freelance iş ilanları

SEO'da zirvedeki siteler değişti bunun hakkında neler düşünüyorsunuz?

20 Mesajlar 3.023 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

cold459 cold459 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO & Wordpress Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ü** Y**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 32 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar arkadaşlar SEO yakından takip edenler bilir ki son zamanlarda zirvedeki isimler yer değişti. Sizler bunun hakkında neler düşünüyorsunuz içeriğin ne kadar önemli olduğu son zamanlarda zirvedekilerin yer değişmesiyle de kesinleşmiş oldu gibi. :)

İzmir SEO Uzmanı - Profesyonel SEO Hizmeti
yasemin301

kişi bu mesajı beğendi.

İzmir SEO Uzmanı | proji.com.tr
wmaraci
reklam

mrtrclb mrtrclb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1379
  • Beğeniler 538 / 538
  • Ticaret 7, (%100)
Evet alexa da artık ziyaretçi sayısından biraz ayrıştı bence..Şuan içerik kraldır olayına döndü olay.. seo taktikleri filan falan hikaye oldu.Hangi içerik faydalıysa google abimiz onu üst sıralara çıkarıyor.

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
Google'ın özellikle haber sitelerine el atması lazım. Haber sitelerine el atmadığı müddetçe adaleti sağlama namına yaptığı hiçbir şey bir halta yaramayacaktır benim gözümde...
daniel1336 swerty111

kişi bu mesajı beğendi.

cold459 cold459 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO & Wordpress Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ü** Y**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 32 / 25
  • Ticaret 0, (%0)

mrtrclb adlı üyeden alıntı

Evet alexa da artık ziyaretçi sayısından biraz ayrıştı bence..Şuan içerik kraldır olayına döndü olay.. seo taktikleri filan falan hikaye oldu.Hangi içerik faydalıysa google abimiz onu üst sıralara çıkarıyor.

Alexa bana göre hiç bir önemi SEO da yok. hit attığınızda düşüyor zaten evet içerik konusunda haklısınız artık SEO ile uğraşanlar içerik algoritmalarını yönelmiş durumda.

BakalimBilelim adlı üyeden alıntı

Google'ın özellikle haber sitelerine el atması lazım. Haber sitelerine el atmadığı müddetçe adaleti sağlama namına yaptığı hiçbir şey bir halta yaramayacaktır benim gözümde...

Tanıtım yazısı satışlarından bahsediyorsun siz sanırım lakin tanıtım yazısı satan siteleri şikayet edebiliyorsunuz belki yarın olmadı diğer gün patlayacak emin olabilirsiniz.
mrtrclb

kişi bu mesajı beğendi.

İzmir SEO Uzmanı | proji.com.tr
wmaraci
wmaraci

koz4 koz4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** O**
  • Mesajlar 1704
  • Beğeniler 161 / 160
  • Ticaret 15, (%100)
Bence sistem tekelleşti nedenmi

Eğer içerik artık önemli ise kendimden örnek vereyim 2 adet sitem var biri imzadaki sitem tarih üzerine biri de kadın blog

İkisinde de ortak nokta yazıların tamamının özgün ve yaklaşık 400 kelime üzerinde yaklaşık 300 un üzerinde yazı bulunması

Bu son goggle değişikliğinde kadın blog hiti yaklaşık yarıdan aza düştü günlük hit 250 kişi iken şu an 100 un altında günlük

Tarih sitem günlük 3.5 k iken hafif yükselme yaşadım o konuda iyi sorun olmadı

Bence yeni durumda yüksek hitli siteler onu açılırken yeni başlayanlar ve az hitliler artık Google tarafından istenmeyen durumda sanırım
Yeni site açan arkadaşım teknoloji sitesi 1 ayı geçti organik hit 0 nerdeyse özgün günlük yazdığı halde

Şu noktaya katılıyorum SEO taktikleri öldü artık
Benim açımdan Google özgün içeriğe önem vermeye başladı ise güzel bir durum zaten SEO işine inanmayan biriyim
mrtrclb

kişi bu mesajı beğendi.

negiu negiu WM olmaya çalışıyoruz Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 2 / 183
  • Ticaret 0, (%0)
İçerik kalitesi olmadan da üzerinde oynanmış click bait başlıklar, sosyal medyadan heryerden çekilen hitler iş görüyordu önceden ama artık insanlar sosyal medyayı kullanmayı, neyin reklam olup olmadığını, neyin clickbait olduğunu büyük ölçüde öğrendiler. Zaten domain akılda kalıcığı, tema kullanışlılığı, site içi dolaşma kolaylığı, sosyal medya hitleri, tanıtım yazıları içerik kalitesi olmadıktan sonra bir süre sonra havada kalıyordu. Sadece interneti kullanmayı öğrenik, bunun etkisi diye düşünüyorum.

mrtrclb mrtrclb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1379
  • Beğeniler 538 / 538
  • Ticaret 7, (%100)
Arkadaslar google yaptigi bu algoritma guncellemelerini ve bu guncellemelere gore yapilabilecekler hakkinda en guncel blog varmi bildiginiz yerli veya yabanci?

loadmaster loadmaster WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek devlet memuru
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 25 / 67
  • Ticaret 15, (%100)
burası elbette
https://webmaster-tr.googleblog.com
ArinArslan

kişi bu mesajı beğendi.

mandalin mandalin Seo Öğrenmeye Çalışıyorum Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İnternet Reklamcılığı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 8 / 23
  • Ticaret 2, (%100)
Evet ben de görüyorum... Artık içerik varsa ezip geçiyorsunuz. Kompetisyonun lokale göre çok yüksek olduğu bir anahtar kelime grubunda (aylık hacim 10.000) "0" backlinkle bir firmayı zirveye taşıdık geçen ay... Sadece içerikle... Ayrıca başka siteleri de gözlemliyorum, zirvedekiler birer ikişer döküldü, özellikle backlink sayesinde ayakta duran siteler döküldü.

Boş bir teneke kutu düşünün. Yüzlerce kişi içinde çok lezzetli bir peynir olduğunu söylüyor ama içi boş... Google amca içinin boş olduğunu önceden de biliyordu ama artık algoritmayı değiştirdi. Kim ne derse desin (backlinkler) önemli olan tenekenin içi... Tabi içi doluysa tabi ki atıf almanız fayda getirir.
lastpavel

kişi bu mesajı beğendi.

duzur85 duzur85 Kafa Nereye Bizz Oraya Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bankacı, Gezgin, Hayalperest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** G**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 72 / 133
  • Ticaret 1, (%100)
konu çok güzel takipteyim

www.gezelim.me
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al