz.

Sana tavsiyem googleye "mysql şişmeleri" yazarak çıkan sonuçlardan 5-6 tanesini gezmelisin sorunları görebilirsin.

brown Dostum benim web sitemde yoğun hit var ve senin yaptığın veya istediğin mantıkta çalışan bir panelim var "php dosya işlemleri" ile .txt, .cfg gibi 1.3Milyon dosyadan yaklaşık günlük 750 kişiye veri alışverişi yaptırıyorum.
Benim görüşüm php dosya işlemleri senin işini görecektir..

Tabi cache kullanırsan arkadaşın dediğide kötü bir yol değil.

http://www.tonylea.com/2012/how-to-get-memory-and-cpu-usage-in-php/

Yukarıdaki linkte cpu ve memory limitini gösterebileceğiniz bir fonksiyon bulunmakta.
Fonksiyonu kullanarak test edebilirsiniz.

iyi çalışmalar.